Arama

Burcu Güneş

Güncelleme: 24 Eylül 2014 Gösterim: 13.565 Cevap: 3
Kral_Aslan - avatarı
Kral_Aslan
VIP MsXTeam
9 Şubat 2007       Mesaj #1
Kral_Aslan - avatarı
VIP MsXTeam
Biyografisi

Sponsorlu Bağlantılar
Bir 12 Ağustos sabahı İzmir Alsancak'ta doğan Burcu Güneş, müzisyen olan babası Ali Güneş ve Bige Özkan'ın tek kızı olarak dünyaya geldi.
Babasının müzikle dolu olan dünyasında küçücük bir çocukken bile heran evdeki veya babasının çalıştığı yerlerdeki müzik provalarında var olabilecek pek çok şeye iştirak ederek ileride kendisinin de bu yolu seçeceğini göstermeye başlamıştı.
Sürpriz sayılmayacak ilk sahne deneyimine babasına vokal yaparak başladı. 13 yaşında İzmir'den Antalya'ya taşındıklarında profesyonel sahne çalışmalarına ilk adımını atmış oldu. Bir süre sonra babası ile kurdukları Dio, Trio ve orkestralarla, büyük otellerde ve tatil köylerinde jazz ve pop müzik şarkıları söyleyerek, okulunuda ihmal etmeyen Burcu kendisini gerçek anlamda müzikle iç içe yetiştirmeye devam etti. Bu sırada ilk şan derslerini ve müzik eğitimini almaya başladı.
İlkokul ikinci sınıfta iken, annesi ve babası boşandıklarında, babasında kalan Burcu, yıllarca annesine duyduğu özlemin birikimi sonucunda 18 yaşına gelince İzmir'de onunla yaşamaya başladı. Aynı yıllarda İzmir 9 Eylül Devlet Konservatuar Müdürü Prof. Müfit Bayraşa'dan şan, artikülasyon ve solfej dersleri alarak kendini geliştirdi.
İzmir'in büyük otellerinde ve jazz klüplerinde çalışırken bir yandan Müfit Bayraşa ile çeşitli festivallere ve müzik yarışmalarına katıldı. Bu sırada tanıştığı bir müzisyen arkadaşıyla ortak beste ve söz çalışmalarının bulunduğu bir demo kaset hazırladı. 1998 yılında Raks Marş Müzik şirketine yollanmış demo kaset Garo Mafyan, Koral Sarıtaş ve Galip Kayıhan tarafından dinlenince, hemen İstanbul'a davet edildi. Böylece ilk albüm çalışması olan Aşk Yarası ortaya çıkmış oldu.

Albümleri

>> Ben Ateş Ben Su
1- Olmazsan Olmaz
2- Ben Yeter Miyim
3- Gaip Yol
4- Kaybol Benle
5- Erteleme
6- Artık Aşk Yok
7- Seven
8- Takılır Aklım
9- Maske
10- Gayya Kuyusu
11- Bu Gece
12- Özgürlüğün Bedeli
13- Jamaika
14- Doğuştan Böyleyiz
15- Yalan

>> Tılsım
1- Yar Dediğin
2- Güneş Doğacak
3- Tılsım (Remix)
4- Tılsım (Remix)
5- Öğüt
6- Tılsım
7- Kahve Telvesi
8- Yansın Geceler
9- Zorba Aşk
10- Çile Bülbülüm
11- Çile Bülbülüm
12- Aşk Kimlerde
13- Biz Aşkı Meleklerden Çaldık
14- Alaylı

>> Ay Şahit
1- Ay Şahit
2- Sınıfta Kal
3- Sahilden
4- Yakışır
5- Çarpar
6- Savulun Yıllar
7- Uzağına Düştüm
8- Son Mektup
9- Ne Olacak
10- Kulun Olayım
11- Kanım Kaynadı

>> Aşk Yarası
1- Yaşadık Bitmedi
2- Hep Seni Sevdim
3- Bana Evet De
4- Sonbahar Akşamı
5- Alimallah
6- Aşk Yarası
7- Sen De Vur
8- Amaney
9- Gönlün Var Mı
10- Hayallerde Gezginim
Son düzenleyen _Yağmur_; 19 Şubat 2013 09:54 Sebep: Aktif linkler deaktif edildi.
Biyografi Konusu: Burcu Güneş nereli hayatı kimdir.
Hayatın ne anlamı var.. Yanımda sen olmayınca....
BlueEngel - avatarı
BlueEngel
Ziyaretçi
12 Ekim 2008       Mesaj #2
BlueEngel - avatarı
Ziyaretçi
4161e40951nx1
Sponsorlu Bağlantılar
ela hazal - avatarı
ela hazal
Ziyaretçi
13 Ekim 2008       Mesaj #3
ela hazal - avatarı
Ziyaretçi
pfoto43uf0
burcu gunes
Jumong - avatarı
Jumong
VIP VIP Üye
24 Eylül 2014       Mesaj #4
Jumong - avatarı
VIP VIP Üye
photo637

12 Ağustos 1975 doğumlu Türk şarkıcı, söz yazarı ve besteci.

Gerçek Adı: Burcu Şahber Güneş
Doğum Yeri: İzmir
Doğum Tarihi: 12 Ağustos 1975

Hakkında:
- İlk bestesini 12 yaşında yapan sanatçı, 13 yaşında babasına vokalist olarak eşlik ederek sahne yaşamına adım attı.
- 1998 yılında Garo Mafyan, Nino Varon, Tanju Arıkan ve ekibiyle ilk albümü "Aşk Yarası"nı yayımladı.
- 2004 yılında çıkardığı "Ay Şahit" albümü dinleyiciler tarafından büyük beğeniyle karşılandı.
- TOÇEV'in düzenlediği eğitim kampanyası için özel olarak hazırlanan albümde, "Daha Dün Gibi" ve "Ay Şahit (remix)" şarkılarını yorumladı.
- 2012 yılında sözleri Eflatun'a ait olan "Çıkmaz Sokaklar" adlı şarkıda sanatçıyla düet yaptı ve Metin Arolat'ın yönettiği klipte rol aldı.
- Nilüfer ve Ajda Pekkan tarafındanda okunan "Yaşamak Ne Güzel Şey" isimli cover parçayı Ozan Doğulu'nun albümünde seslendirdi.
- 2013 yılında "Gül Kokusu" albümü ve 2014'te "Aşkın Beni Baştan Yazar" adlı single çalışması piyasaya çıktı.

İlk Albüm: Aşk Yarası
İlk Single: Tamamdır

Karnaval.com
🌘 🚀