Arama

Giriş, gelişme ve sonuç bölümleri olan kompozisyon örneği verir misiniz? - Sayfa 8

En İyi Cevap Var Güncelleme: 8 Aralık 2014 Gösterim: 146.030 Cevap: 115
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Kasım 2011       Mesaj #71
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Önce sevdim dedi. Sonra seni değil haykırışlarını dedi. Sustum… Neden beni sevmedi ki dedim. Şairin de dediği gibi “ben senin beni sevebilme ihtimalini sevdim”. Evet, ben onun beni sevebilme ihtimalini sevdim. O ise bütün ihtimalleri biriktirip çorak arazilere gömdü. Oysa bir sevseydi koca gök onca yıldızı nasıl bağrına basmışsa bende onu tek yıldızım yapacaktım. Ben onda kendimi bulmuşken o ise yaşadıklarımıza hep format attı. Onunla konuştuğumda aynaya yansırdı görüntüsü.

Sponsorlu Bağlantılar

Gözlerin çok güzel dedi. Ne güzel dedim içimden. Bende sevebileceği bir şeyler var dedim. Sonra sustu ve tekrar konuştu. Gözlerinin baktığı yeri sevdim dedi. Bense titremelerimin ve iç çekişlerimin arasından sıyrılıp gözlerim hep sana bakar dedim. Sonra silkindim.
Evet dedim işte bu!!!o yalnızca kendini sevdi. Bunca sevda sözlerime, haykırışlarıma karşı bilmezlikten geldi. Yaktı yıktı bütün birikintilerimi. Anlamsızlaştırdı beni. Yalnızca kendini sevdi kendini… o aslında yüreğimi de sevdi. Çünkü biliyordu ki yüreğimde de yalnızca kendi vardı. Anladım ki o aslında bendeki onu sevdi. Sonra devam ettim sen asla kendinden başka kimseyi sevemezsin dedim.

Sonra gözlerimden yaşlar aktı. Yaşlar aktı, sevdam gibi aktı ve sol yanıma aktı. Sus dedi usulca dinle! Ben sendeki beni sevdim evet seni sevemezdim ki. Sen diye bir şey yoktu, dedi. Sonra iç çekti ve ben sendeki beni sevdim.
Çünkü aslında ben sendim!!!dedi.

Kaynak: Giriş, gelişme ve sonuç bölümleri olan kompozisyon örneği verir misiniz?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Kasım 2011       Mesaj #72
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
iyide bu bir hikaye kompozisyon değil!

Sponsorlu Bağlantılar
(TÜRKÇE UZMANI)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Aralık 2011       Mesaj #73
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
GİRİŞ GELİŞME SONUÇ LA İLGİLİ HEMEN ACİL ANLATIM YAPINIZZZZZZZZ
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Aralık 2011       Mesaj #74
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
lütfen yardım edin kompozisyon ödevim varrrrr offff yardımm lazımmm Msn SadMsn SadMsn SadMsn SadMsn SadMsn Sad
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Aralık 2011       Mesaj #75
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ÇEVRE
Önce sevdim dedi. Sonra seni değil haykırışlarını dedi. Sustum… Neden beni sevmedi ki dedim. Şairin de dediği gibi “ben senin beni sevebilme ihtimalini sevdim”. Evet, ben onun beni sevebilme ihtimalini sevdim. O ise bütün ihtimalleri biriktirip çorak arazilere gömdü. Oysa bir sevseydi koca gök onca yıldızı nasıl bağrına basmışsa bende onu tek yıldızım yapacaktım. Ben onda kendimi bulmuşken o ise yaşadıklarımıza hep format attı. Onunla konuştuğumda aynaya yansırdı görüntüsü.

Gözlerin çok güzel dedi. Ne güzel dedim içimden. Bende sevebileceği bir şeyler var dedim. Sonra sustu ve tekrar konuştu. Gözlerinin baktığı yeri sevdim dedi. Bense titremelerimin ve iç çekişlerimin arasından sıyrılıp gözlerim hep sana bakar dedim. Sonra silkindim.
Evet dedim işte bu!!!o yalnızca kendini sevdi. Bunca sevda sözlerime, haykırışlarıma karşı bilmezlikten geldi. Yaktı yıktı bütün birikintilerimi. Anlamsızlaştırdı beni. Yalnızca kendini sevdi kendini… o aslında yüreğimi de sevdi. Çünkü biliyordu ki yüreğimde de yalnızca kendi vardı. Anladım ki o aslında bendeki onu sevdi. Sonra devam ettim sen asla kendinden başka kimseyi sevemezsin dedim.

Sonra gözlerimden yaşlar aktı. Yaşlar aktı, sevdam gibi aktı ve sol yanıma aktı. Sus dedi usulca dinle! Ben sendeki beni sevdim evet seni sevemezdim ki. Sen diye bir şey yoktu, dedi. Sonra iç çekti ve ben sendeki beni sevdim.
Çünkü aslında ben sendim!!!dedi.

Kaynak: Giriş, gelişme ve sonuç bölümleri olan kompozisyon örneği verir misiniz?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Aralık 2011       Mesaj #76
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ark. bana acil dilin önemiyle ilgili kompozisyon yazın
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Aralık 2011       Mesaj #77
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
LÜTFEN ÇOK LAZIM banda hikayede nasıl giriş gelişME ve sonuçlu BİR ÖRNEK VERİR
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Aralık 2011       Mesaj #78
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
çok acil giriş,gelişme,sonu. acil Msn Happy))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ocak 2012       Mesaj #79
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bana bir girişi kısa gelişmesi uzun sonucu kısa bir hikaye bulunn
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Şubat 2012       Mesaj #80
Misafir - avatarı