Arama

Sezen Aksu - Sayfa 2

Güncelleme: 8 Kasım 2015 Gösterim: 90.245 Cevap: 14
_Yağmur_ - avatarı
_Yağmur_
VIP VIP Üye
20 Mayıs 2011       Mesaj #11
_Yağmur_ - avatarı
VIP VIP Üye
Sezen Aksu Öptüm 2011 albümü ile müzikseverlere merhaba dedi. Uzun bir aradan sonra yepyeni bir albüm çıkartan Minik Serçenin 2011 Öptüm albümünde yine birbirinden harika parçalar var.

Sponsorlu Bağlantılar

“Hayatımın kıymetini daha iyi anladığım, neşeli ve tadı yerinde bir dönemine ait şarkılar” diye tanımladığı 10 şarkıdan oluşan albümün prodüktörlüğünü Sezen Aksu ve Mithat Can Özer, süpervizörlüğünü Aykut Gürel üstlendi.
“Öptüm”de ayrıca, Sezen Aksu’nun birçok albümde beraber çalıştığı Yıldırım Türker’in iki sözü ve Nazan Öncel’in sözü ve bestesini yaparak Aksu’ya hediye ettiği “Ballı” isimli şarkısı bulunuyor.

Sezen Aksu’nun “20 yıldır her albümde bestelemek için çok çabaladım, ‘tamamdır” dediğim bir melodi bulamadım. Ama bu defa oldu bence…” dediği Cemal Süreya’nın “Sayım” isimli şiiri de Aksu’nun bestesiyle albümde yer alıyor.

Prodüktörlüğünü Sezen Aksu ve Mithat Can Özer, süpervizörlüğünü Aykut Gürel’in üstlendiği albümün kreatif takımında ise bu isimlerin yanı sıra Can Şengün, Alper Erinç, Aytuğ Yargıç, Ozan Bayraşa ve Seden Gürel gibi müzisyenler rol aldı.

Albümün yapımcılığını SN Müzik üstlenirken, dağıtımcılığını DMC yapıyor.

Sezen Aksu Öptüm albüm şarkıları

1.Sezen Aksu Unuttun mu Beni
2.Sezen Aksu Arkadaş Şarkısını Duyunca
3.Sezen Aksu Ballı
4.Sezen Aksu Vay
5.sezen Aksu Ayar
6.Sezen Aksu Sayım
7.Sezen Aksu Acıtmışım Canını Sevdikçe
8.Sezen Aksu Kaçırıcam Seni
9.Sezen Aksu Aşka Şükrederim
10.Sezen Aksu Ah Felek Yordun Beni

"İnşallah"derse Yakaran..."İnşa" eder YARADAN.
plum - avatarı
plum
Ziyaretçi
5 Temmuz 2012       Mesaj #12
plum - avatarı
Ziyaretçi
Sezen Aksu Resimleri

Sponsorlu Bağlantılar
16 – 17 – 22 Temmuz 2011 tarihlerinde, “Hayatımın neşeli ve tadı yerinde bir dönemine ait şarkılar…” diye tanımladığı “Öptüm” albümünden yeni eserleriyle ve 35 yıldır kalplerimize değip dokunan bilinen ve sevilen şarkılarıyla İstanbul Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde sevenlerine unutulmaz dakikalar yaşatan Sezen Aksu yoğun talep üzerine 16 Ağustos tarihinde yeniden sizlerle.

Sezen Aksu Açıkhava Konseri’nin Bilet Fiyatları;
Protokol – 275.00 TL – TÜKENDİ
VIP Gold – 220.00 TL
VIP Silver – 193.50 TL
1. Kategori- 150.00 TL
2. Kategori- 133.50 TL
3. Kategori – 112.00 TL
4. Kategori – 89.50 TL
5. Kategori – 67.00 TL
6. Kategori – 56.00 TL

Biletleri Sezen Aksu Konserleri, Türk Telekom Sunar biletleri. Resmi Biletix Sitesi. adresinden temin edebilirsiniz.

Mekan, Etkinlik Hakkında Detaylı Bilgiler, Notlar:
- Protokol 3 sıradan oluşmaktadır. Biletix’ten bilet almış olan müşterilerimize 3.sırada yer verilmektedir.
- VIP Seyirciler VIP kapısından içeri girecektir.
- 8 yaş ve üstü bilete tabidir. 8 yaş aştı etkinliğe alınmayacaktır.
- Sezen Aksu konseri biletleri herhangi bir fırsat sitesinden satılmayacaktır.

Mekan Hakkında Bilgiler:
Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu Ulaşım,Otopark ve Harita Bilgileri İçin Buraya Tıklayın.

Kaynak: Sezen Aksu Harbiye Açık Hava Konseri - Bilet Fiyatları
Jumong - avatarı
Jumong
VIP VIP Üye
30 Ağustos 2014       Mesaj #13
Jumong - avatarı
VIP VIP Üye
photo 95 3 zps00f9215e

Fatma Sezen Yıldırım ya da bilinen sahne adıyla Sezen Aksu Türk şarkıcı, besteci, söz yazarı ve yapımcı.

Gerçek Adı: Fatma Sezen Yıldırım
Doğum Yeri: Denizli, Türkiye
Doğum Tarihi: 13 Haziran 1954

Hakkında:
- Müzik kariyeri 1970 yılında katıldığı ‘Hafta Sonu‘ dergisinin açtığı ‘Altın Ses‘ yarışmasında altıncı olmasıyla başladı.
- 1975 yılında çıkardığı ilk 45'liği "Haydi Şansım"'ı Sezen Seley adıyla yayınladı.
- 1975 yılında, içinde kendi şarkılarının yer aldığı ikinci 45'liği "Yaşanmamış Yıllar/Kusura Bakma"'yı çıkardı. Kendisini uzun süre 45'lik plaklar listesinde bir numara yapacak olan "Olmaz Olsun/Vurdumduymaz"'ı 1976 yılında çıkardı.
- 1983 yılında Sezen Aksu, Eurovision'a katılma kararı aldı. Söz ve müziği Ali Kocatepe'ye ait "Heyamola" parçasını, Ali Kocatepe ve Coşkun Demir ile birlikte seslendirildi. Türkiye finaline kalan bu parça Eurovision finallerinde Türkiye'yi temsil edemedi. 1983 yılında "Heyamola" parçasının 45'liği "Hey Dergisi" tarafından yılın plağı seçildi.
- Yayın yasağının 1985 yılında kalkmasıyla birlikte şarkıları TRT'de yayımlanmaya başladı ve bu sayede büyik bir izleyici kitlesine ulaştı.
- Uzay Heparı ile birlikte hazırladığı "Deli Kızın Türküsü" albümündeki şarkıları büyük ilgi gördü.
- 2008 yılında "Deniz Yıldızı adlı albümünü yayımladı. Albümde Aksu'nun uzun yıllar beraber çalıştığı Onno Tunç'un çaldığı piyano örnekleri yer almaktaydı ve önceki albümlerinden farklı olarak jazz tınıları taşıyan ve baladlar içeren bir albümdü.

İlk Albüm: Allahaısmarladık

Karnaval.com
Son düzenleyen Jumong; 14 Temmuz 2015 18:35
🌘 🚀
Hera - avatarı
Hera
VIP A'mour
13 Ağustos 2015       Mesaj #14
Hera - avatarı
VIP A'mour
Sezen Aksu
Türk şarkıcı (İzmir 1954)'. Ziraat öğrenimini yarıda bırakarak kendini müziğe verdi. 1970’lerin ortalarında Yaşanmamış yıllar adlı parçasıyla birden ünlendi. Bazıları kendinin olmak üzere, hep yem besteleri seslendirdi, kendine özgü bir üslup edindi. Minik serçe (1979) filmiyle sinemayı da denedi. Oyun gücünü kanıtladığı Bin yıl önce bin yıl sonra (1986) adlı müzikaldeki Sen ağlama, Geri dön, Dağlar dağlar gibi şarkıları, listelerde baş sıraları aldı.
Kaynak: Büyük Larousse
Jumong - avatarı
Jumong
VIP VIP Üye
8 Kasım 2015       Mesaj #15
Jumong - avatarı
VIP VIP Üye
Ad:  hic-gormediginiz-bir-sezen-aksu-15619.jpg
Gösterim: 4297
Boyut:  72.7 KB
Ad:  hic-gormediginiz-bir-sezen-aksu-30474.jpg
Gösterim: 1790