Arama

AÖF sınavsız geçiş yapabilir miyim? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 10 Eylül 2012 Gösterim: 63.437 Cevap: 84
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Eylül 2009       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 1992 endüstri meslek lisesi mezunuyum 2010 yılı itibariyle aöf sine sınavsız devam edebilirmiym
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Eylül 2009       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ACIK ÖGRETİM İŞLETME LİSANS MEZUNUYUM 2.ÜNİVERSİTEYE SINAVSIZ GEÇİŞ YAPIP OKUYABİLİR MİYİM
Sponsorlu Bağlantılar
beyaz# - avatarı
beyaz#
Ziyaretçi
27 Eylül 2009       Mesaj #23
beyaz# - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

ben 1992 endüstri meslek lisesi mezunuyum 2010 yılı itibariyle aöf sine sınavsız devam edebilirmiym

yeni sınav sistemi taslağına göre sınavsız geçiş kalktı 2010'da sınava girerseniz barajı geçtiğiniz takdirde aöf kontenjansız bir bölümü okuyabilirsiniz..
Alıntı

ACIK ÖGRETİM İŞLETME LİSANS MEZUNUYUM 2.ÜNİVERSİTEYE SINAVSIZ GEÇİŞ YAPIP OKUYABİLİR MİYİM

2.üniversite olanağı örgün okumakta olan ya da mezunları için geçerli gelecek yıl sınava girip barajı geçip öyle tercih yapmanız gerekli..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Eylül 2009       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
1999 sağlık meslek lisesi mezunuyum 2 yıllık aöf geçiş yapabilirmiyim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ekim 2009       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kız meslek lisesi çocuk gelişimi bölümü mezunuyum açık öğretime sınavsız kayıt yaptırabilirmiyim
beyaz# - avatarı
beyaz#
Ziyaretçi
3 Ekim 2009       Mesaj #26
beyaz# - avatarı
Ziyaretçi
yeni sınav sistemi taslağına göre sınavsız geçiş kalkacak

sınavsız geçiş yasalarla belirlenmiş olduğundan yasanın değişmesinin hemen mümkün olmayacağını bu nedenle sınavsız geçişin önümüzdeki yıl kaldırılmayacağını söylüyorlar ancak sınav sistemi tanıtılırken yasayı değiştrmeden ek madde konularak böyle bir değişikliğe gidileceğini söylediler durum henüz net değil

sınavsız geçiş kalktığı takdirde aöf ya da myo lara öss puanlarıyla yerleşilecek

kalksa da kalkmasa da bu yıl öss ye girmemiş kişiler önümüzdeki seneyi bekleyecekler, kalkmazsa öss başvurusu esnasında sınavsız geçişe başvuru yapacaklar, kalkarsa da üni girmek istiyorlarsa öss başvurusu yapacaklar..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Ekim 2009       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
selam arkadaşlar ben ticaret lisesi mezunuyum ve aof ne kayıt yaptırabilirmiyim kendi dalımda 2009 ösym de sınavsız geçisi tercih ettim ama biryere yerleştitilmedim ....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ekim 2009       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
MESLEK LİSESİ MOTOR BÖLÜMÜ MEZUNUYUM AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİNE NASIL TERCİH YAPMALIYIM
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ekim 2009       Mesaj #29
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

selam arkadaşlar ben ticaret lisesi mezunuyum ve aof ne kayıt yaptırabilirmiyim kendi dalımda 2009 ösym de sınavsız geçisi tercih ettim ama biryere yerleştitilmedim ....

şu an ek kontenjana başvurup aöf yani açık öğretim fakültesinin alanınızla ilgili bölümüne başvurunuzu yapabilirsiniz.açıköğretim fakültesinde verdikleri kitaplardan ve evden çalışıp sınav zamanı evinize gelecek sınav giriş belgesiyle seçtikleri okulda sınava girersiniz.daha geniş bilgi için aöf sitesine bakabilirsiniz.5-9 ekim arası ek kontenjanlara başvuru yapılıyor siz de bu arada tercihinizi yapabilirsiniz...kolay gelsin..
Alıntı

MESLEK LİSESİ MOTOR BÖLÜMÜ MEZUNUYUM AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİNE NASIL TERCİH YAPMALIYIM

bu yıl öss başvurusu yaptınız mı? sınavsız geçişe başvurduysanız ya da öss ye girdiyseniz ek kontenjan döneminde tercih yapabilrsiniz
yalnız sınavsız geçişe başvurduysanız aöf den kendi alanınızla ilgili bir bölüm tercih edebilirsinizçmotır bölümünün devamı niteliğinde bir açıköğretim bölümü olup olmadığını bilmiyorum
ama öss ye girdiyseniz ve barajı geçtiyseniz aöf ün kontenjansız tüm bölümlerine başvurabilirsiniz
hiç başvuru yapmadıysanız maalesef bu yıl tercihte bulunamazsınız..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ekim 2009       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba ben açıköğretim fakültesini kazandım kayıt yaptırmadım ek yerleştirmede tekrar tercih yapabilir miyim