Arama

Askerlik Anıları (Anlat anlat bitmez)

Güncelleme: 15 Ocak 2011 Gösterim: 59.399 Cevap: 37
kompetankedi - avatarı
kompetankedi
VIP Bir Dünyalı
26 Ocak 2007       Mesaj #1
kompetankedi - avatarı
VIP Bir Dünyalı
Gün olur zaman geçer her erkek kutsal görevini yapar gelir. Yabancısı olduğu bir toplulukla butunleşir bir aile olur. Görev her zaman kutsal olsada bazen traji komik olaylar yaşanır. Askerliğin o an yaşanırken endişe duyulsada sonradan hep güzel bir anı olarak anlatılır ve gülünür o hallere....

Sponsorlu Bağlantılar
Ben size ilk günlerimde başımdan geçenle başlıyim;

*** Ankara da Mamak muhabere okulunda ilk egitim alanına gittiğim gündü..

Takımları cavuşlar boy hizasında sıralamaya çalışıyorlardı ben 2. takıma düştüm..
tabii olarak sıranın en başında olanlar ilk göze çarpanlar olur, bende hata yapıpta göze batmamak için hemen en arka sıraya geçmiştim (kurnazım ya). Takımlar çavuşların vasıtasıyla hazırlandı. Tabi ben en arkada olmanın gözden uzak kalmanın rahatlığını yaşıyordum Msn Wink Neyse karagahta 8 takım çıktı, ben 2.ci takım en arkasındaydım.. Başladılar sağa sola yurutmeye takımı derken ileri geri bir baktım takmın en arkası en önde yani benMsn Grin Boşuna dememişle
r ne apdal ne de kurnaz olucan.. al sana takımını döndürünce en arka olan en öne düştüMsn Grin

Daha bir sürü anılarım var ama hepsi bir anda olmaz Msn Wink

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Ocak 2007       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
4 yıl sonra inşallah anlatıcam
Sponsorlu Bağlantılar
NoTHiNGaM FoReST - avatarı
NoTHiNGaM FoReST
Ziyaretçi
26 Ocak 2007       Mesaj #3
NoTHiNGaM FoReST - avatarı
Ziyaretçi
hehe Msn Grin kedi ne ensonda ne de enönde olacaksın.
Askere gidenin anısı çok olur derler ama bende hiç öyle tatlı anı yok hep acı anı var.
Bi gün askerdeydim; daha bir hafta bile olmamıştı başlayalı, eğitim bittikten sonra serbest bıraktılar bende acıkmıştım kantinde pek yiyecek yoktu aburcubur dışında bende gazino ya doğru yola koyuldum ama yollar birbirinin aynı gibi geldi yolumu kaybettim, neyseki Allahtan biraz önümden bir asker gidiyoru, az bakarmısın diye seslendim gazinoyu sormak için, bana doğru döndü bir de ne göreyim yakası yemyeşil yani as teğmen, o an başımdan aşşağıya kaynar sular dökülmüştü hemen selam çakıp hazırola geçtim, tekmir verdim 20 -30 metre ilerdeki gazinonun yerini sordum..20-30 metre daha gitsem hiç ecel terleri dökmicektim Msn GrinMsn GrinMsn Grin

virtuecat - avatarı
virtuecat
Ziyaretçi
27 Ocak 2007       Mesaj #4
virtuecat - avatarı
Ziyaretçi
Askerdeyken Cok Anı Oldu ama Aıle ıcınde olan aıle ıcınde kalır Msn Tongue

Birgun özel görev için sivil kıyafet gıymek zorunda kalmıstık koylulerden şalvar falan aldım ayakkabı olmadıgı ıcın sıvıl ayakkabılarımı gıymek zorunda kalmıstım hawa soguk oldugu ıcınde sıvıl montumu gıymıstım sözde kendımızı kamufle edecektık ama elden bukadarı gelıyordu su an gozunuzde canlandırın Msn Happy ayagımda sarı cat ayakkabı ustunde şalvar Msn Grin mont olarak ıse adıdas bır mont sözde kamufle ettım kendımı koye ındım tanıyan bırı olucakmı dıye her onune gelen onbasım hayırdır dedıler Rofl
evo - avatarı
evo
VIP kirlenmek güseldir : )
28 Ocak 2007       Mesaj #5
evo - avatarı
VIP kirlenmek güseldir : )
hangisini yazayım Msn Tongue ..ilk baştan başlıyayım en iyisi anı çok..

malum askere girmeden önce..askerliğini yapış abilerimiz..gitmeden önce bisleri motive eder ve yapmamız gerekenleri söler..nese..bana da gitmeden önce dedlerki..oğlum..bak görev olur bi iş olur hemen zıpla gönüllü ol kendini göster sevdir daha sonra yırtarsın..nesem gitik askere..tabur alınıyor..işte şu işe gönüllü varmı ben hemen en öndeyim..işte çöp atılacak ..ben yine en önde..bu böyle ..4 - 5 devam ediyor baktım yıpranıyorum..dedim ya ne gönüllüsü bidaha olmayacağım..yine bigün tabur çvş geldi..işte ot yolunacak..varmı gönüllü...ben de hiç ses yok..sesiz bekliyorum..çvş demezmi..gönüler ayrılsın diğerleri ot yolmaya..Msn Grin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Ocak 2007       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Usta birliğine ilk gıttıgım gunu hiç unutmam...

Bölükten içeri girdim bir sevgi bir ilgi göreceksiniz...Bir yandan Vay torunum h.g ne ısmarlıyım.. Bir yandan çömezim h.g kola içermisin vs. Bende sevındım ne guzel yere düşmüşüm ne kadar cana yakınlar felan... Akşam 5 civarı bizim dedelerden biri geldi torun gel yemege gıdıyoruz dedi neyse bende gittim.. Yemeği yedik yemekhaneden dışarı dogru çıkacam.. Arkadan biri seslendi " Hey nereye gıdıyorsun" .. Kogusa gıdıyorum dıye cevap verdım az bekle burda dedi. Yeniyiz ya beklıyorum.. Baktım 5 kişi daha geldi yanıma beklıyoruz ne olcak bılmıyorum... Butun boluk gıttı 5 kişi kaldık orda ..Dediler bulaşık yıkayacaksınız.. Ne bulasıgı ya dedim yıkamam ben dedım .. Baktım 3 kişi uzerıme yurudu bi yıkamaya başladım 1 ay Msn Grin Megerse devrecılık varmıs işleri bize yıkmak ıcın beklıyorlarmıs 4 gözle ... Msn Grin

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Ocak 2007       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Aklıma bir anım daha geldi..

Askerliğimin bitmesi 6 ay kadar var ...Bizim Tugay'ın arka tarafında ana nizamıye dısında bir nizamıye daha bulunuyor gun boyu neredeyse hiç araç geçmez fakat orda gece gunduz 2 kişi nöbet tutulur... Neyse bir pazar gunu bana 13.00 - 17.00 nobet yazdılar.. Biz nöbeti tutuyoruz İki kişiyiz iki tane nobet kulubesi var arkadaş başındakı çelik başlığı cıkartıp benım bulundugum kulubeye bırakmıss... ıkımızde yayılmısız sılahlarımız bır tarafta biz bır taraftayız... Arkadaş bir ara ayaga kalktı ve binbaşının arabası gelıyor dedi .. elim ayağıma dolaştı kafamda çelık başlık var arkadaş ın başlıgıda bızım kulubede aldım onu arkadaş cekıyo ben cekıyom kafama takmaya çalışıyom olmuyo bi baktım kafada bir çelik başlık daha varmış Msn Grin Neyse arkadaş taktı kafaya silahımı aradım zor buldum binbaşı geldi.. Olum siz ne yapıyonuz dedi.. Nobet tutuyoruz komutanım dedık ..ne nöbeti uzaktan baktım bi oraya bi buraya kosturuyonuz dedi..Bi daha olmasın dedi gitti Msn Grin

man_jaq - avatarı
man_jaq
Ziyaretçi
5 Şubat 2007       Mesaj #8
man_jaq - avatarı
Ziyaretçi
OKUL SAYESINDE GITMEK NASIP OLMADI YASITLARIM YAPDI GELDI BEN HALA GITCEM HICDE GITMEYE NIYETIN YOK...AMA ÖLE YDA BÖYLE GIDECEGIM KURTULUSU KACARİ YOK..ASKERLIK KUTSALDIR BUGUN BIZI KORUYANLARI YARINDA BIZ KORUMAMIZ LAZIM...
I3uz_KaLpLi - avatarı
I3uz_KaLpLi
Ziyaretçi
5 Şubat 2007       Mesaj #9
I3uz_KaLpLi - avatarı
Ziyaretçi
Tunceli/Hozatta 3 ayda yada 2 ayda 1 çıktığımız çarşı izinlerinde esnafın yarın akşam operasyona çıkacakmışsınız bisküvi şeker vs. alın gibi konuşmaları bizi korkuturdu. Adamlar içerde olanı bizden iyi bilirlerdi.
zeki hoca - avatarı
zeki hoca
Ziyaretçi
16 Şubat 2007       Mesaj #10
zeki hoca - avatarı
Ziyaretçi
hiç unutmam bi kere diye başlayıp saatler süren içine yalanda katılıp iyice abartılan muhabbetler SELAM OLSUN 227. dönem tank asteklere...