Arama

Başarılı olmak için neler yapılabilir? - Sayfa 7

En İyi Cevap Var Güncelleme: 16 Mayıs 2015 Gösterim: 58.553 Cevap: 102
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Haziran 2011       Mesaj #61
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
başrılı olmak için ne yapılmalıdır
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Haziran 2011       Mesaj #62
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben çokkkkkk ama çokkkk çalşkanımmm ama matamatiktee acaip çokkk zorlanıorummmmm yardımmmm edin lütfenn
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Haziran 2011       Mesaj #63
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bence başarının sırrı çok çalışmaktır yanlız ...matematik dersi sayısal olduğu için o dersden sonra tekrar sayısal ders çalışmayın sözel çalışın faydasını göreceksiniz her dersten 15 20 dk çalışsanız yeter ve en önemli olarak planlı çalışınız ...hedef koyunuz...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Haziran 2011       Mesaj #64
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
başarılı olmak için her zaman kendi desteğini kendin yarat
faxo1297 - avatarı
faxo1297
Ziyaretçi
21 Haziran 2011       Mesaj #65
faxo1297 - avatarı
Ziyaretçi
Düzenli Bir Şekilde ders calısılabilir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Temmuz 2011       Mesaj #66
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yha ben çok çalsıyorum ama yineden basarılı olamıyorum dersleri anlıyorum ama testlerde sınavlarda istedigim notu alamıyorum basarmak için yapmama gerekenleri bana sölermisniz lütfen??
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Temmuz 2011       Mesaj #67
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
1) Ders çalışmak için masanın başına geçtiğinde bilim keşfine çıkarmış gibi bir havan olsun ve kendini önemli hisset
2)Sadece okuma notlar çıkar,özetler çıkar kısacası kendi kaynağını oluştur bu sana önemli olduğunu ve ortaya bir şey ler koyduğunu hissettirecek
3)Hedef belirle hayal değil.Mesela uzaya gitmek bir hayalken astronog olmak bir hedeftir.En en önemli şey hedeftir.Mesela benim çalışmamda da en önemli olay İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ olmuştur.
4)Plan yap ve ilk zaman esnek olsun ve uyduğun zamanki o hazza inanamayacaksın.
5)Çok kaynak değil öz kaynağın olsun.
6)Artık dünyevi işlerin ne kadar saçma olduğunu düşün ve ata nın hitabesi ni düşün AMA EN ÖNEMLİSİ HEDEFTİR.O KAPIDAN GİREBİLMEKTİR....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Temmuz 2011       Mesaj #68
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben tembel deyilim ama sınıf birincisi deyilim nasıl daha çalışkan olabilirim herşeyi denedim ayrıca bir günde 450 soru çözüyorum ama faydası olmuyor
nicely - avatarı
nicely
VIP VIP Üye
18 Temmuz 2011       Mesaj #69
nicely - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ben tembel deyilim ama sınıf birincisi deyilim nasıl daha çalışkan olabilirim herşeyi denedim ayrıca bir günde 450 soru çözüyorum ama faydası olmuyor

Herkes sınıf birincisi olacak diye bir kaide yok kardeşim ama tabiki hırslı olman güzel önemli olan çözdüğün soruların içeriğini ve ne anlatmak istediğini iyi bilmen gerek okul zamanı derslerini iyi dinleyip notlar almalısın ve evde her günün dersini muhakkak tekrar edip konu ile ilgili testler çözmelisin. Uykunu düzenli almalı her 40 dk tan sonra 10 veya 15 dk mola vermeli dengeli beslenmeli aynı zamanda derse oturduğun zaman sadece ona konsantre olmalı ve kafanda başka şeyler düşünmemeli isteyerek ve severek çalışmalısın. Başarılar dilerim .Msn Happy
Birbirimize tutundukça ;Bıçakların ucu kapanacak.. ~Smiley9TenderMsn Inlove
SuDoKu - avatarı
SuDoKu
VIP DersFobik
19 Temmuz 2011       Mesaj #70
SuDoKu - avatarı
VIP DersFobik
Başarılı olman için önce kendine inanmalısın.bunu yapıcam demeyı öğrenmelisin.
Hayat mı dengesiz benim ruh halim mi....Çelişkideyim.