Arama

Fıtık nasıl anlaşılır? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 20 Aralık 2010 Gösterim: 21.882 Cevap: 15
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
29 Temmuz 2010       Mesaj #11
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

mrb ben 36 yaşında bir bayanım.bu gun eğılip cocuğu yerden kaldırmak istedim ama daha kaldırmadan belime bir ağrı girdi.elektirik çarpmış gibi oldum ve bi sure doğrulamadım kitlendim sanki.sonra yavaş yavaş doğruldum ama eğilip kalkamıyorum.ayaktayken pek bişey hisetmiyorum ama oturup kalkarken çok zorlanıyorum.kalçamda bacağimda pek bı ağrı yok ama sanki ağrı kasıklarıma vuruyor.nedeni ne olabilir hangi bolüme gitmem lazım.daha oncede bir kez daha olmuştu.tşk ederim

Zaman geçirmeden bir sağlık kuruluşuna başvurun, sizi yönlendireceklerdir. Muayene ve tetkikler yapılmadan tam tanı konulamaz ve tedavi önerisi alamazsınız. Geçmiş olsun.
Sponsorlu Bağlantılar

Alttaki linke tıklayarak fıtık hakkında bilgi alabilirsiniz.

Fıtık

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Eylül 2010       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Syn Hocam
Şikayetim: 17 yaşındayım 2-3 gün vantilatörle yattım 4.gün belimde ağrı oluştu.Ani hareket yapamıyordum.Neyse 2 haftada iyileşti düzeldi.Daha sonra 1 hafta orta halli ağır bir işde çalışdım belim de ağrı oluştu . 2 gündür aynı ağrılarım var . Aşırı ağrımayok bacağım filan normal.Fıtık olma riskim var mı? yoksa fıtıkmıyım şuan Msn Confused sanki ani hareket edince kütürdiycek çıkcak gibi bir durum söz konu herhangi bir uzman ekibe başvurmadım.İyi haberlerinizi bekliyorum.Anlattıklarıma göre bir sonuç söyleyebilirmisiniz.
Sponsorlu Bağlantılar
İyi çalışmalar.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Eylül 2010       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
mrh benim belimde sürekli bir ağrı var.hele ayakta durduğum veya biraz yürüdüğüm zaman ağrılarım dayanılmayacak kadar çok oluyor.doktora gittim,belde kireçleme olduğunu söyledi.ara sıra parmaklarımda da karıncalanma oluyor.dinlenince geçmiyor.saatlerce dinlenmem gerekiyor ki geçsin.sanki sırtımda kemikler arasında bişey sıkışıyormuş gibi geliyor.biraz eğilince ya da ellerimle ağrının aşağı ya da yukarısından gerince ağrı azalıyor.sizce ne olabilir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Kasım 2010       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sayın hocam bel ağrısı psikolojik sorunlardan olabilirmi çünkü stresli olduğum zamanların akabinde bel fıtığının özelliklerini taşıyan ağrılarla karşılaşıyorum bazı zamanlar kontrolüm dışında dişimi sıkıyorum,farkında olmadan ayak kaslarım sertleşiyor kendimi gevşetemiyorum ara sıra meditasyonla kısada olsa rahatlıyorum. beni aydınlatmanızı diliyorum teşekkürler..
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
1 Kasım 2010       Mesaj #15
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

sayın hocam bel ağrısı psikolojik sorunlardan olabilirmi çünkü stresli olduğum zamanların akabinde bel fıtığının özelliklerini taşıyan ağrılarla karşılaşıyorum bazı zamanlar kontrolüm dışında dişimi sıkıyorum,farkında olmadan ayak kaslarım sertleşiyor kendimi gevşetemiyorum ara sıra meditasyonla kısada olsa rahatlıyorum. beni aydınlatmanızı diliyorum teşekkürler..

İnceleyiniz >> Bel Ağrısı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Aralık 2010       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba hocam öncelikle bizlere yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz. bnm sıkıntım şöyle. 1 ay'a yakındır sağ bacağımda bir ağrı var ilk başlarda küçük bel ağrılarıyla başladı ve şimdilerde sağ bacağımda dize kadar vuruyor acı sancı gibi birşey ilk başlarda pek birşey yoktu fakat şu sıralar epey bi arttı belimdede küçük bir ağrı var eğik bir şekilde oturduğumda belim ağrıyor siyatik mi fıtık mı ne olduğuna birşey getiremedm yaşım 20 şimdiden vereceğiniz cvp tn dolayı teşekkür ederim