Arama

Savaş yaşama hakkını nasıl tehdit eder? - Sayfa 4

En İyi Cevap Var Güncelleme: 25 Aralık 2011 Gösterim: 113.167 Cevap: 143
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ekim 2009       Mesaj #31
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
aynı soru bana da lazım savaşın hakları tehdit etmesi
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ekim 2009       Mesaj #32
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
taam resimleri buldukta yazılar nasıl bulacaz
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ekim 2009       Mesaj #33
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
nnnnnnnnneeeeeeeeee olur cevaplayın şu soruları
ödev cumayaa
ThinkerBeLL - avatarı
ThinkerBeLL
VIP VIP Üye
20 Ekim 2009       Mesaj #34
ThinkerBeLL - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ne olur ödew yarına lazım olması lazım hızlı cevaplayın ve güzel bir yazı olsn

Alıntı

aynı soru bana da lazım savaşın hakları tehdit etmesi

Alıntı

taam resimleri buldukta yazılar nasıl bulacaz

Alıntı

nnnnnnnnneeeeeeeeee olur cevaplayın şu soruları
ödev cumayaa

Yaşama Hakkı, kişinin fiziksel varlığının sürdürebilmesinin güvencesini oluşturan insan hakkıdır. 4 Kasım 1950 tarihli Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin 2. maddesinde herkesin yaşama hakkının yasayla korunacağı, yasanın ölüm cezasını öngördüğü bir suçtan dolayı mahkemece verilmiş bir cezanın yerine getirilmesi dışında hiç kimsenin kasten öldürülemeyeceği belirtilmiştir.
İnsanın sağlıklı olarak doğması, bedensel bütünlüğünü psikolojik-entelektüel gelişim olanaklarına sahip olarak sürdürebilmesi, insan olarak varlığının -tüzesel kişilik yanı ile birlikte- doğa yasalarının zorunluluğundan başka hiçbir dünyevi bağ, önlem, zor yaptırım ile sınırlanmaması, etkilenmemesi, zarara uğratılmaması, yok edilmemesidir. Kısaca yaşama hakkı, ‘insanın öldürülmezliği’ hakkıdır. Kişinin beden bütünlüğünün doğal ölümüne kadar korunmasına da ‘yaşam hakkı’ denilmektedir. Devlet yetkesinin, toplumumuz bireylerinin, ‘yaşama hakkı’konusunda bugüne kadar yüzeysel de olsa bilgisi ve bilinçliliğinin olması, bu anlayış düzeyine ulaşması sağlanamamıştır.
Savaş, yukarıda tanımı yapılan, insanların yaşama haklarına, varlıklarını sürdürebilme güvencelerine tamamen ayrı ve aykırı bir durumdur. Hangi sebeple olursa olsun savaşlar masum insanların ölmesi ve öldürülmesi, yaşama haklarının ellerinden alınması demektir. Bir ülke veya bölgede çıkacak bir savaş, o bölge veya ülke insanlarının her an ölme ve öldürülme tehdit ve tehlikesi altında olmaları sonucunu doğuracaktır.

Poster hazırlamanıza fikir verebilecek, yardımcı olabilecek savaş temalı resimleri bulabilirsiniz, linki tıklayın >
Savaş Resimleri
Tanrı varsa eğer, ruhumu kutsasın... Ruhum varsa eğer!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ekim 2009       Mesaj #35
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
savaş yaşama hakkını nasıl tehdit eder
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ekim 2009       Mesaj #36
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Aslında ben de keten prenses inkine kendimden ve başka sitelerden katarak verileri topladım:

Savaş, başta çocuklar olmak üzere bütün insanların yaşama hakkını gasp eder.Her insanın yaşamaya hakkı vardır ve bu hak her insanın en temel hakkıdır.Yaşama Hakkı, kişinin fiziksel varlığının sürdürebilmesinin güvencesini oluşturan insan hakkıdır.Dünya da bu haktan mahrum kalan milyonlarca insan vardır.Asker ve Savaş Karşıtı Komitesi'nin (COMD) web sitesinde yer alan bir rapora göre, bu yerleşim yerlerinde doğan çocukların % 100'ü savaş kirliliğine maruz kalarak dünyaya geliyor. Bu sanayi bölgesindeki yetişkinlerin %90'ı, çocuklarınsa %80'i buna bağlı sinir sistemi, solunum yolları hastalıklarına sahipler. Kısacası savaşın doğrudan etkisinin asla görülmediği Amerika'da savaş endüstrisinin doğurduğu sonuçlar, savaşın etkisini nesiller boyu taşıyan savaş mağduru toplumları nasıl etkileyebildiğini göstermeye yarıyor.

ben aynen bunları yazdım umarım yardımcı olur arkadaşlar.
Derslerinizde başarılı olmanız dileğiyle...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ekim 2009       Mesaj #37
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yaw bu ögretmenler şavaşın yaşama hakkını..... sorusunu verdi kimsede bulamadım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ekim 2009       Mesaj #38
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
savaşın insanların nasıl tehdit eder
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Ekim 2009       Mesaj #39
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
şavaş yaşama nasıl hakkını tehtitliyor?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Ekim 2009       Mesaj #40
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ay ben poster hazırlayaca ama burda hiç birşey yok savaşın insan üzerindeki etkilerini öğrenmek istiyom