Arama

Beyinde su toplanması hakkında bilgi verir misiniz? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 3 Nisan 2013 Gösterim: 36.084 Cevap: 21
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Mart 2010       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm ben hollandadan yaziyorum oglum 26 haftalik dogdugundan dolayi kafatasinin icinde su fazla oldugu tespit edildi erken dogan bebeklerde bu genelde olurmus nitekim ameliyat la ince bir hortum la beyinde suyu disari tansfer etmesin icinde kucuk bir cihaz konuldu (drin) oglum gayet iyi suan dort yasinda benim sorum su olacak burdaki doktor lar kesin bir sey ileri donuk soylemekten cekiniyorlar bu drin denilen cihaz bu cocukta ne kadar kalmasi gerekiyor hollandali doktorlar zaman vermiyolar surekli kalmasinda bir sakinca yok diyorlar birde bu tarz dogumlardan olan cocuklarin 9 yasina kadar yasama sansi var deniliyor ne kadar dogru beni bilgilendirirseniz sevinirim
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Mart 2010       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

slm ben hollandadan yaziyorum oglum 26 haftalik dogdugundan dolayi kafatasinin icinde su fazla oldugu tespit edildi erken dogan bebeklerde bu genelde olurmus nitekim ameliyat la ince bir hortum la beyinde suyu disari tansfer etmesin icinde kucuk bir cihaz konuldu (drin) oglum gayet iyi suan dort yasinda benim sorum su olacak burdaki doktor lar kesin bir sey ileri donuk soylemekten cekiniyorlar bu drin denilen cihaz bu cocukta ne kadar kalmasi gerekiyor hollandali doktorlar zaman vermiyolar surekli kalmasinda bir sakinca yok diyorlar birde bu tarz dogumlardan olan cocuklarin 9 yasina kadar yasama sansi var deniliyor ne kadar dogru beni bilgilendirirseniz sevinirim

Konu hakkında doktorlarınız sizi bilgilendirmiş zaten anne yüreği endişeli olabiliyor tabi Msn Happy
Aşağıdaki linkte bu hastalık ile ilgili son gelişmeler var inceleyiniz sağlıklı günler geçmiş olsun Msn Happy
Sponsorlu Bağlantılar

Beyinde su toplanmasının tedavisinde bir ilk

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Nisan 2010       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
beyin sıvı oluşduruyor göz şişiyor dışı gözü görmes oluyor
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Nisan 2010       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
beyin sıvı oluşduruyor göz şişiyor dışı gözü görmes oluyor gözde ödem oluşuyor
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Nisan 2010       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
iyi günler benım beynımde cok fazla anlayamadım anı yatısta veya egılmekten olusan bır bas donmesı gıbı agrı yapıyor cok fecı agrı gecmesıde 2 dk olıyor gectıkten sonrada beynım uyusıyor basıma agrı gırıyor bazende o agrı olustumu beyımden baslıyor mıdeme kadar yankı yapıyor bazende beynımde sadece agrı ve bas dönmesı yapıyor allah askına neyım var bana yarım edın bu 15 yasımda cıktı suan 18 yasındayım hala devam edıyorrrrrrr
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Mayıs 2010       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bir YAKINIM 75 GÜNDÜR YOGUN BAKIMDA KAZA SONUCU KAFADAN ALDIGI DARBEDEN DOLAYI BEYİNDE SU TOPLAMASI OLUŞMU . BEYİNDEKİ SUYU ŞANT YÖNTEMİYLE SUYU KARIN BOŞLUGUNA AKTARACAKLAR BUNUN HERHANGİ BİR RİSKİ VARMIDIR . YARDIMÇI OLABİLİRMİSİNİZ SAYGILARIMLA
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Temmuz 2010       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba oğlum henuz 1 yaşında ama primatüre oldugundan yeni doğmuş gibi.doğum sırasında oksijen yetersizliginden beyninde kanama ve su toplanması tespit edildi.Kan yoluyla yahut beyne takılan bir aletle su dengesi sağlanacagını söyledi doktorumuz.Bu tedavilerin riskleri nelerdir?İyileşme oranı yüzde kaçtır? Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.Teşekkürler.
biruni - avatarı
biruni
VIP Önce Sağlık
2 Temmuz 2010       Mesaj #18
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
beyin; hassas bi konu. doktorsuz olmaz tabi..

bi zahmet burayı da okurmusunuz; Meg-Epa
Düşüncene katılmam şart değil, düşünceni anlatman için savaşırım...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ağustos 2011       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
SALAMELEKUM YAZLB SIZLERE BILDIRMEK ISTEYIREMKI MENIM 8 YASNDA EVLADLM BEYNINDE SU OLMAQLA EZYET CEKIR MEN BUNA QORE KIMDEN KOMEK DILEYIM VE KIME MURACIYET EDIM XAIS EDIREM MENE KOMEK EDESINIZ EVLADLM SAQALSLNN 050 5575715
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Şubat 2012       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
annem 5 yıl önce ameliyat oldu başında şant var ama bu bir iki haftadır başı hem ağırıyor hem dönüyor neden olabilir cevbını öğrenebilirmiyiz