Arama

Düzenli ders çalışmak için neler yapmalıyım? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 7 Ocak 2015 Gösterim: 27.538 Cevap: 43
rockstar_17 - avatarı
rockstar_17
Ziyaretçi
29 Mart 2009       Mesaj #11
rockstar_17 - avatarı
Ziyaretçi
Bir insanın bir alışkanlığını bırakması için 2o gün geçmesi gerekiyormuş.Bir uzmandan dinlemiştim okulda.aynı şekilde derse alışmakta hemen mümkün değildir.beynini şartlandırırsan bir süre sonra sen istesende dersi bırakamazsın.Birde seni hırslandırıp rekabete sokacak düşmanlar lazım!Msn Grin
Sponsorlu Bağlantılar
kronik öğrenci - avatarı
kronik öğrenci
Ziyaretçi
15 Nisan 2009       Mesaj #12
kronik öğrenci - avatarı
Ziyaretçi
ben lise 2 öğrencisiyim. derslerime çalışıyorum fakat istediğim ölçüde başarılı değilim. lütfen bana başarılı olabilmem için ders çalışma tekniklerinde yardımcı olabilir misiniz?
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ocak 2010       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya ben ılk okuldayken hep taktır alırdım sımdı lısedeyım ve 6 tane 1 ım war napmalıyım Msn ConfusedMsn Confused..
_KleopatrA_ - avatarı
_KleopatrA_
Ziyaretçi
4 Ocak 2010       Mesaj #14
_KleopatrA_ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ya ben ılk okuldayken hep taktır alırdım sımdı lısedeyım ve 6 tane 1 ım war napmalıyım Msn ConfusedMsn Confused..

Zor bir durum , öncelikle hangi derslerden kırık not aldığınızı biliyorsunuzdur.Dershaneye gidiyorsanız bu derslerin üstüne yoğunluk vermeniz gerekmektedir.Eğer ki okulda bu dersleri yerinde dinlemezsenizde bu gibi durumlarla karşılabilirsiniz.Dersi derste dinlemenin inanın ki çok yararı oluyor ve tenefüslerde bu derse(derslere) bir göz atmanız sizin yararınıza olacaktır.Tekrarlamalar yapmalısınız.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ocak 2010       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben çalışamıyorum.Kendimi masaya atıyorum.Kitabımı zar zor açıyorum.Ama bişi yapamıyorum.Ne yapmalıyım?
Misafir4545 - avatarı
Misafir4545
Ziyaretçi
9 Ocak 2010       Mesaj #16
Misafir4545 - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben hangi derse nasıl çalışılır bi türlü bulamadım ve 5 dersimiz var şimdi birsürü yoldenedim ve hangisinde iyi anladığımı bulamadım bana nasıl verimli çalışırım ve az zaman harcarım bu gerekiyor etkili ders çalışma yöntemi ve az zaman derslerim;

matematik
türkçe
ingilizce
sosyal
fen ve teknoloji

bana hepsiyle ilgili etkili çalışma yöntemlerini bulursanız sevinirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ocak 2010       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben verimli ders çalışamıyorum. örneğin;türkçe çalışma kitabından ödevim oluyor.tam yapıcam diyorumki bu etkinlik zormuş diğerine geçem aman o da zormuş diyerek kitabı kapatıyorup bitin prformanslarımı son ana bırkıyorum(1 gün kala)zorla yapıorum notlarım o kadar kötü değil ama bana bir çalışma listesi verirmisiniz?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Şubat 2010       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar çalışmak istemediğinizi okudum ve bu durumun naısl yenilebileceğini paylaşmak istiyorum öncelikle kendinize günlük program yapın ve o programa kenddininzi uymayı yeşvik edin daha sonra uyun o programa ve bir soru çözünce afedersiniz ama kendi kendinize gaz verin yapabilirim diye 1 soru çözdüm onun yanımda 10 soru daha çözebilirim diye hırs yapın konulaır anlamdıysanız defteri açıp göz geçrin ve yine anlamıyorsanız eğerr netiniz var heralde girin bit sürü site var ben birisini verbilirim Mega site of Bible studies and information die birde MATEMATİK, AKLIN DİLİDİR! matokulu.com die ne isterseniz onu yaparsınız
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Mart 2010       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
DERS ÇALISMAK İÇİN OTURUBCA SANKİ BOGUKUYORUM ASKERDEN YYNİ GELDİM NE YAPMALIYIM
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Aralık 2010       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya tmm düzenli çalışmak en baştana bazı siteler olsada öğretici daha iyi olurdu konu tekrarı gibisinden