Arama

Ayşegül Aldinç

Güncelleme: 9 Eylül 2014 Gösterim: 22.985 Cevap: 4
BARIŞ - avatarı
BARIŞ
Ziyaretçi
15 Kasım 2006       Mesaj #1
BARIŞ - avatarı
Ziyaretçi
AYŞEGÜL ALDİNÇ
Sponsorlu Bağlantılar
1962 yılında doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümün'den mezun oldu. 1981 yılında Eurovision Şarkı Yarışması'na katılıp İrlanda'nın Dublin kentinde ülkemizi temsil etti. İlk müzik albümünü 1988 yılında çıkardı. 1981-1988 arası seramikle uğraşıp yurtiçi ve yurtdışı festivallere ve yarışmalara katıldı. İkinci albüm 1991 yılında "Benden Söylemesi", üçüncü albüm 1994 yılında "Alev Alev", dördüncü albüm 1996 yılında "Söze Ne Hacet" adıyla çıktı.
1985-98 arası Avrupanın birçok ülkesinde, ABD ve Çin'de, Sovyetler Birliği ve Arap ülkelerinde çeşitli konserler verdi. "Katırcılar", "Yağmur Kaçakları", "Ağrı'ya Dönüş", "Yeşil Bir Dünya", "Gerilla" gibi sinema filmlerinde rol alan Ayşegül Aldinç, televizyon için çekilen "Acımak", "Taşların Sırrı" ve "Aziz Ahmet" filmlerinde de oyunculuğunu gösterdi. Ayşegül Aldinç'in hem sinemada hem de müzik alanında ödülleri var.

Biyografi Konusu: Ayşegül Aldinç nereli hayatı kimdir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Kasım 2006       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ayşegül Aldinç - Affetme Beni
hakkım yok
Sponsorlu Bağlantılar
hiç çarem yok
gidişim,gözden kayboluşum bu yüzden
suçluyum
hiç şansım yok
gidişim,birden yok oluşum bu yüzden

tekrarlamayacağım
seni yormayacağım artık
aklın hiç kalmasın bende

korkma dönmeyeceğim
seni üzmeyeceğim artık
aklın hiç kalmasın bende

hatalarım inan sevdim diyedir
seni herşeyden çok
tanrı aşkına sus
affetme beni

hatalarım inan sevdim diyedir
seni herşeyden çok
ben de böyle bir kulum
affetme beni
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Kasım 2006       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ayşegül Aldinç - Al Beni
Sen gideli sevgilim bahçemde güller açmıyor
Geceler bitmek bilmiyor,
Geceler buz gibi sabah olmuyor
Şimdi ben sensiz nasıl yaşarım söyle
Şimdi ben sensiz neyleyim söyle
Son bir kez görebilsem seni
Tutsam dokunsam ellerine
Yokluğun dayanılmaz oldu
Hasret kaldım gül yüzüne
Şimdi ben sensiz nasıl yaşarım söyle
Şimdi ben sensiz neylerim söyle
Söyle, ben sensiz nasıl yaşarım söyle
Al beni, götür gittiğin yere
İstersen vur yerden yerlere
Ne olur al beni, götür gittiğin yere
Yeter ki, yeter ki terketme
Ne olur al beni, götür gittiğin yere
İstersen vur yerden yerlere
Ne olur al beni götür gittiğin yere
Yeter ki, yeter ki terketme
Bekledim seni gecelerce
Yaralı ceylan misali
Ardından düştüm yollara
Mecnun'a koşan leyla misali
Şimdi ben sensiz nasıl yşarım söyle
Şimdi ben sensiz neylerim söyle
Söyle, ben sensiz nasıl yaşarım söyle
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Mart 2007       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ayşegül Aldinç, gazeteci Orhan Aldinç ile resim öğretmeni Süheyla Aldinç'in kızı olarak, 1962 yılında, İstanbul'da doğdu.
Annesinin Davutpaşa'ya tayininin çıkmasından dolayı ailesiyle birlikte uzunca bir süre oturacakları Kızılelma Caddesine taşındı. Yine annesinin tayinlerinden dolayı ortaokul öğrenimimi üç ayrı okulda tamamlayabildi. Ortaokul birinci sınıfı Kandilli Kız Lisesinde yatılı olarak, ortaokul ikinci sınıfı Davutpaşa Lisesinde ve ortaokul üçüncü sınıfı da Feriköy Lisesinde tamamladı.

Eski adıyla "Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu", şimdiki adıyla "Marmara Üniversitesi [Seramik Fakültesi]"ni bitirdi. Eğitimini tamamlamasından kısa süre sonra [İstanbul Akaretler Ortaokulu]'nda müzik öğretmenliği yapmaya başladı. Öğretmenlik görevini bırakmasının ardından girdiği [Yıldız Porselen Fabrikası]'nda altı yıl [desinatör] olarak çalıştı.

[1981] yılında, [Modern Folk Üçlüsü] ile katıldığı [Eurovision Şarkı Yarışması]'nda [İrlanda]'nın [Dublin] kentinde ülkemizi temsil etti.

İlk müzik albümünü [1988] yılında çıkardı. [1981] - [1988] arası seramikle uğraşıp yurtiçi ve yurtdışı festivallere ve yarışmalara katıldı. İkinci albüm, [1991] yılında "[Benden Söylemesi]", üçüncü albüm [1994] yılında "[Alev Alev]", dördüncü albüm [1996] yılında "[Söze Ne Hacet]" adıyla çıktı. [2000] yılında "[Nefes]" albümü ile hayranları ile tekrar buluştu.

[1985] - [1998] yılları arası [Avrupa]nın birçok ülkesinde, [ABD] ve [Çin]'de, [Sovyetler Birliği] ve Arap ülkelerinde çeşitli konserler verdi.

"Katırcılar", "Yağmur Kaçakları", "Ağrı'ya Dönüş", "Yeşil Bir Dünya", "Gerilla" gibi sinema filmlerinde rol alan Ayşegül Aldinç, televizyon için çekilen "Acımak", "Taşların Sırrı" ve "Aziz Ahmet" filmlerinde de oyunculuğunu gösterdi. Ayşegül Aldinç'in hem sinemada hem de müzik alanında ödülleri var.

Ödülleri
Altın Koza (en iyi kadın oyuncu)
İstek Vakfı (en iyi kadın şarkıcı)
Kıbrıs Gazeteciler Derneği (en iyi kadın şarkıcı)

Oynadığı Filmler
Son Yaprak (2004) ~ Kuaför Müjgan [TV dizisi]
Aşk ve Gurur (2002) ~ Ceyda [TV dizisi]
Efsane (2002) ~ Safiye [TV dizisi]
Hayal Kurma Oyunları (2000) ~ Meral
Güle Güle (2000) ~ Postane Müdiresi
***** Bizans (1999) ~ Teodora Hala
Deniz Bekliyordu (1996)
Gerilla (1995) ~ Tomris
Aziz Ahmet (1994) [TV dizisi]
Ağrı'ya Dönüş (1993)
Taşların Sırrı (1992) [TV dizisi]
Yeşil Bir Dünya (1990) ~ Meral
Kara Sevda (1989) ~ Ayşegül
Yağmur Kaçakları (1987)
Katırcılar (1987)
Acımak (1985) ~ Zehra [TV dizisi]
Jumong - avatarı
Jumong
VIP VIP Üye
9 Eylül 2014       Mesaj #5
Jumong - avatarı
VIP VIP Üye
Ayşegül Aldinç, Türk pop müzik ses sanatçısı ve oyuncu

Gerçek Adı: Ayşegül Aldinç
Doğum Yeri: İstanbul, Türkiye
Doğum Tarihi: 1962

Hakkında:
- 1981 yılında, Modern Folk Üçlüsü ile katıldığı Eurovision Şarkı Yarışması'nda İrlanda'nın Dublin kentinde ülkemizi temsil etti.
- İlk albümünü 1988 yılında çıkardı.
- 1985 - 1998 yılları arası Avrupa'nın birçok ülkesinde, ABD ve Çin'de, Sovyetler Birliği ve Arap ülkelerinde çeşitli konserler verdi.
- "Katırcılar", "Yağmur Kaçakları", "Ağrı'ya Dönüş", "Yeşil Bir Dünya", "Gerilla" gibi sinema filmlerinde rol alan Ayşegül Aldinç, televizyon için çekilen "Acımak", "Taşların Sırrı" ve "Aziz Ahmet" filmlerinde de oyunculuğunu gösterdi. Ayşegül Aldinç'in hem sinemada hem de müzik alanında ödülleri var.

İlk Albüm: Ve Ayşegül Aldinç

Karnaval.com
🌘 🚀