Arama

Emilia Clarke

Güncelleme: 26 Şubat 2017 Gösterim: 3.307 Cevap: 2
Jumong - avatarı
Jumong
VIP VIP Üye
9 Şubat 2013       Mesaj #1
Jumong - avatarı
VIP VIP Üye

Emilia Clarke

17.11.1987 doğumlu İngiliz oyuncudur. Ülkemizde Game of Thrones dizisinde ki Daenerys Targaryen rolü ile tanınmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar
Emilia Clarke'ın babası bir tiyatro da ses mühendisi ve annesi bir iş kadını aynı zamanda siyaset okuyan bir erkek kardeşi vardır. Kariyerine Doctors dizisinin bir bölümünde konuk oyuncu olarak başlamıştır. Daha sonra Triassic Attack adlı televizyon dizisinde rol alan oyuncunun bir sonraki projesi ise Game of Thrones dizisidir.

Londra’da doğmuş, Berkshire’de büyümüştür. Londra Drama Merkezinden 2009 yılında mezun olmadan önce St Edward’s ve Rye St Antony(katolik okulu) okullarında okumuştur. 2011 yılında bir amerikan dergisi olan Entertainment Weekly tarafından en iyi yardımcı kadın oyuncu EWwy Ödülü kazanmıştır.

game of thrones & daenerys targaryen

Alıntı

Bu kadına resmen bayılıyorum.. Normalde fena değil, ama Game of Thrones'da efsane.. Kim olduğu hakkında hiç bir fikrim yoktu ama biraz araştırdım. Bir kaç yorum topladım, bakalım kendisi hakkında neler söyleniyor : )

Alıntı

• Game of Thrones adlı dizide Daenerys Targaryen karakterini canlandırırken izleyeceğimiz melek. Evet bildiğin melek kendisi.
  • Üzücü Tim'i bile üzebilecek yaradılıştaki efsane, mit ve benzeri canlı. Game of Thrones'daki sarışın hali bi'yana, reeldeki siyah saçlı hali bi'yana. Salt fotoğrafına bakabiliyor ve hakan altun misali hıçkırıklara boğuluyorum.
  • Game of thrones'un fantastik bir dizi olarak görülmesini sağlayan yaratık. Böyle bir güzellik gerçek hayatta olamaz.
  • 1,60 boyunda 52 kg ağırlığında imiş. 1987 ya da 88 doğumlu. Vokal karakteri 'çekici, cazip', vokal
    kalitesi ise 'pürüzsüz' olarak tanımlanmış.
  • Game of Thrones'ın izlenme sebeplerinden olan tarif edilemeyecek bir güzellikte olan oyuncu.

Emilia Clarke Resimleri, konusu için bakınız > Emilia Clarke Resimleri

Son düzenleyen perlina; 26 Şubat 2017 02:58
Biyografi Konusu: Emilia Clarke nereli hayatı kimdir.
🌘 🚀
Jumong - avatarı
Jumong
VIP VIP Üye
9 Mayıs 2013       Mesaj #2
Jumong - avatarı
VIP VIP Üye
Onu ejderhaların annesi, Westeros tahtının gerçek varisi olarak tanıdık. Emilia Clarke'i çok beğensek de aslında hakkında çok az şey biliyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

İş kadını anne, ses mühendisi baba
1987 yılında İngiltere'nin başkenti Londra'da dünyaya gelen Emilia'nın annesi bir iş kadınıydı, babası da tiyatrolarda ses mühendisi olarak çalışıyordu.

Eğitimli oyuncu
Clarke, alanında ün salmış Londra Tiyatro Merkezi'nde eğitim görürken çeşitli oyunlarda da rol aldı. Bu roller ona BBC'nin Doctors adlı dizisinde konuk oyuncu olarak yer alma ve büyük TV çıkışını yapma olanağı sağladı.

Kimse onu tanımıyor
GQ dergisine yaptığı açıklamada Game Of Thrones'un şöhretine ve karekterinin dizinin en sevilen simalarında biri olmasına rağmen, kimsenin onu sokakta tanımadığını belirtti. ''Beni tanıyabilmeleri için dizinin ölümüne hayranı olmaları gerek'' dedi.

O bir müzisyen
Müzik alanındaki yetenekleri neredeyse oyunculuğunun önüne geçecek kadar kapsamlı olan Emilia şarkı söylüyor, piyano, flüt ve gitar çalabiliyor.

Girls hayranı
En sevdiği dizi Lena Dunham'ın bol ödüllü dizisi Girls. Clarke, ''Girls'te sokaktan geçen, önemsiz bir karekteri canlandırarak da olsa yer alabilmek için sağ kolumu verirdim'' diyor.

CNBC Mayıs 2013 dergi.......

Son düzenleyen perlina; 26 Şubat 2017 02:55
🌘 🚀
Safi - avatarı
Safi
SMD MiSiM
24 Kasım 2015       Mesaj #3
Safi - avatarı
SMD MiSiM
Emilia Clarke

Ad:  Emilia Clarke.jpg
Gösterim: 989