Arama

Her Gün Ettiğiniz Bir Dua - Sayfa 68

Güncelleme: 19 Eylül 2014 Gösterim: 254.034 Cevap: 826
_Yağmur_ - avatarı
_Yağmur_
VIP VIP Üye
6 Nisan 2012       Mesaj #671
_Yağmur_ - avatarı
VIP VIP Üye
Kapını Çalıyorum Ya Rabb(cc)'i!

Sponsorlu Bağlantılar
Soru yumağı beynimde harç olurken,
Bir tokat düşüyor enseme
Kamer Suresi’ nin 17. ayeti doluyor gözlerime
Zira Rabb’ı Rahim o ayette ;
“Kuşkusuz biz Kur’an-ı da öğüt için kolaylaştırdık.
Öğüt alan var mı ?” diyor.
Kella diyorum acziyetimle !
Ve ağlamaya başlıyorum !
Ilık ılık göz yaşlarım dudaklarımı ıslatıp,
Ağzıma düşüyor ..
Çaresizliğin girdabında değilim !
Cehaletin mengenesine atmışım kendimi !
İntiharlığı seçmişim dünyalık için,
Ahiretim için intihar etmişim.
Oysa Üstad’ın ;
“Tel tel ve iplik iplik dikselerde ağzımı;
Tek ses duysalar, (Allah) … Yoklayanlar nabzımı.”
Şiirini okumuş ve yönümü çizmiştim
Önce “Estağfirullahel azim ve etubu ileyh” diyecektim
“Lailaheillallah” la devam edecektim.
Sonra “Allahumme salli ala seyyidina Muhammed”
Ve cennete her tesbihimde ağaç olacak olan;
“Subhanallahi velhamdulillahi vela ilahe illallahu vellahu ekber
vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim” i söyleyecektim
İşte yeniden şahlanıyor imanım.
Son defa tevbe için açıyorum ellerimi :
Ya Rabbi ! Tüm günahkarlığımla ve acziyetimle yeniden kapını çaldım.
Anladım ki Sen’ den başka gidecek yerim yok !
Anladım ki Sen’ den başka beni affedecek yok !
Okudum ki Sen affeden ve affetmeyi sevensin !
Okudum ki Sen üzerine rahmeti yazmışsın !
Okudum ki Sen’ i sevenleri Sen de seversin !
En Sevgili Sen’ i bilip kapına geldim !
Şüphesiz ki rahmetini diliyor, umud ediyorum
Bana gazap edersen de şüphesiz ki ben fazlasıyla hakkettim.
Bu günahkar kulunu affet Ya Rabbi !! Amin, amin, amin ..
Elhamdulillahirrabbilalemin
Vesselatu vesselamu ala rasulina muhammedin ve ala alihi
Ve sahbihi ecmain …

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 3 üye beğendi.
"İnşallah"derse Yakaran..."İnşa" eder YARADAN.
_VICTORY_ - avatarı
_VICTORY_
VIP Silent storM
6 Nisan 2012       Mesaj #672
_VICTORY_ - avatarı
VIP Silent storM
Ey Rabbimiz! Hesabın görüleceği kıyâmet gününde beni, annemi, babamı ve tüm mü’minleri bağışla.. Amin..
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 3 üye beğendi.
Tesadüfen Zirveye Çıkılmaz... Çıkılsa Bile Durulmaz...
LaleZaR - avatarı
LaleZaR
Ziyaretçi
8 Nisan 2012       Mesaj #673
LaleZaR - avatarı
Ziyaretçi
YoLLaRın SoNu

Dört ucundan bağlanmış bohçam hazır değil. Aklım yarı yollarda kalmış, feleğim gibi hesaplarım da çoktan şaşmış benim.

Ama yine de Sen beni de Kâbe'ye yüz vuran sonra duasını şaşıran bir Mecnun-ı bîçaren kabul et. Yolların sonundayım, gidecek yerim yok, yolumu açık et.
Hazırlıklarını tamamlamışların tatlı telâşıyla çıkmıyorum bu yola. Ezilmiş, hırpalanmışlarla birlikte geliyorum. Küskünlerin, yorgunların kafilesindeyim ben de. Kırgınların, yaralıların, gidecek yeri, atacak adımı kalmamışların, vurulmuş da ortada kalmışların, ölmüş de cenazesi unutulmuşların grubundayım; yolunu şaşırmışların, kendisini karanlık bir ormanın ortasında bulmuşların. Dilese de oluvermemişlerden, ruhu defalarca yanan, derisi diri diri soyulan, her defasında bir daha yansın diye bir daha yenilenlerindenim. Hiç yara almam sanırken aldığım yaralarımdan tanınırım belki. Yürümeye mecali kalmamış da iki koluna girip sürüklenen hastalar kafilesine kaydedilmiş olmalı adım.
Bu halde, bilmiyorum ki neyi götürür neyi bırakırım? Ne'den bütünüyle kopar neye gönülden bağlanırım? Neyi tanır neyi hatırlarım? Neyi unutur neyi şaşırırım? Gidip de geri dönemem belki, nutkum tutulur, görüp de konuşamam. Taş kesilirim, iki sözü bir araya getirip de anlamlı bir cümle kuramam, başına büyük bir harf sonuna nokta koyamam.
Gördükten sonra yazamam ihtimal. Olsun, aklıma düşen cümleyi kaydetmeyivereyim bu kez de. Yanıma kâğıt ve kalem almayacak denli dünya yüklerinden soyunarak, eş dostla, çoluk çocuk, konu komşuyla bir daha hiç dönmeyecekmiş gibi vedalaşarak ve gerçekten de geri dönen bu giden olmayarak, yani en fazla da ben, ben'le vedalaşarak; dünyaya dair bütün tanışıklıklardan sıyrılarak yepyeni bir yüzle yepyeni bir giyimle gireyim yola.
Değil mi ki insanın insana, insanın hayvana, kurda kuşa, börtü böceğe, dala, ota, yaprağa, taşa, toprağa, en önemlisi insanın kendi kendisine zerre miskal zarar vermesinin yasaklandığı o yere gidiyorum ben. Hayatın beni yorduğunu sağır sultanlar duymuşken, bu dünyada gidebileceğim tek yere, varlığın doğasına kıl kadar müdahalede bulunmayı yasaklayan bir sınır ötesine dönüyorum yüzümü. Varlığı cennet doğasında saklamayı emreden o yerde balçıkla sıvanmış kalbime bir el dokunur elbet gözyaşımı silen bir Kimsesizlerin Kimsesi bulunur.
O sınıra, o eşiğe dayanarak şöyle bir bakayım etrafıma başımda akıl gözümde nur kalırsa eğer. Yörüngesini bulmuş o mahşer kalabalığına bakayım da o kıyamet sabahında her bir âdemoğlunun bir zamanlar dünya yaşamında ruhlarına geçirdikleri ten libasının dönüşün hızıyla bir gömlek gibi sırtlardan sıyrılıp bir kenara fırladığını göreyim.
O dönüşte tenlerin sarı, kırmızı, mavi, turuncu ve diğer bütün renkleri öyle hızla birleşsin ki rengârengim önce bembeyaz olsun sonra kurşun gibi bir siyahta dursun. O simsiyahın önünde benim de beni ben yapan yanlarımı, yönlerimi, renklerimi yok eden, farklılıklarımın altını çizen değil onları silen, taş rengi, toprak rengi, yaprak rengi bir gömleğim olsun. Yetmiş iki milletten insanla aynı renge boyanıp aynı yüze sahip olayım, kendimi terk edeceğim yörüngeye dâhil olayım. Orada bu dünya ile öbür dünya, masiva ile mavera, buralar ile öteler, asıl ile suret, fizik ile metafizik arasında uzanan koridoru, açılan kapıyı, çekilmiş eşiği, uzanan ağacın sınırını, işaret taşını ben de fark edebileyim. Gafletle geldim gafletle gitmeyeyim.
Rabbim, derin kederler, güceniklikler, sitemler, küskünlükler, kırgınlıklar, cürümlerim kadar büyük acılar içinde geliyorum. Baştanbaşa hatayım ben de. İyi de benim içimdedir kötü de. Şeytan da benim dilimden konuşur melek de. Habil de benim Kabil de. İsyanım yoktur Sen şahitsin, hâşâ, ama küstahlığımı, gafletimi, heveslerimi affet. Kapından çevirme geri. Silme kayıtlarından, beni de hesaplarına dâhil et. Bana da kulum de, beni de defterine kaydet. Bana da nasip et. Gidecek yerim yok, benim de yolumu açık et.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
byz_qny - avatarı
byz_qny
Ziyaretçi
8 Nisan 2012       Mesaj #674
byz_qny - avatarı
Ziyaretçi
Yarabbim Beni Kanaatkar Eyle..!!
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
_VICTORY_ - avatarı
_VICTORY_
VIP Silent storM
11 Nisan 2012       Mesaj #675
_VICTORY_ - avatarı
VIP Silent storM
ALLAHIM!
Acizlikten,
Fakirlikten,
Cimrilikten,
Korkaklıktan,
Tembellikten,
Hilekar Dosttan,
Faydasız İlimden,
Kabir Azabından,
Ağlamayan Gözden,
Sıkıntı ve Hüzünden,
Ürpermeyen Kalpten,
Her Türlü Hastalıktan,
Hayatın Fitnelerinden,
Borç altında Kalmaktan,
Kabul Olunmayan Duadan,
Doymak Bilmeyen Nefisten,
İhtiyarlayıp Ele Avuca Düşmekten,
Zalim Olmaktan ve Zulme Uğramaktan,
İsyan Ettiren Fakirlikten ve Azdıran Zenginlikten,
Geçmişe Kederlenmekten ve Geleceğe Kaygılanmaktan, Sana Sığınırım..
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Tesadüfen Zirveye Çıkılmaz... Çıkılsa Bile Durulmaz...
byz_qny - avatarı
byz_qny
Ziyaretçi
15 Nisan 2012       Mesaj #676
byz_qny - avatarı
Ziyaretçi
Allahım! Sen'den Sen'i hakkıyla sevmeyi Sen'i sevenlerin sevgisini ve Sen'in sevgine ulaştıracak Sevgileri istiyorum.İrademi imanımla güçlendir

AMİN
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
DERUNİ - avatarı
DERUNİ
Ziyaretçi
19 Nisan 2012       Mesaj #677
DERUNİ - avatarı
Ziyaretçi
kyr
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
_Yağmur_ - avatarı
_Yağmur_
VIP VIP Üye
10 Mayıs 2012       Mesaj #678
_Yağmur_ - avatarı
VIP VIP Üye
Yâ rabbi! Sen benim rabbimsin, ben ise senin kulunum. Sen herseyi Yaraticisin, ben ise yaratilanim. Sen rizik verensin, ben ise rizik alanim. Sen mülkün sahibisin, ben ise kölenim. Sen kuvvet sahibisin, ben ise âciz ve zelîlim. sen zenginsin, ben ise sana muhtacim. Sen ezelî dirisin, ben ise ölüme mahkûmum, sen bakisin, ben ise fânîyim. sen kerem sahibisin, ben ise kötülenmeye lâyigim. Sen iyilik yapansin, ben ise kötülük isleyenim. Sen affedicisin, ben ise günahkârim. Sen büyüksün, ben ise hakirim. Sen kuvvet sahibisin, ben ise zaîfim. sen verensin, ben ise isteyenim. Sen emniyet verensin, ben ise korkanim, Sen cömertsin, ben ise dua edenim.
Ey merhametlilerin en merhametlisi! Rahmetinle benim günahlarimi affet. Suçlarimi bagisla.

BENI SEVDİĞİN AN,SEVDİĞİN HAL ÜZERİNE YANINA AL..
BANA DUA EMANET EDEN KARDEŞLERİMİN DUALARINA İCABET BUYUR..
BU DUAYA AMIN DIYEN KALPLERIN NE MURATLARI VAR İSE EN HAYIRLI ŞEKILDE HASIL EYLE..

AMİNN.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
_Yağmur_ - avatarı
_Yağmur_
VIP VIP Üye
10 Mayıs 2012       Mesaj #679
_Yağmur_ - avatarı
VIP VIP Üye
Ya Rabbim!

Ey Muhammed'i Habibi edinen sevgili..

Benden de muhabbetini esirgemezsin umarım..

Karanlık yanlarımızı ışıtmak için içimizden seçip gönderdigin Habibibn Hürmetine..

Bizi bize tanıtan, zatını tanıtan ,ölümü vuslat belletip sevdirenin,hayatı ahiretin tarlası belletip bereketlendiren sevgilinin hürmetine..

İnsanlık bahçesini her türlü kötülüklerden arındırabilmek icin cırpınanın hürmetine..

Muhammed'ine duydugun muhabbet hürmetine..

BİZİ KENDİNE LAYIK KUL , HABİBİNE LAYIK ÜMMET EYLE!..
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
_Yağmur_ - avatarı
_Yağmur_
VIP VIP Üye
10 Mayıs 2012       Mesaj #680
_Yağmur_ - avatarı
VIP VIP Üye
Ya Rabbi, işittik ve itaat ettik.

Allah muhakkak işinde galiptir.

Görünen ne olursa olsun, kim yenerse yensin, kim yenilirse yenilsin, galip olan, hakim olan, yapan ve yaptıran Sen’sin.
Ya Rab! Sen ki, Muhammed Mustafa’ya dahi yenilgi sınavını yaşatansın.

Sen zulmetmezsin Ya Rabbi!

Ya Rabbi! inandık ve tasdik ettik.

Zulmeden biziz Ya Rabbi! Senin yolunda kenetlenmeyip, benlik hevesiyle ayrı düştüğümüz ve bölündüğümüz için kendimize zulmettik.
Biz, bize zulmettiğimiz için, düşmanda şimdi bize zulmediyor.
Bütün zalimlerden ve Sen’den sana sığındık Ya Rabbi!
Bizler gafil olduk, günahkar olduk, mahkum olduk, malup olduk

Kur’an ve Sünnet’in hikmetleriyle uyanmadık, Sen bizi düşmanın saldırılarıyla uyandırdın.

Şimdi de lutfet Ya Rabbi!

Bize bu saldırıları defedecek güç ve enerji ver.
Bilinçli sabır ve sebat ihsan eyle!

Ya Rabbi! bize barış dini İslam’ı getiren kutlu Peygamber’in hürmetine, onun mecbur kalıp savaştığı zaman titizlikle sadık kaldığı vuruşma hukuk ve ahlakından ayırma Ya Rabbi!

AMİN….
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.