Arama

İsveç İksiri ve Sağlık için Faydaları

Güncelleme: 28 Şubat 2013 Gösterim: 71.683 Cevap: 5
kambis - avatarı
kambis
Ziyaretçi
6 Mayıs 2006       Mesaj #1
kambis - avatarı
Ziyaretçi
İsveç Şurubu

Sponsorlu Bağlantılar
Ağrılara ve hastalıklara karşı veya sağlıklı bir yaşam için önlem olarak her gün sabah akşam yarım tatlı kaşığı İsveç Şurubu biraz suya veya bitki çayına eklenerek alınır. İsveç Şurubu, her ecza dolabında mutlaka bulundurulması gereken, sağlığımızın koruyucusu bir yaşam iksiridir. Bu iksirin reçetesi, tüm aile bireyleri sağlıklı ve uzun bir yaşam sürdürmüş olan İsveçli Dr. Samst’dan günümüze ulaştırılmıştır.

İsveç Şurubu bitkileri (Türkçe, Almanca ve Latince adlar)

-10g Sarısabır / Aloe / Aloe ferox Miller

-10g Melekotu kökü / Angelikawurzel / Angelica archangelica

-5g Domuzdikeni kökü / Eberwurzel / Carlina acaulis

-10g Kudrethelvası / Manna / Fraxinus ornus

-5g Mirra / Myrrhe / Commiphora molmol

-10g Doğal kafur / Campher / Cinnamomum Camphora*

-10g Ravent kökü / Rhabarberwurzel / Rheum palmatum

-0,2g Safran / Safran / Crocus sativus

-10g Sinameki / Sennesblaetter / Cassia angustifolia

-10g Tiryak / Theriak venezian / Theriaca veneta**

-10g Cedvar / Zitwerwurzel / Curcuma zedoria

**Tiryak, İ.Ö. 132-63 yıllarında yaşamış olan Pontos Kralı Eupator Mithridaes tarafından hazırlanan ve 48 değişik drog içeren bir panzehirin adıdır. Bu panzehir tabi ki yararlıdır, ama gerçeğini elde etmek ne derecede mümkündür bilinemez. Gerçekliğinden kuşku duyulabilecek preparatların ise kullanılmaması daha doğrudur.

Maria Treben’in yakın bir dostu olan Ecz. Peter Theiss, yukarıda verilen reçeteyi bazı değişiklikler ve eklemeler yaparak geliştirmiştir. Schwedenbitter A(İsveç Şurubu A) adlı bu iksir uzun yıllar boyunca Almanya’nın tüm eczanelerinde, daha sonra da öteki Avrupa ülkelerinde ve ABD’nde halkın kullanımına sunulmuştur.

Geliştirilmiş İsveç Şurubu Reçetesi

-1g Besbase / Muskatblüte / Myristicae arillus

-5,5g Cedvar / Zitwerwurzel / Curcuma zedoria

-3,5g Centiyane / Enzianwurzel / Gentiana lutea

-2g Domuzdikeni kökü / Eberwurzel / Carlina acaulis

-9g Eğir kökü / Kalmuswurzel / Acorus calamus

-1g Doğal kafur / Champher / Cinnamomum champhora

-0,5g Kakule / Kardamomen / Elettaria cardamomum

-6,5g Melekotu kökü / Angelikawurzel / Angelica archangelica

-7g Mirra / Myrrhe / Commiphora molmol

-9g Ravent kökü / Rhabarberwurzel / Rheum palmatum

-0,1g Safran / Safran / Crocus sativus

-10g Sarısabır / Aloe / Aloe ferox Miller

-1g Sinameki / Sennesblaetter / Cassia angustifolia

-1g Tarçın / Zimt / Cinamomum zeylanicum

Bu droglar bir cam şişeye veya kavanoza koyulur ve üstüne 1,5 litre 38-40 derecelik etil alkol-su karışımı veya kanyak veya votka gibi içkiler eklenir. Her gün çalkalanan cam şişe 14 gün boyunca sıcak bir ortamda bekletilir. Süre sonunda, günlük kullanımlar için küçük miktarlar dört kat tülbentten geçirilerek süzülür ve koyu renkli şişelerde muhafaza edilir. Büyük şişede posasıyla birlikte bekleyen ana şurup ise, bekleme süresi uzadıkça artı güç kazanır. Maria Treben’e göre, İsveç Şurubunun reçetesi, ünlü iksiriyle pek çok ağır hastayı iyileştirmiş olan ünlü Hekim ve Filozof Paracelsus’a aitmiş (1493-1541).

Kullanım biçimleri

İçten kullanım: Sağlıklı yaşamak için önlem olarak, sabahları ve akşamları birer çay kaşığı veya birer tatlı kaşığı şurup, biraz suyla veya bitki çayıyla karıştırılarak alınır. Her tür rahatsızlığa karşı, üç çay kaşığı dolusu veya iki tatlı kaşığı dolusu, biraz suyla veya bitki çayıyla inceltilerek alınabilir. Kötü karakterli hastalıklarda günde 3 yemek kaşığı dolusu şurup, aşağıdaki tarife göre alınır: Her bir yemek kaşığı İsveç Şurubu, yarım bardak bitki çayına eklenerek, her öğünden yarım saat önce ve yarım saat sonra içilir.

İsveç Şurubu kompresi: Önceden aynısafa merhemi sürülmüş hasta bölgeye uygun büyüklükte bir pamuk parçası İsveç Şurubuyla nemlendirilir ve hasta bölgeye yatırılır. Isı kaybının önlenmesi için, kompresin üstüne bir tabaka kuru pamuk koyulur, ayrıca çamaşırların lekelenmemesi için de, kompres bir plastik parçasıyla örtülür. En sonunda kompres, büyük bir örtüyle veya sargı beziyle tespit edilir. Hastalığın özelliğine göre, kompres 2-4 saat süreyle etkilemeye bırakılır. Eğer hasta rahatsız olmuyorsa, gece boyunca da etkilemeye bırakılabilir. Kompres süresi sona erdikten sonra kompres bölgesi pudralanır. Bu önlemlere rağmen bazı duyarlı derilerde tahrişler oluşacak olursa, kompres süresi kısaltılır veya komprese bir süre ara verilir. Alerjik bünyeli kişiler plastik örtünün yerine bir bez örtü veya havlu kullanabilirler. Ama kompres öncesinde derinin yağlanması kesinlikle unutulmamalıdır! Eğer yine de kaşıntılı bir deri rahatsızlığı görülecek olursa, aynısafa merhemi ile tedavi edilmelidir.

-Mide krampları: 1-2 yemek kaşığı içilebilir. Su ile inceltilebilir.

-Mide ve bağırsak gazlarında: Rezene çayına 2-3 tatlı kaşığı eklenip içilebilir.

-Romatizma ağrıları: Günde 3-4 kez 1 tatlı kaşığı şurup bitki çaylarına eklenip içilir. Ayrıca bu şurup ile ağrılı yerlere friksiyonlar yapılabilir.

-Uykusuzluğa: Yatmadan yarım saat önce melisa çayı veya ıhlamura 1 tatlı kaşığı eklenip içilir.

-Gırtlak, yutak, diş eti çekilmesi ve kanamasında: Çok başarılı olunan bu rahatsızlıkta ağza bir miktar şurup alınıp ağzın içinde mümkün olduğunca dolaştırılır. Biraz su alınıp gargara yapılır ve tükrülür. Bu tedavi diş etlerini sağlıklı tutmak istiyenler tarafından da uygulanabilir. Ancak şurup dişleri sarartabileceğinden gargaradan yarım saat sonra dişler fırçalanabilir. Ancak sadece ağızda bir küçük yudum ile gargara yapılabilir. Bir pamuk ile dişeti üzerine kompres yapılmaz.

-Dudak uçukları, çatlaklar, iltihaplı sivilceler: Sık sık şurupla nemlendirilirse ve kompres uygulanırsa gelişemeden kaybolurlar.

-Akıntılı nezlelerde: 1/5 oranında su ile inceltilen şurup buruna çekildiğinde akıntı durur ve tıkalı burun açılır.

-Basit yanık ve güneş yanıklarında: Sık sık şurup ile kompres yapılırsa acı diner, deri su toplamaz.

-El-ayak burkulmalarında veya çarpmalarında oluşan şişlikler: İrice bir pamuğa dökülerek şurup ile yapılan kompresler şişliği ve acıyı alır.

-Arı, böcek sokmalarında: Gereken bölgeye yapılan kompres acıyı, kızartıyı alır. Önceden sürüldüğünde ise sivri sinekler size yaklaşmaz.

-Nasırlarda: El ve ayak nasırına 3-4 gün boyunca canlı tutulan kompresler nasırı düşürür.

Ancak çocukları ve hamile kadınları bu şurubu kullanmaması konusunda da uyarmak istiyorum. (Alıntıdır)

Son düzenleyen kambis; 7 Mayıs 2006 00:00 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
biruni - avatarı
biruni
VIP Önce Sağlık
22 Aralık 2008       Mesaj #2
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
iksir denen, isviçreli bu zat, 104 yaşına kadar hiç doktora gitmeden yaşamış.
bundan dolayı bu karışım meşhur olmuştur.
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar, kimseyi kötülemiyorum ama, isveç iksirinin en pahalısını almaya çalışınız.
deyim yerinde ise, A'dan Z'ye faydası olduğuna inalılır.
bu faydalardan yararlanmak için, en iyisini kullanmanızı isterim.
bir konuda kendim denedim. anında görüntü.. anladiii Msn Happy
Düşüncene katılmam şart değil, düşünceni anlatman için savaşırım...
biruni - avatarı
biruni
VIP Önce Sağlık
26 Ağustos 2011       Mesaj #3
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
alkollü isveç iksiri genelde, yara, nasır vb sürmek için kullanılması
alkolsüz isveç iksiri daha çok içmek için kullanılması yaygındır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Kasım 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
isveç şurubunu kulllandım bende bir sağlıkçıyım
ama çok yanlış yaptığımı anladım
şu anda HASTAYIM yatıyorum
bana çok kötü bir etki yaptı
İSTANBULDA GİTMEDİĞİM DOKTOR GİTMEDİĞİM HASTANE KALMADI
VE BÜTÜN VÜCUDUMU KÖTÜ ETKİLEDİ KULLANMANIZI TAVSİYE ETMEM
İĞLEŞİP AYAĞI KALKTIĞIMDA SAĞLIK BAKANLIĞINA ŞİKAYET EDİP HAKKIMI ARAMAYI DÜŞÜNÜYORUM...
biruni - avatarı
biruni
VIP Önce Sağlık
26 Mart 2012       Mesaj #5
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
isveç iksirinin alkolsüz olanı da vardır. alkolsüz yaşamak isteyenlere has.
not; isveç iksirleri ithaldir.
içeriğinden esinlenerek yapılanlarda vardır. yukardaki arkadaş gibi aksi tesir gösterebilir.

Alkolsüz İsveç İksiri
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
denız kızı - avatarı
denız kızı
Ziyaretçi
28 Şubat 2013       Mesaj #6
denız kızı - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

isveç şurubunu kulllandım bende bir sağlıkçıyım
ama çok yanlış yaptığımı anladım
şu anda HASTAYIM yatıyorum
bana çok kötü bir etki yaptı
İSTANBULDA GİTMEDİĞİM DOKTOR GİTMEDİĞİM HASTANE KALMADI
VE BÜTÜN VÜCUDUMU KÖTÜ ETKİLEDİ KULLANMANIZI TAVSİYE ETMEM
İĞLEŞİP AYAĞI KALKTIĞIMDA SAĞLIK BAKANLIĞINA ŞİKAYET EDİP HAKKIMI ARAMAYI DÜŞÜNÜYORUM...

Isvek ıksırının sıze zarar verdıgınden emınmısınız 2003 yılından berı kullanıyorum pek cok kısı gıbı bende yararını gormekteyım bence sızın bu rahatsızlıgınız baska b seyden kaynaklanmakta ,, kesın b elınızde kanıt yokken urunlerı karalamayn benım gbı pek cok memnun olan kullanıcılarıda tedırgın etmemıs olursunuz kı kullanan pek cok arkadasımda mucızevı bazı olaylarda ısvek ıksırı ıle gordum ,,,
sıze gecmıs olsun dıyorum ama bu rahatsızlıgınızın temelı bence ıksır deıl baska b sey olmalı,,,
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.