Arama

Beyinde su toplanması hakkında bilgi verir misiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 3 Nisan 2013 Gösterim: 36.071 Cevap: 21
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
8 Aralık 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
iyi günler.beyinin sag alt tarafınıda aşırı derecede su toplanmış,oldugunu selçuk üniversitesi tıp fakültesinde söylendi.yaş 35 bayan.burununa gelen koku üzere şikayetiyle gidildi.ameliyat önerilmedi,risli oldugu söylendi.hiçbir ilaç tedavisi uygulanmadı.görüşlerinizi alırsam memnun olurum.
EN İYİ CEVABI Keten Prenses verdi
öncelikle belirtmeliyim ki sanırım doktorunuzla aranızda bir diyalog eksikliği var. çünkü bu sorularınızın hepsini ona yöneltir,ve cevapları ondan almalıydınız..
sonuçta tomografinizi o incelemiş, herşeye hakim olması gereken o..
Sponsorlu Bağlantılar
sizi sadece yönlendirebilirim.. aslında beyinde su toplanması hidrosefali denen bir durumdur. daha çok çocuklarda görülür ve şant yöntemiyle (bir kanal yardımıyla orada biriken sıvının drenajı) tedavi edilir. ama neden ameliyat olmaz dendiğini, oluşum sebepleri hakkında yeterli bilgi vermediğiniz için sadece şunu önerebilirim.başka bir nöroşirüji uzmanına gidip hatta bir kaç tane doktora gidip bu çıkaN sonucu teyyid ettirmeniz. ben size ege üniversitesi tıp fakültesini öneririrm. şant tedavisi Türkiye'de ilk orada yapıldı. ve donanım olarak ve hekim profili olarak Türkiye'nin en iyi araştırma hastanesidir. op.dr. Cem hakan yurtseven'i özellikle tavsiye ederim.. ama ocak ayında askere gidecekti. bence onuda araştırın derim.. geçmiş olsun,iyi bayramlar..
bu arada. kafaiçi basıncınızın artma ihtimaline karşın doktora danışmadan ilaç kullanmayın
ve ikinci önemli olan şey işin uzmanı olmayan doktorlara ilaç danışmamanız..
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2008       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
öncelikle belirtmeliyim ki sanırım doktorunuzla aranızda bir diyalog eksikliği var. çünkü bu sorularınızın hepsini ona yöneltir,ve cevapları ondan almalıydınız..
sonuçta tomografinizi o incelemiş, herşeye hakim olması gereken o..
Sponsorlu Bağlantılar
sizi sadece yönlendirebilirim.. aslında beyinde su toplanması hidrosefali denen bir durumdur. daha çok çocuklarda görülür ve şant yöntemiyle (bir kanal yardımıyla orada biriken sıvının drenajı) tedavi edilir. ama neden ameliyat olmaz dendiğini, oluşum sebepleri hakkında yeterli bilgi vermediğiniz için sadece şunu önerebilirim.başka bir nöroşirüji uzmanına gidip hatta bir kaç tane doktora gidip bu çıkaN sonucu teyyid ettirmeniz. ben size ege üniversitesi tıp fakültesini öneririrm. şant tedavisi Türkiye'de ilk orada yapıldı. ve donanım olarak ve hekim profili olarak Türkiye'nin en iyi araştırma hastanesidir. op.dr. Cem hakan yurtseven'i özellikle tavsiye ederim.. ama ocak ayında askere gidecekti. bence onuda araştırın derim.. geçmiş olsun,iyi bayramlar..
bu arada. kafaiçi basıncınızın artma ihtimaline karşın doktora danışmadan ilaç kullanmayın
ve ikinci önemli olan şey işin uzmanı olmayan doktorlara ilaç danışmamanız..
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Eylül 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
beynın sag tarafının alt tarafında kıtle olusmus.basımda agrı cok fazla agrı var.ben 74yasındayım ve doktorlar tumor dıyor ve acıl amelıyat dıyor ankara ya gt dıyorlar.ayrıca sureklı basım donuyor basımı vuruyorum neyapmalıyım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Eylül 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
KAFANIN ÖN TARAFINDA SU TOPLAMASI VAR DEDİ DR LAR VE 6 AYDA BİR MR ÇEKTİRİYORUZ KIZIM ŞU ANDA 1 YAŞINDA İLK TEŞHİS 6 AYLIKKEN ATEŞSİZ HAVALE GEÇİRMESİ SONUCU ORTAYA ÇIKTI DR LAR ŞU AN Bİ TEDAVİ VERMİYOR VE KENDİKİĞİNDEN GEÇMESİNİ BEKLİYORLAR DOĞRUMU YAPIYORUZ SİZCE
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Aralık 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
iki yıl önce beynimdeki biriken sıvıyı belimden aldılar.İki yıl sonra tekrar beynimde sıvı birikmiş beyin cerrahı şant ameliyatı olmam gerektiğini sölyedi.Tekrar belimden su alıpta tedavi olamam mı??
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Aralık 2009       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hamileligimin 28 h.bebegin beynindeki sıvının 10mm olması gerekirken 18mm dendi bunun tedaisi varmı omur iliginde acıklıgın olmadıgısöylendi dogumdan sonra tedavisi varmı gecermi bebeklerim ikiz tüp bebek lütfen cevaplarmısınız.
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
8 Aralık 2009       Mesaj #7
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

beynın sag tarafının alt tarafında kıtle olusmus.basımda agrı cok fazla agrı var.ben 74yasındayım ve doktorlar tumor dıyor ve acıl amelıyat dıyor ankara ya gt dıyorlar.ayrıca sureklı basım donuyor basımı vuruyorum neyapmalıyım

Alıntı

KAFANIN ÖN TARAFINDA SU TOPLAMASI VAR DEDİ DR LAR VE 6 AYDA BİR MR ÇEKTİRİYORUZ KIZIM ŞU ANDA 1 YAŞINDA İLK TEŞHİS 6 AYLIKKEN ATEŞSİZ HAVALE GEÇİRMESİ SONUCU ORTAYA ÇIKTI DR LAR ŞU AN Bİ TEDAVİ VERMİYOR VE KENDİKİĞİNDEN GEÇMESİNİ BEKLİYORLAR DOĞRUMU YAPIYORUZ SİZCE

Alıntı

iki yıl önce beynimdeki biriken sıvıyı belimden aldılar.İki yıl sonra tekrar beynimde sıvı birikmiş beyin cerrahı şant ameliyatı olmam gerektiğini sölyedi.Tekrar belimden su alıpta tedavi olamam mı??

Alıntı

hamileligimin 28 h.bebegin beynindeki sıvının 10mm olması gerekirken 18mm dendi bunun tedaisi varmı omur iliginde acıklıgın olmadıgısöylendi dogumdan sonra tedavisi varmı gecermi bebeklerim ikiz tüp bebek lütfen cevaplarmısınız.

Beyinle ilgili her türlü rahatsızlığınızı sadece doktorunuzla paylaşıp onun çözümlerini, önerilerini, tedavisini ve bakımını uygulayın. Bir doktorun tedavisi sizi memnun etmediyse ikinci bir doktorla, sağlık kurumuyla tedavinize devam edin.
Geçmiş olsun.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ocak 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm benım küçükken melezgit gecirdım ve 30 yaşına geldım başım ağırmaya başladı ve doktora gittim bana dedi senin beyninde su var ve senin beynin buna alışmış bu yaşa kadar sana bişey olmaz ameliyat falan der diye beklerken dedi ameliyat olupta beyine zarar gelebilir dedi.bu konuşmadan bir sene sonra tekrar başım ağırmaya başladı hastaneye gittim ve temografı falan dedi çekildim ve doktora gösterdim baktı eski temografimide ona verdim karşılaştırdı dedi ozamanla bu zaman ki aynı ama sen ameliyat olman lazım dedim olmasam ne olur diye dedi ilerleyen zamanda eğer fazlaşırsa patlama yapar ve o anda ölürsün?sizden rıcam acaba zormu bu ameliyat ve olmasam bi sakıncası olurmu ve riskleri nedir?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Şubat 2010       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
İki buçuk yaşında bir oğlum var beyninde su toplanması var olduğu söylendi en son tedaavisi en iyi nerde ve nasıl yapıldıgı hakkında bilgi verirmisiniz teşekkür ederim...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Şubat 2010       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
İki yaşında bir oğlum var. Doktorlar beyninin su topladıgını söylediler benim öğrenmek itediğim son tedavisini en iyi nerde yaptırabilirim teşekkür ederim..