Arama

Başarılı olmak için neler yapılabilir? - Sayfa 10

En İyi Cevap Var Güncelleme: 16 Mayıs 2015 Gösterim: 58.540 Cevap: 102
ugurcicek - avatarı
ugurcicek
Ziyaretçi
10 Nisan 2012       Mesaj #91
ugurcicek - avatarı
Ziyaretçi
Başarının tek yöntemi inan->savaş!
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Nisan 2012       Mesaj #92
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende çalışkan olmak istiyorum fakat olmuyor lütfen yardım edin bana
Sponsorlu Bağlantılar
yelzzz - avatarı
yelzzz
Ziyaretçi
13 Nisan 2012       Mesaj #93
yelzzz - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

bende çalışkan olmak istiyorum fakat olmuyor lütfen yardım edin bana

Çalışmak, insanı hayatta üç şeyden kurtarır Can sıkıntısı, kötü alışkanlıklar ve yoksulluk İçinde çalışma olmayan bir hayat ise boşa geçirilmiştir

Çalışkan olmak, başarıya ulaşmadaki en büyük anahtardır Her insan hayatta başarılar elde etmek ister Bunun için de çalışıp, çabalaması gerektiğini bilir Çünkü emek olmadan yemek de olmaz İçinde emek olan her şey ise çok değerlidir

Çalışkan olmak sürekli kitap okumak demek değildir Kendimizi geliştirmek için elbette kitap okumalıyız tabi ama çalışkanlık sadece kitap tozu yutmak değildir Çalışmak aynı zamanda bir şeyler üretebilmektir Kendimizi minimumda mutlu hissetmemizin sırrı da buradadır İnsan bir şeyler ortaya koyduğunda, kendini mutlu hisseder İşe yaradığını bilemenin huzurunu yaşar

Hayatta birçok engelle ve sorunlarla karşılaşabiliriz Tek çıkış yolu çok çalışmaktır Çalışmak ve azim her daim başarıyı getirir Bizler iyi bir hayat istiyorsak, mutlaka çok çalışmalıyız Unutmayalım ki “İnsan ancak çalıştığını kazanır”
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Eylül 2012       Mesaj #94
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben bir öğretmenim adım ebrar kısa çok çalışkan olmanın sırları öğretmeni can kulahıyla dinlersen olursun yatmadan önce hikaye okursan olursun matematik soruları evde çözersin ve olursun... böyle olunur okuyun olun... ve benden soru 2ker2 cevap 4.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Kasım 2012       Mesaj #95
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
vbennasıl çalışkan olucan bir türlü olmuyo
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Kasım 2012       Mesaj #96
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Çalışkan mı olmak istiyorsunuz ? Aslında bu düşünemeyeceğiniz kadar basit ve aslında tek bir kuralı uygularsanız çok daha kolay olabilecek bir şey . O da kararlılık. Bir kere o sizde yoksa önce kendinizde bunu yaratmalısınız yoksa başarmanız çok ama çok zor. Bir düşünün eminim ki etrafınızda sizden çok daha iyi notlar alan çalışkan kişiler vardır. Peki onlar nasıl yapıyor ? Onlar yaparsa sizde yapamaz mısınız yani... Bu nedenle bu çok istediğiniz şeyi yapabileceğinize inanmanız ve çalışkan olmak için uymanız gereken kurallara da hep uymanız gerekir. Bunu başarırsanız herşey çok ama çok daha kolay olur aslında tam anlamıyla biter Msn Grin
İkinci önemli şey kendinize bir amaç bulmalısınız. Neden çalışıp kendinizi sıkasınız ki . Sonuçta çok iyi üniversitler okuyup iş bulamayanlar bile var. Ama bu yanlış. Bir de şöyle düşünün. Eğer iyi notlar alırsanız iyi bir liseye üniversiteye gidersiniz. Oradaki olanaklar çok fazla. Sosyal açıdan,ders açısından, öğretmenler açısından , ortam açısından. Hatta onu bile bıraktım iyi notlar alıp okul 1. 2. 3. sü olursanız artık ne kadar mutlu olursunuz bilemezsiniz. Bu nedenle kendinize çok istediğiniz bir amaç belirleyini. Çünkü o amaç sizi başarıya götürür. Amaçsız bir işi niye yapasınız ki ...
Sonra yanlışlarınızı nulmaya çalışın. Dersi dinlemiyor başkalarıyla şakalaşıyorsanız dersi dikkatlice dinleyin. Çok çalışıyor ama başaramıyorsanız iyi notlar alan birinden yardım isteyin onun çalışma progamını öğrenin ve uygulayın. Eğer öyle biri yoksa ki vardır öğretmenlerinize başvurun. Çünkü bazen siz ne kadar çok çalıştığınızı zannetseniz bile bu doğru çalışma biçimi olmayabilir.
Son olarak dediğim gibi bu programı eksiksiz uygulayın. Ayrıca bir şey öğrendikten sonra onu bir daha gözden geçirmenizi öneririm. Msn Happy Bu yöntemin yararlılığını bu sene fark ettim de Msn Grin
Umarım yardımcı olmuşumdur ....
Yazan : _Jade_
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Kasım 2012       Mesaj #97
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Aaa bu arada yine ben. Son olarak bir şeye daha dikkat çekmem istiyorum. Eğer bu dediklerime uyup başarı elde ederseniz emin olun Dünyada en mutlu kişi olarak görüceksinizdir kendinizi. Gerçekten mutluluk verici bir şey. Sevinç,heyencan,başarı,ardından gelen tebrikler hepsi sizi mutlu eder. Ancak çok ta havalanmayın Msn Grin Bir de iyi not kapsamını alçaktan yükseğe getirin mesela normalde 50 alıyorsanız önce sınırınızı 70 e sonra 90 a belki de 100 e çıkarın . Birden kendinizi zorlarsanız sıkılabilirsiniz. Ama dediğim gibi sonunda sizi çok mutlu edecek bir başarı olucaktır.
Yazan :
_Jade_
Stresprensesi - avatarı
Stresprensesi
Ziyaretçi
13 Ocak 2013       Mesaj #98
Stresprensesi - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar ben artık sınav stresinden bıktım 1. sınıftan beri dalgalıydı yani bir iyi notlar alıyordum bir kötü notlar.. şuan 7. sınıftayım aklım başıma dahayeni geldi . adtık çalışkan olmak istiyorum. Msn Sad 3. yazılılarda aklım başıma geldiği için çok geç artık. hergün stresliyim . verimli çalışma nasıl olun söyleyin ayrıca haftalardır 3. yazıllara çalışıyorum ve artık sıkınçtan ölecem bilgisayar oynamak istiyorum zaman yok. ayrıca her e okulumu açarken nerdeyse kalp krizi geçiriyorum. BU kötü şeyler yüzünden kopye çekmeye başladım ama bu illetten bir türlü kkurtulamıyorum . artık kopya çekmediğim yazılı kalmadı deneme sınavında bile çekiyorum çok saçma . ayrıca arkadaşaarımdan bulaştı bu kopya çekme bilmemnesi. artık onlar gibiyim diye benden kopya istiyolar. Msn Sad çok acınası bir durumdayım. düşünün: 3. sınavların hepsi test olacağı için daha rahatım neden mi ? çünkü : daha kolay kopya çekebilirim diye . ama artık ben bu e okulu açarken kalp krizleri yada kopya çekmek istemiyorum çok çalışıp başarmak istiyorum YARDIIIIIIIIMMMM :'(
hoba - avatarı
hoba
Ziyaretçi
14 Mart 2013       Mesaj #99
hoba - avatarı
Ziyaretçi
der yaparken alınacak önlemler şunlardır ders yapacağımız yerin sessiz ve sakin bir yer olması gerekir bunun için odanız en uygun yerdir
ziyaretçi - avatarı
ziyaretçi
Ziyaretçi
30 Ağustos 2013       Mesaj #100
ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
çalışıyorum ama olmuyor