Arama

Psikoloji ve PDR Bölümü Hakkında Soru ve Cevaplar - Sayfa 20

Güncelleme: 26 Kasım 2016 Gösterim: 406.541 Cevap: 520
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ağustos 2010       Mesaj #191
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
az sayıyla sınırlı olucak derken ? yani tmden girenlere göre dezavantajlı mı olucam..

Sponsorlu Bağlantılar
peki bu vakitten sonra tmye geçmeli miyim, yoksa sayısalda devam edip burdan mı PDR ye girmeliyim.. ?
_PaPiLLoN_ - avatarı
_PaPiLLoN_
Ziyaretçi
15 Ağustos 2010       Mesaj #192
_PaPiLLoN_ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

az sayıyla sınırlı olucak derken ? yani tmden girenlere göre dezavantajlı mı olucam..

Sponsorlu Bağlantılar
peki bu vakitten sonra tmye geçmeli miyim, yoksa sayısalda devam edip burdan mı PDR ye girmeliyim.. ?

Az sayı derken mesela 4-5 alan dışı tercih PDR bölümüne yerleşebilecek. Onun dışındakiler TM alanındakiler tarafından doldurulacak. Bu vakit derken hangi sınıfta olduğunuzu bilmiyorum ama istediğiniz sadece PDR ise TM bölümüne geçmeniz sizin için iyi bir karar olabilir.
[WoL]bL - avatarı
[WoL]bL
VIP -Dream is Destiny-
15 Ağustos 2010       Mesaj #193
[WoL]bL - avatarı
VIP -Dream is Destiny-
Benim sıralamam 20000 di Gazi Osman Paşa Üniversitesi - PDR bölümü geldi , ayrıca polisliğide kazandım . Şimdi şöyle bir düşünce var beynimi kurcalayan : geçtiğimiz senelere kadar PDR bölümü üniversitelerde sınırlıydı , bu sene neredeyse her üniversitede bir tane PDR bölümü açıldı ve puanlar yükseldi , geçtiğimiz yıllarda yıldızı hızla parlayan bir meslek oldu fakat şu an bu bölüm mezunları git gide çoğalıyor ve 4 sene sonra bir sürü PDR mezunu olacak , bu mesleğe duyulan ihtiyacında giderek azalacagını düsünüyorum ve de 4 senenin bize neler getirecegini bilmiyoruz . Kendi düşünceme göre sizce PDR yi mi tercih etmeliyim yoksa polisligi mi ?
She's remembered everything and now i am dead..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Ağustos 2010       Mesaj #194
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 19 mayıs üniv. psikoloji bölümünü kazandım.. aklıma takılan şey hazırlık... hazırlık okumazsam ne gibi kayıplarım olur_?_
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ağustos 2010       Mesaj #195
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben günümüz pdr'si için ortalama net sayısını söyler misiniz.? bence en normal bilgi bu olur
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ağustos 2010       Mesaj #196
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sorulan soruları saygı çerçevesi içinde ilgiyle yanıtladığınızı görünce çok dikkatimi çekti. bende pdr okumak istiyorum. kafama takılan sorulara burda cevap bulabileceğimi düşünüyorum. ygs pdr bölümünde ne kadar etlili merak ediyorum acaba sadece ygsden pdr okumak gibi bi olanak varmı ? birde yaklaşık olarak hangi dersten kaç soru yapmam gerektiğini tahminen yanıtlarsanız çok sevinirim. teşekkür ederim Msn Happy
misafir - avatarı
misafir
Ziyaretçi
18 Ağustos 2010       Mesaj #197
misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben lise sona gectim pdr bölümüne gitmek ıstıyorum ama szelciyim matematikte sewmıyorum .s bu bölüme gıdebılmek ıcın matematıkten kac net yapmam gerekır .s
[WoL]bL - avatarı
[WoL]bL
VIP -Dream is Destiny-
18 Ağustos 2010       Mesaj #198
[WoL]bL - avatarı
VIP -Dream is Destiny-
Alıntı
misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ben lise sona gectim pdr bölümüne gitmek ıstıyorum ama szelciyim matematikte sewmıyorum .s bu bölüme gıdebılmek ıcın matematıkten kac net yapmam gerekır .s

TM-3 puanınızın yüksek olması gerekiyor , biz bunlara karar veremiyoruz ne kadar net yapabileceginiz gibi : her sene gereken puan sayısı yükselip artıyor , Tm 3 birazda sözel agirlikli puan isteyen bir bölüm .
She's remembered everything and now i am dead..
_PaPiLLoN_ - avatarı
_PaPiLLoN_
Ziyaretçi
18 Ağustos 2010       Mesaj #199
_PaPiLLoN_ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

ben 19 mayıs üniv. psikoloji bölümünü kazandım.. aklıma takılan şey hazırlık... hazırlık okumazsam ne gibi kayıplarım olur_?_

İngilizce öğrenmek sizin için de iyi olur. Artık olması şart görülen bir yabancı dil konumunda İngilizce. Meslekte yabancı literatür taraması için hazırlık yararlı olabilir. Sonradan kurslara para verip öğrenmek yerine daha temel bir hazırlık eğitimini tavsiye ederim.
_PaPiLLoN_ - avatarı
_PaPiLLoN_
Ziyaretçi
18 Ağustos 2010       Mesaj #200
_PaPiLLoN_ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

ben günümüz pdr'si için ortalama net sayısını söyler misiniz.? bence en normal bilgi bu olur

Alıntı
misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Kesin bir net söyleyemem. Başarı durumu her sene değişiyor. Ancak PDR yüksek denilebilecek puanla öğrenci alıyor bu nedenle netleri de yüksek tutmalısınız.