Arama

Muhsin Yazıcıoğlu

Güncelleme: 25 Mart 2015 Gösterim: 41.951 Cevap: 5
KisukE UraharA - avatarı
KisukE UraharA
VIP !..............!
17 Kasım 2006       Mesaj #1
KisukE UraharA - avatarı
VIP !..............!
1954 yılında, Sivas'ın Şarkışla ilçesi Elmalı Köyü'nde doğdu. Yazıcıoğlu, ilk ve orta öğrenimini Şarkışla'da, üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde yaptı.

Sponsorlu Bağlantılar
1968'de cemiyetçilik çalışmalarına başlayan Yazıcıoğlu, Şarkışla'da Genç Ülkücüler Hareketi'ne katıldı. Muhsin Yazıcıoğlu, üniversite eğitimi için 1972'de Ankara'ya geldikten sonra Ülkü Ocakları Genel Merkezi'nde görev yapmaya başladı; sırasıyla Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcılığı ve Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı'nda bulundu (1977-78). Yazıcıoğlu, 1978'de faaliyete geçen Ülkücü Gençlik Derneği'nin kurucu Genel Başkanı oldu.

Bu dönemde Abdullah Çatlı emniyet kuvvetlerince yakalandıktan sonra "Çatlı'yı serbest bırakmazsanız Ankara'nın her yanında bomba patlatırız" tehdidiyle Çatlı'nın bırakılmasını sağlayan Yazıcıoğlu, Lokman Kundakçı'nın itiraflarında Doç. Bedrettin Cömert cinayetinin emrini vermekle itham edildi. Ancak hakkında herhangi bir yasal kovuşturma yapılmadı.

1980 yılına kadar MHP'de Genel Başkan Müşavirliği görevinde bulunan Muhsin Yazıcıoğlu, 12 Eylül 1980'den sonra MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası'nda yargılandı. 7,5 yıl Mamak Cezaevi'nde kalan Yazıcıoğlu, bu davadan herhangi bir ceza almadı.

Yazıcıoğlu, cezaevinden çıktıktan sonra, cezaevindeki ülkücüler ve onların ailelerine yardım amacıyla kurulan Sosyal Güvenlik ve Eğitim Vakfı'nın başkanlığını yaptı.

Yazıcıoğlu, 1987'de Milliyetçi Çalışma Partisi'ne (MÇP) girdi ve Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulundu.

20 Ekim 1991 Milletvekili Genel Seçimlerinde, Refah Partisi (RP), Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP) ve Islahatçı Demokrasi Partisi'nin (IDP) oluşturduğu ittifak bünyesinde milletvekili adayı olan Muhsin Yazıcıoğlu, Sivas'tan milletvekili seçildi.

Yazıcıoğlu, 7 Temmuz 1992'de, "içinde bulunduğu partinin siyasi anlayışıyla uyuşamadığı" gerekçesiyle 5 milletvekili arkadaşı ile beraber MÇP'den ayrıldı.

Muhsin Yazıcıoğlu, 29 Ocak 1993'de, MÇP'den ayrılan bir grup arkadaşı ile beraber Büyük Birlik Partisi'ni (BBP) kurdu ve partinin Genel Başkanı oldu.

24 Aralık 1995'te yapılan erken genel seçimlerinde ANAP-BBP ittifakından 20. Dönem Sivas milletvekili olarak yeniden parlamentoya giren Yazıcıoğlu, 28 Şubat 1996'da ANAP'tan istifa ederek, BBP'ye döndü.

Muhsin Yazıcıoğlu, 26 Nisan 1998'de yapılan 3. Büyük Kurultay ve 8 Ekim 2000 tarihindeki 4. Büyük Kurultay'da tekrar BBP Genel Başkanlığına seçildi.

Halen bu görevi sürdürmekte olan Muhsin Yazıcıoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.
Son düzenleyen KisukE UraharA; 10 Mayıs 2009 10:36
Biyografi Konusu: Muhsin Yazıcıoğlu nereli hayatı kimdir.
Gerçekçi ol imkansızı iste...
The Unique - avatarı
The Unique
Kayıtlı Üye
25 Mart 2009       Mesaj #2
The Unique - avatarı
Kayıtlı Üye
mmmmut2
Sivaslı Muhsin Yazıcıoğlu Resimleri
Sponsorlu Bağlantılar
Muhsin Yazıcıoğlu Kimdir? - Muhsin Yazıcıoğlu Hakkında
66874008po0
25 Mart 2009 tarihinde, Kahramanmaraş mitinginden Yozgat mitingine hareket etmek üzere bindiği helikopter bilinmeyen bir sebepten dolayı düştü.

Son düzenleyen KisukE UraharA; 10 Mayıs 2009 10:36 Sebep: Aktif Link
Bir bildiğim varsa hiç bir şey bilmediğimdir. (:
Kral_Aslan - avatarı
Kral_Aslan
VIP MsXTeam
31 Mart 2009       Mesaj #3
Kral_Aslan - avatarı
VIP MsXTeam
Helikopter kazası ve ölümü

25 Mart 2009 tarihinde, Kahramanmaraş mitinginden Yozgat-Yerköy mitingine hareket etmek üzere içinde bulunduğu helikopter bilinmeyen bir sebepten dolayı düştü. Helikopter düştükten sonra İHA muhabiri İsmail Güneş 112 Acil Servisi aramıştır. Bu konuşmada bacağının kırık olduğunu, helikopterde bulunanlardan sadece BBP Sivas il Başkanı Erhan Üstündağ'ın inlediğini, ne BBP Sivas il başkan yardımcısı Murat Çetinkaya ne de pilot Kaya İstektepe'den ses gelmediğini, Muhsin Yazıcıoğlu'nu ise göremediğini söylemiştir. [2]
Bu konuşmalar İsmail Güneş'in son konuşması olmuştur. Kazadan 48 saat sonra helikopterin enkazı ve Muhsin Yazıcıoğlu dahil 6 kişinin cesedi arama ekipleri içerisinden 17 gönüllü civar köylüsü tarafından Sisne ve Kizilöz Köyleri arasındaki Keş Dagi Kuru Dere Kanlicukur mevkiinde bulundu.[3][4] Enkaz, 48 saat süren arama çalışmalarının yapıldığı bölgenin içerisinde değildi.[5]
28 Mart 2009 tarihi ve saat 14:10'da BBP Genel Sekreteri Yalçın Topçu'nun yaptığı açıklamaya göre, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekiler vefat etmişlerdir.[6] Kendisi daha önce üç defa trafik kazası geçirmişti ancak bunların hepsini hafif sıyırıklarla atlatmıştı.[7]

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun 25 yıl önce Mamak Cezaevi'ndeyken yazdığı "Üşüyorum" adlı şiiri...

Üşüyorum

Bir coşku var içimde bu gün kıpır kıpır
Uzak çok uzak bir yerleri özlüyorum
Gözlerim parke parke taş duvarlarda
Açılıyor hayal pencerelerim
Hafif bir rüzgar gibi süzülüyorum
Kekik kokulu koyaklardan aşarak
Güvercinler ülkesinde dolaşıyor
Bir çeşme başı arıyorum
Yarpuzlar arasında kendimi bırakıp
Mis gibi nane kokuları arasında
Ruhumu dinlemek istiyorum
Zikre dalmış her şey
Güne gülümserken papatyalar
Dualar gibi yükselir ümitlerim
Güneşle kol kola kırlarda koşarak
Siz peygamber çiçekleri toplarken
Ben çeşme başında uzanmak istiyorum
Huzur dolu içimde
Ben sonsuzluğu düşünüyorum
Ey sonsuzluğun sahibi, sana ulaşmak istiyorum
Durun kapanmayın pencerelerim
Güneşimi kapatmayın
Beton çok soğuk, üşüyorum...

Muhsin YAZICIOĞLU
Hayatın ne anlamı var.. Yanımda sen olmayınca....
seyfi66 - avatarı
seyfi66
Ziyaretçi
1 Nisan 2009       Mesaj #4
seyfi66 - avatarı
Ziyaretçi
sayın muhsin yazıcıoğlu'nun vefatından dolayı üzüntümü dile getirip.çalışmalarınızda size başarılar diliyorum.rabbim iyi şeyler yapmağa vesile olanlara başarı nasip etsin.saygılarımla.
_KleopatrA_ - avatarı
_KleopatrA_
Ziyaretçi
30 Ocak 2010       Mesaj #5
_KleopatrA_ - avatarı
Ziyaretçi
Muhsin Yazıcıoğlu

225px Muhsin YazC4B1cC4B1oC49Flu
_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
25 Mart 2015       Mesaj #6
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
ÖLÜMÜNÜN 6. YILINDA MUHSİN YAZICIOĞLU'NU RAHMETLE ANIYORUZ.. ÜŞÜYORUZ KOCAREİS..

242B032B20152B 2B1