Arama

Sivilcelerin azalması için neler yapılabilir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 4 Nisan 2016 Gösterim: 64.908 Cevap: 67
yardım EDİN NOLUR - avatarı
yardım EDİN NOLUR
Ziyaretçi
14 Kasım 2008       Mesaj #1
yardım EDİN NOLUR - avatarı
Ziyaretçi
SİVİLCELERİME İYİ GELECEK BİR BİTKİ SÖYLERMİİSNİZ VE NASIL KULLANACAĞIMI... AYRICA 20 YAŞINDAYIM ERGENLİK SİVİLCESİ OLDUKLARINI DA DÜŞÜNÜYORUM.LEKE SİVİLCE FALAN İSTEMİYORUM YÜZÜMDE ARTIK...
EN İYİ CEVABI Theni's verdi
8 sne çektiğim illet!!

Sponsorlu Bağlantılar
Sivilcenin Kesin Tedavisi...
Evet arkadaşlar sivilcenin kesin tedavisini burada şimdi sizlere anlatacağım. Ben bir doktor değilim ama bu hastalıktan 8 sene çekmiş birisiyim ve çok tecrübe sahibi oldum. Anlatacaklarımın kesinklikle bir ilaç veya kimyasal madde ile ilgisi yoktur. Herşey tamamen doğaldır. Anlatacaklarım sadece bir formüldür. İnanın ki 100% etkili bir formül.
Şu zamana kadar bulunduğum bölgede gitmediğim doktor piyasada kullanmadığım ilaç krem kalmadı. bunlara verdiğim paralar milyarları geçti ama hiç bir sonuç alamadım. Aslında bir sorunun sebebini bildiğiniz zaman bunun cevabı çok basittir. Onun için ilk önce sivilcenin nedenlerinden bahsedelim;
İnternette orda burda görmüşsünüzdür sivilcenin nasıl oluştuğunu, fazla salgılanan sebum(yağ hücreleri) gözeneklerde birikerek dışarıdan gelen dış etkenlerle birleşince ortaya sivilce çıkmaktaydı. Peki biz bu sorunun sebebini biliyoruz nasıl çözeriz. işe koyulalım.
İlk önce dış etkenler dış etkenler neler havada bulunan toz partikül vs şeyler ozaman bunlardan temizlenelim. Ben günde 3 kez yüzümü yıkayan birisiyim hemde her türlü sabunla denedim. Ama yok sivilceler çıkmaya devam ediyor. Üniversite hayatımda yurtta kalırken bazı arkadaşlarım vardı yüzlerini sabah kalkınca bile yıkamazlardı ancak banyodan banyoya ama adamın suratında bir tek sivilce bile çıkmazdı. Ozaman burda bir yanlışlık var sivilcenin sebeblerinden birisi buysa biz buna bir çözüm getirdik ama nafile ozman bunu bir kenara koyalım.
Şimdi de yağlanmaya geçelim benim yüzüm gerçekten yağlı bir yapıya sahip evet sivilce oluşmasına uygun. Ama bakıyorum çevremdeki insanları yüzleri nekadar yağlı ama yüzlerinde bir tek sivilce bile bulamassınız. Peki bu yağlardan nasıl kurtulucaz. Yağsız yiyecekler asitsiz yiyecekler yiyerek e tamam yağsız asitsiz yedik: Okadar krem ilaç kullandık Hatta ilaç kullanmakatan cildim kupkuru oldu ama gene çıkıyor gene çıkıyor. Sonra bir doktor bana bir ilaç önerdi (ilacın adını vermek istemiyorum karalamak veya reklam olmasın diye.. Ama bu sivilce haplarını alırken oluşucak hertürlü sorundan ölüm sakatlanma vs kullanan sorumludur diye hastanede imzalatılan bir kağıtla alınan ilaç diyeyim. özellikle karaciğere hasar veren ve kullanmadan önce ve sonra karaciğer enzimlerinizi ölçtürün diyen bir ilaç ve dudaklarda aşırı çatlama yapıyor.) Ben bu ilacı kullandım evet ilaç iyi geliyordu sivilcelerim geçmeye başladı 2-3 ay sonra tamamen geçmişlerdi ama yan etkileri çok aşırı olan bu ilaç artık bana zarar verdiğini anlamştım karın bölgemde bir baskı ara sıra nedensiz sancılar oluşmaya başlamıştı. Hoş ilacın prospektüsünde de yazan ilginç bir ibare vardı ilacın içinde bulunan "Kesin etki mekanizmasının ayrıntıları henüz bilinmemektedir." diye birşeydi ama evet gerçektende iyi geldi ama bakın sonra noldu. Bu ilaç bir yeri onarırken diğer bir çok yere zarar veriyordu ve hemen ilacın kullanımını kestim. ilacı bırakalı 3 hafta oldu ve tekrar çıkmaya başladılar ilaçtan 1-2 tane tekrar kullandım artık vücudum kabul etmiyordu. sonra bıraktım. Ve sivilcenin kesin çözümünü bulduktan sonra yani şu dönemlerde karaciğerime ani sancılar giriyor. inşallah kötü birşey olmaz. Ve benim size tavsiyem böyle ilaçları kesinlikle kullanmayınız. Bende ilaç kullanmaktan vazgeçtim
Ozaman bu çözüm kesinlikle yanlış dedim ve koyuldum internette bir araştırmaya. Araştırdıkça çok yeni şeyler öğrendim ve sivilcenin oluşum nedenini kesin olarak buldum. E tabi biraz önce bahsettiklerimde biraz da olsa sivilce yapabilir ama kanaatimce ancak %10 nu oluşturacak kadar diyebilirim. Bakın neymiş;

Yediklerimiz içtiklerimiz sonucu vücudumuzda toxinler oluşuyor vücut bunları bir şekilde dışarı atmak zorunda bu dışarı atma işlemi iki şekilde gerçekleştiriliyor.
1-Bağırsaklar ve Karaciğer yoluyla,
2-Terleme yoluyla,
vücut bunları iki yolunda düzenli çalışmasıyla dışarı atabilmekte 2 sinden birinde bir sorun olduğunda tek taraflı olarak bu işlem gerçekleştirilmeye devam etmekte Sivilce sorunu olan çoğu insanda bağırsak problemi görülmüştür. Bağırsaklar düzgün çalışmadığı zaman bu toxinler yoğun olarak ter bezlerine gönderilmekte buradan da gözeneklerden dışarı atılmaktadır. Terleme yoluylada dışarıya atılamayan toxinler gözeneklerde birikerek sivilce oluşumunu başlatmaktadırlar.
Evet sivilcenin oluşmasındaki tek neden toxinlerdir. Biz artık sivilcenin neden oluştuğunu biliyoruz. O zaman kendi çözümümüzü kendimiz üretebiliriz.

Şimdi toxinlerin yoğun olarak atıldıkları yer bağırsaklardır ve bunları düzenleyen karaciğer. e bağırsaklarda bir problem varsa biz bunu düzeltmeliyiz ki Toxinler gözenkelere hücum etmesinler veya gözeneklerin üstündeki yük hafiflesin. Yada bu toxinleri nötr hale getirmeliyiz.
HAVUÇ: Toxinleri vücuttan atmak için en iyi yiyeceklerden birisi ayrıca sivilce oluşumu A vitamini eksikliğinden de kaynaklanabilir. Havuçta ise betakaroten maddesi vardır. Vücudun ihtiyaç duyduğu a vitamini bu enzimle sağlanır. A vitaminin fazla alımı yan etki yapabilir. Ama havuç ile vücudun ihtiyaç duyduğu kadarını almasını sağlıyoruz. Betakaroten'in ise vücuda bir zararı yoktur. Yanlız fazla tüketimi sonucunda ten renginiz turunculaşabilir. Ayrıca sindirim sisteminize, gözünüze ve dişlerinize iyi gelir.
ELMA: Elma hem bir toxin avıcısı hemde ciltteki yaraları ve sivilcenin açtığı oyukları tamir etmekte en önemli yiyeceklerden birisidir.
SALATA: Salatanın %96 sı sudur ve cilde gerçekten iyi geldiği kanıtlanmış bir yiyecektir.
ÜZÜM SUYU: Üzüm suyu da oldukça iyi bir antioksidan bir maddedir. Ama sizin için bulması biraz pahalı bir yiyecek olabilir.
ISPANAK: Hafta da birkez mutlaka yemeye çalışın.
Burada yazdığım yiyecekler den havuç ve salatayı mutlaka hergün yemelisiniz. Elma yı ve üzüm suyunuda tavsiye ediyorum.

Bunlar benim tespit ettiklerim sizlerde küçük bir araştırma ile antioksidan yiyecekleri bulup onları tüketebilirsiniz.

Sonra cildinizi sabah akşam yıkamanızı tavsiye ediyorum ve tabiki ellerinizi yüzünüze değdirmeden naylon eldivenlerden kullanabilrsiniz. Yüzünüzü sabun kullanmadan yıkayınız yüzünüz zaten hassas bir yapıda bunun için sabun kullanmayın. Ben sabun ile yıkadığımda mikropları öldürdüğümü düşünüyordum. Ama şimdilerde öğrendim ki cildin üzerinde yer alan koruyucu bir bakteri tabakası varmış bu bakteriler gözeneklerden girecek mikropları engelliyormuş eğer fazla sabun kullanırsak bu tabaka bozuluyor ve mikroplar daha rahat girmeye başlıyorlarmış. Gazatede televizyonda duymuşsunuzdur. Koruyucu bazı sabun markaları vardı. Daha sonra bunlara davalar açılmış insanları kandırıyorsunuz aksine cilde zarar veriyorsunuz diye. Yani sabun kullanmak cildin yapısını yıkmakta. Bunun için sabun kullanmayınız. Bol bol spor yapın terleyin terleme yoluyla gözeneklerde kalan toxinleri atabilirsiniz ama terleme sonunda mutlaka iyi bir duş alın hiç olmassa yüzünüzü yıkayın. Sonra ben yüzümün çok yağlı olduğunu düşünerekten bir yağsızlaştırıcı krem kullandım %10 benzoyl içeren kremlerden ve gerçekten çok iyi geldi 3-5 gün kullanımdan sonra yüzümdeki yağı sildi daha sonra güvendiğiniz markaların yağsız nemlendiricilerinden kullanabilirsiniz.
Evet arkadaşlar sonuç olarak söylemeliyim ki bu formülü uygulamaya başladığım günden sonra 1 hafta içinde iyileşmeyi gözlerimle gördüm.
Ben bu formülü uygulayarak bu sorundan kurtuldum. Yazımın başında da söylediğim gibi nedenini biliyorsanız bir sorunun çözümüde çok basittir diye . Size 8 yıllık tecrübelerimi paylaştım 8 yıl boyunca denemediğim yol yöntem ilaç krem kalmadı kil maskeleri , çiçek maskeleri, pudralar, kremler, ilaçlar hiç biri fayda etmedi.
Aslında burada anlattılarımın bir ismi var Bunun adı DETOX yani vücudun düzgün çalışmasına yardımcı olmak .
Bu arada istediğiniz herşeyi yiyebilirsiniz ama toxini bol yiyecekler yediğinizde biraz daha çaba ile toxinlerden kurtulmaya bakın.
Karaciğerinize yardımcı olun.
8 yıl boyunca çektiğim bu hastalığı başkalarınında çekmesini istemediğim için bilgilerimi tecrübelerimi sizlerle paylaştım. Yorumlarınızı ve sorularınızı bekliyorum
kompetankedi - avatarı
kompetankedi
VIP Bir Dünyalı
14 Kasım 2008       Mesaj #2
kompetankedi - avatarı
VIP Bir Dünyalı
Akne Vulgaris (Sivilce)
Cilt Tipleri ve Bakım Önerileri
Sponsorlu Bağlantılar
The Unique - avatarı
The Unique
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2009       Mesaj #3
The Unique - avatarı
Kayıtlı Üye
  • Bir su bardağı suya, 10 gram taze ya da kuru ceviz yaprağı konularak 10 dakika kaynatılır,elde edilen su ile sivilcelerin üstüne kompres yapılır.  • Taze sinirotu yaprakları ezilerek, lapa haline getirilip sivilcelerin üstüne konur.  • Sabun otu kökü kaynatıldıktan sonra elde edilen suyla cilt temizlenir.  • Marul sıkılarak, suyu ile sivilceler üstüne kompres yapılır.  • 3 su bardağı suyun içine, 20 gram marul doğrandıktan sonra 2 saat kaynatıldıktan sonra, elde edilen su ile sivilcelere kompres yapılır.  • Civanperçemi otu 5 dakika kaynatıldıktan sonra 15 dakika bekletilir, elde edilen su ile günde bir kaç kez sivilceler üstüne kompres yapılır.
Bir bildiğim varsa hiç bir şey bilmediğimdir. (:
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
28 Ocak 2009       Mesaj #4
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
SİVİLCELERİM VAR VE CİLDİM BOZUK NE YAMALIYIM
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2009       Mesaj #5
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
bie dermotologdan tıbbi destek alabilirsiniz.
Quo vadis?
sbs zede - avatarı
sbs zede
Ziyaretçi
8 Şubat 2009       Mesaj #6
sbs zede - avatarı
Ziyaretçi
yüzüne sabunu masaj yaparak sür.kuruyunca yıka.daha sonra yüzüne nemlendirici sür.ama nemlendirici olsun diğer kremler yüzünü iyice berbat eder.kolay gelsin
Összede - avatarı
Összede
Ziyaretçi
8 Şubat 2009       Mesaj #7
Összede - avatarı
Ziyaretçi
yüzünü elme kabuğu ile temizleyebilrsin, yada limon suyu ile hemen çözüm için de sirke dene....
hatice951753852 - avatarı
hatice951753852
Ziyaretçi
4 Ağustos 2009       Mesaj #8
hatice951753852 - avatarı
Ziyaretçi
ARKADASLAR SİVİLCELER ANCAK VÜCUDUN İSTEDİĞİ TEK ŞEY ılıktan biraz daha sıcak su ve beyaza sabun ile yıkayın göreceksiniz deneyin işe yarar sizin mutluluğunuz benim mutluluğum Msn Happy))
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ekim 2009       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben çoooook sivilceliydim sonra hergün yatmadan önce yüzüme ılık su ve beyaz sabunla masaj yatım şimdi çok rahatım sivilce felan kalmadı deneyin mutlaka bişi kaybetmessiniz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Ekim 2009       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya bnm siwilcelerim geçmiyo doktarada gittim ama fayda yok pürüzsüz bi cildim olsun istiyorum lütfen yardımcı olun...

Benzer Konular

16 Mayıs 2015 / İsmail Soru-Cevap
31 Aralık 2019 / asiii_m Cevaplanmış
11 Nisan 2012 / fuat Soru-Cevap
20 Haziran 2015 / Misafir Cevaplanmış
17 Nisan 2013 / Misafir Soru-Cevap