Arama

Eylem

Güncelleme: 1 Ocak 2009 Gösterim: 61.412 Cevap: 2
Kral_Aslan - avatarı
Kral_Aslan
VIP MsXTeam
13 Şubat 2007       Mesaj #1
Kral_Aslan - avatarı
VIP MsXTeam
Biyografi

Sponsorlu Bağlantılar
1984 Londra doğumlu. R&B tarzında şarkıları, Mezzo Soprano ses ve 3 oktav vokal yeteneğine sahip. Vocal Tech School eğitim gördü. 2 yıl sanat kursunda sahne aldı. (BTEC)“STEAMY KNIGHTS” isimli kız grubunda yer aldı. 2002 Eurovision şarkı yarışmasında son 8 e kalan şarkı First Night ile büyük ilgi topladı. Black History Month Lewisham tiyatrosunda performansıyla başarı grafiğini yükseltti. Western Union Yunanistan reklam kampanyasındaki fotomodellik yaptı. İngiltere’de yayınlanan ve raiting rekorları kıran X-faktör programı içerisinde yer alan pop star yarışmasında 50 bin kişi arasından ilk 50 ye kaldı. Playstation reklamı, Kanal 4 reklamı, Lisa Roxanne, Streets, Third edge, Appleton Sister’ ın müzik videoları ve kısa film “Son Perde” de rol aldı.. Mazes & Wind Chimes : Physical Theatre’ da ( açık hava performansı dans performansı sergiledi. )

Albüm

>> Aman

1- Aman
2- Mız Mız
3- Masum Masum
4- Yalnızım
5- Çok Geç - To Little To Late
6- Allah Allah
7- I'm Gonna Get Ya
8- Turkish Delight
9- Get Down
10- Summer Dream
11- Young Turks
12- Voluptious
13- Yalnızım ( Club Remix )

Sanatımla, müziğimle bir Türk kızı olarak duyurmak istiyorum sesimi


Hadise'nin taklidi olmakla eleştirilen ve İngiltere'de 'Turkish Delight' parçasıyla tanınan Eylem, kendinden emin adımlarla ilerliyor. "Sanatım ve müziğimle sesimi dünyaya bir Türk kızı olarak duyurmak istiyorum" diyen Eylem, yurtdışına çıktığında "Ooo... Eylem, Turkish Artist" densin istiyor.
Altı ay önce 'Aman' isimli bir albüm çıkaran ama ismi herhangi bir sansasyona bulaşmadığı için bir anda 'patlamayan' güzel şarkıcı Eylem, kendinden emin adımlarla ilerlediği için memnun. 'Stir Me Up' şarkısıyla yaz aylarında ortalığı kavuran Belçikalı Türk kızı Hadise'nin taklidi olduğu yönünde eleştiriler alsa da, Eylem yolunda yürümeye devam ediyor. Tiyatro eğitimi aldığını söyleyen ve bir yandan fotomodellik de yapan Eylem, bu yıl McDonald's'ın da dünyadaki yüzü. İngiltere'de X-faktör isimli bir müzik programında 50 bin kişi arasından ilk elliye kalarak müzik dünyasına ilk adımını atan Türk kızı, İngiltere'de doğup büyümesine karşın, özündeki Türk kimliğini asla unutmadığını sık sık dile getiriyor ve iddiasını şu sözlerle ortaya koyuyor: "Sanatımla, müziğimle bir Türk kızı olarak duyurmak istiyorum sesimi. Beni görünce 'Ooo... Eylem, Turkish Artist' desinler istiyorum..."

İlk çıktığınız dönemlerde sizin için Hadise'nin taklidi dendi...

O da yapıyor bu işi. Ben kendi şarkımı yazıyorum, koreografimi yapıyorum. Aynı işi yapsak da; Eylem Eylem'dir, Ayşe Ayşe'dir. Ben bir işi yaparken ona tazelik katarım. Herkesin yaptığını yapmam! Hem herkesin yeri var bu işte. İlk aylar zordu ama mutluyum. Albümümü alan herkese teşekkür ediyorum, beni destekledikleri için.

Niye ilk albümünüzü İngiltere'de değil, Türkiye'de çıkardınız? İngiltere'de müzik çevrem, yanlış anlaşılmasın ama, büyüktür. Her projede yabancı kontaklarım oluyor. Zaten orada ünlü ve tanınmış insanlarla ilerleyen zamanlarda bambaşka projelerde olacağız. Ama Türkiye'yi ön planda tutuyorum. Çünkü bizim ülkemizin her şeyi çok zengin; müziği, kültürü, yemekleri... İngiltere'de şu anda üç tane parçam çalınıyor. Zaten oradaki bağımı da koparırsam yanlışlık yaparım.

Albümde kimlerle çalıştın?
En büyük desteğim ailem, plak şirketim daha sonra da Wesley 2Play, Magic C, DJ Burak Yeter, Tony White, Gary Benson... Gary beni gördüğünde Eylem diye seslenmez 'Hello Turkish Delight' der hep (gülüyor).
BENİM SAHTELİĞİM YOK

İngilizler Türk lokumunu severler diye biliriz. Albümdeki 'Turkish Delight' şarkınız da aynı etkiyi yarattı mı İngiltere'de?
Kesinlikle çok sevildi. Zaten Gary Benson o şarkıyı benim için yazdı. Herkes hemen elektirik aldı. Hafif eski jango müziği dinleyen insanlar bilir; öyle bir havası var. Her şarkı ağızda farklı bir tat bırakır, bazıları dili birazcık acıtır bazıları çok tatlandırır; bu da onlardan biri. 'Turkish Delight'ın benim için yeri çok farklı. Aslında dans şarkısı da değil, başka bir havada. Ben istiyorum ki, Türk kızlarını herkes sevsin çünkü Türk kızları gibi dünyada yok! (gülüyor)

Albümde 7 İngilizce, 6 da Türkçe parça var. Neden böyle bir konsept seçtiniz?
Çünkü albüme baktığında bir şeyler tütüyor!

Ne tütüyor?
Eylem tütüyor. Eylemin bir sahteliği yok! Albümdeki iki şarkı hariç tüm şarkılar bana ait. Ayrıca iki lisan konuşuyorum. İngiltere'de doğdum büyüdüm ama hiçbir zaman Türklüğümü de inkar etmedim, her zaman bundan gurur duydum. Kökümü, özümü asla unutmadım. Oryantal dans, darbuka sesi kanımdaydı. R&B yapıyordum ama bu tutar mıydı? Yok! Başka birşey yapmalıydım. Zaten Türk ezgilerini de içimde hissediyorum, 'Neden Türk tarzı olmasın?' dedim.

İngilizce parçalardan biri de İbrahim Tatlıses'in 'Allah Allah' şarkısı. Bu parçayı İngilizce yapmak kimin fikriydi?
Albüm yaparken taze fikirler gerekiyordu; yeni bir adım, yeni bir şey... Ahmet Çelenk, İbrahim Tatlıses'in programının yapımcısıydı, böyle bir fikir sundu ve ben de hiç düşünmeden kabul ettim.

Neden İbrahim Tatlıses?
İbrahim Tatlıses çok başarılı bir sanatçı ve ben bir şey istiyorum ama kolay bir şey yapmak istemiyorum. Bir yönden riskti ama kendini zorlamazsam tembellik olur. Kendi tarzıma uydurmaya çalıştım, umarım insanlar da beğenir.

Peki promosyon çalışmaları nasıl gidiyor?
Çok yoğun. Her gün, güzel bir sözle ve güzel insanlarla karşılaşıyorum, çok mutlu oluyorum. Hem Türkiye'deki hem yurtdışındaki Türkler'den güzel tepkiler alıyorum.

Yine de sizi her yerde göremiyoruz?
Aslında çok programa gitmeye çalışıyorum fakat biraz çekingenlik oluyor bende. Bir de zaman problemimiz oluyor. Çünkü yurtdışında da konserlerim oluyor. Hafta sonlarım full yurtdışı konserlerine ayarlanmış durumda
.
BENİM REKLAMA İHTİYACIM YOK
Genelde piyasaya ilk çıkanlar, gece hayatında sık görülür, bir sansasyona karışır...
Benim prensiplerim var. Evimden işime, işimden evime gidiyorum. Bir de zaten zamanım yok! Reklama ihtiyacım yok, yaptığım iş ortada. Yoksa ben de seviyorum gezmeyi ama her şeyin de bir yeri, usulü var. Bu arada usulü de yeni öğrendim, her gün bir kelime öğreniyorum... (gülüyor)

Tanınmak hayatınızda bir şeyleri değiştirmedi mi peki?
Daha henüz fark etmedim (gülüyor) Ama mesela alışverişe gidiyorum, herkes bana sesleniyor ve inan çok mutlu oluyorum. Kendi insanların seni sevdiğinde bambaşka oluyor... Ben dünyaya açılmak istiyorum ama sadece Eylem olarak değil. Sanatımla, müziğimle bir Türk kızı olarak duyurmak istiyorum sesimi. "Ooo... Eylem Turkish Artist" desinler, ben bunu istiyorum. Altı ay önce 'Aman' isimli bir albüm çıkaran ama ismi herhangi bir sansasyona bulaşmadığı için bir anda 'patlamayan' güzel şarkıcı Eylem, kendinden emin adımlarla ilerlediği için memnun. 'Stir Me Up' şarkısıyla yaz aylarında ortalığı kavuran Belçikalı Türk kızı Hadise'nin taklidi olduğu yönünde eleştiriler alsa da, Eylem yolunda yürümeye devam ediyor. Tiyatro eğitimi aldığını söyleyen ve bir yandan fotomodellik de yapan Eylem, bu yıl McDonald's'ın da dünyadaki yüzü. İngiltere'de X-faktör isimli bir müzik programında 50 bin kişi arasından ilk elliye kalarak müzik dünyasına ilk adımını atan Türk kızı, İngiltere'de doğup büyümesine karşın, özündeki Türk kimliğini asla unutmadığını sık sık dile getiriyor ve iddiasını şu sözlerle ortaya koyuyor: "Sanatımla, müziğimle bir Türk kızı olarak duyurmak istiyorum sesimi. Beni görünce 'Ooo... Eylem, Turkish Artist' desinler istiyorum..."


kaynak:sabah

'Eylem' zamanı...

Eylem; “AMAN” isimli ilk albümü ile müzik marketlerde…

Popüler Türk müziği, farklı bir yorumla EYLEM’ in sesinden müzikseverlerin beğenisine sunuldu. Eylem Türkiye’ de müzik listelerini zorluyor. İngiltere’ de İbrahim Tatlıses’ in “ALLAH ALLAH” parçasıyla beğeni toplayan sanatçı, hazırlamış olduğu başarılı albüm ile Türkiye’ de de hem basının hem de müzikseverlerin ilgisini üzerine topladı.

Dünyaca ünlü müzisyenlerin çalıştığı Wesley 2Play, Magic C, DJ Burak Yeter, Gary Benson ve Tony White gibi aranjörlerle hazırlanan albümün tüm mixleri ve masteringi, İngiltere’ nin önemli stüdyolarında yapıldı. Albüm içerisinde yer alan şarkıların 6 tanesi Türkçe, 7 tanesi ise İngilizce. EYLEM’ in ilk klibi çıkış parçası olan “AMAN” a çekildi.

Aynı zamanda, iyi bir tiyatrocu ve fotomodel olan Eylem’ in Avrupa’ da birçok sanatsal başarıları mevcut. Türkiye’ye damgasını vuracak Mezzo Soprano sanatçı, dansı ve sesi ile bir ilk olmaya aday...

Yurt dışındaki “EYLEM” leri;

- R&B tarzında şarkıları, Mezzo Soprano ses ve 3 oktav vokal yeteneğine sahip.

- Vocal Tech School eğitim gördü.

- 2 yıl sanat kursunda sahne aldı.

- (BTEC)“STEAMY KNIGHTS” isimli kız grubunda yer aldı.

- 2002 Eurovision şarkı yarışmasında son 8 e kalan şarkı First Night ile büyük ilgi topladı.

- Black History Month Lewisham tiyatrosunda performansıyla başarı grafiğini yükseltti.

- Western Union Yunanistan reklam kampanyasındaki fotomodellik yaptı. İngiltere’de yayınlanan ve raiting rekorları kıran X-faktör programı içerisinde yer alan pop star yarışmasında 50 bin kişi arasından ilk 50 ye kaldı.

- Playstation reklamı, Kanal 4 reklamı, Lisa Roxanne, Streets, Third edge, Appleton Sister’ ın müzik videoları ve kısa film “Son Perde” de rol aldı.

- Mazes & Wind Chimes : Physical Theatre’ da ( açık hava performansı) dans performansı sergiledi.

Şimdi sıra Türkiye’deki “EYLEM” lerinde...13-10-2006
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Kral_Aslan; 1 Ocak 2009 22:42
Biyografi Konusu: Eylem nereli hayatı kimdir.
Hayatın ne anlamı var.. Yanımda sen olmayınca....
MaKaLeLe - avatarı
MaKaLeLe
Ziyaretçi
14 Şubat 2007       Mesaj #2
MaKaLeLe - avatarı
Ziyaretçi
3rj6dm8

Sponsorlu Bağlantılar
ManantiaL - avatarı
ManantiaL
Ziyaretçi
17 Ekim 2008       Mesaj #3
ManantiaL - avatarı
Ziyaretçi
Eylem Seferihisar Konseri

eylemvy2

eylemm3ga4Hızlı Cevap
Mesaj:

Benzer Konular

19 Mayıs 2014 / Ziyaretçi Soru-Cevap
16 Aralık 2016 / ThinkerBeLL Türkçe Dil Bilgisi
7 Ocak 2014 / asla_asla_deme Edebiyat
26 Şubat 2009 / ThinkerBeLL X-Sözlük
8 Mart 2016 / Baturalp Müzik tr
Etiketler: Eylem