Arama

25 haftalık gebeyim, bebeğimle ilgili bazı sorunlar var, yardımcı olur musunuz? - Sayfa 2

Güncelleme: 21 Eylül 2011 Gösterim: 21.193 Cevap: 25
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2009       Mesaj #11
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
Ziyaretçi adlı kullanıcıdan alıntı

Keşke mümkün olsa fakat kıbrısta bırakın pediatrik nöroşirüjiyi , nöroşirüji bölümü olan bir hastane dahi yok Msn Sad , beyin cerrahı arkadaşım da 4 hafta sonra tekrar aynı yerde bakınmamı ve ciddi büyüme olduğu taktirde de ankaraya yanına gitmemi ( orada pediatrik nöroşirüji var ) istedi. Bu arada tüm iyi dilek ve bilgileriniz için de ayrıca teşekkür ederim arkadaşlar.

TÜRKİYEYE GELECEKSENİZ MUTLAKA BEHÇET UZ ÇOCUK HASTANESİNE GİTMENİZİ ÖNERİYORUM. İZMİR 'İN ANKARA KADAR DONANIMLI OLDUĞU DÜŞÜNÜLMESEDE BİZZAT TECRÜBELERİME DAYANARAK SÖYLEYEBİLİRİMKİ BEHÇET UZ TÜRKİYENİN BU NLAM DA EN İYİ HASTANESİ..
ZATEN 1938 YILINDA KURULAN EN KÖKLÜ EN TECRÜBELİ HASTANE..
Sponsorlu Bağlantılar
sonucu gene paylaşırsanız çok memnun olacağım
Quo vadis?
pinarerinc - avatarı
pinarerinc
Ziyaretçi
23 Şubat 2009       Mesaj #12
pinarerinc - avatarı
Ziyaretçi
Anlayamadığım insanlar bir konu açıyor fakat sonrasında bilgillendirmiyorlar ? Güzel birşeyler duymaya o kadar çaresizce ihtiyacım var ki Msn Sad((((
Ben bu son 3 haftayı çook kötü geçirdim, psikolojim inanılmaz bozuldu, zaten depresif bir insanım bu olay da tuzu biberi oldu. 4 gece uykusuz kaldım, psikiyatriste gitmek zorunda kaldım o da bana sakinleştirici yazmak zorunda kaldı fakat onu da kullanmadım, ağlama ve titreme krizlerinden sonra hastanelik oldum, beslenemediğim için serum almak zorunda kaldım. tam rahatlayıp 3 gün uyudum demişken bu kez de içime atmaktan strese bağlı ishal oldum, 6 günlük ishalin ve devamında başarıp da uyuyabildiğim 2 günün ardından bu kez yine anksiyete ve ağlama krizleri başladı. 2. hafta gitmem gereken kontrolü, kötü birşey duyduğum taktirde dayanamayacağım endişesiyle 4. haftaya erteledim fakat bünyem izin vermedi, çığlık ve ağlama nöbetleriyle dayanamayıp 3. hafta kontrole gittim. Adam beni görünce çok üzüldü, daha önce yazdığı raporda da dert edilecek birşey olmadığını, benim hamilelik depresyonuna girdiğimi söyledi. Beni kontrol edince de boşuğun hiç büyümediğini, vücuttan 2 hafta önde giden kafa kemiklerinin de artık 1 hafta önde gittiğini, bebeğimin beyninin gayet sağlıklı olduğunu söyledi. Eğer hidrosefalus veya dandy walker olsaydı beyinde ne gibi değişiklikler olması gerektiğini anlatıp bunların benim bebeğimde olmadığını ekranda bana gösterdi, yani bebeğimde ne dandy walker ne de hidrosefalus olamazmış, eğer boşluk büyüseymiş benim tekrar kontrole gitmemi isteyeceğini, fakat büyüme olmadığı için artık rahat olmamı kontrol istemediğini söyledi ( kadın doğumcum zaten rutin kontrollerini yapıyor ) Eğer ben rahatlayacaksam da yine gitmemi söyledi. Para dahi almadı. Sonraki 2 günümü daha iyi geçirdim, hatta uyumayı bile başardım. Fakat dün akşam , ortada hiçbirşey yokken yine dellendim, acaba adam bana rahatlamam için yalan mı söyledi ? ölçümleri yaparken ben de gördüğüm için az mı ölçtü ? diye kafaya taktım, resimleri inceleyip kendime dert aradım Msn Sad( aradıkça da kendimi yine kötüye inandırdım.Sabaha kadar soğuk soğuk terleyip uyuyamadım, sabah sabah da adamı cep telefonundan aradım. Adam bana benim şu anda hidrosefalus olma ihtimalim ne ise, bebeğimin de olma ihtimalinin o kadar olduğunu söyledi. Beni üzmemek için mi böyle söylediniz sorusuna ise, asla böyle birşey yapmayacağını, bunun etik olmadığını, eğer büyüme olsaydı da mutlaka kontrol için beni tekrar istyeceğini, herşeyin yolunda olduğunu, yaşadığım şeyin hamilelik depresyonu olduğunu tekrarladı. KAFAYI YEMEK ÜZEREYİM. Bunun depresyon olduğunun ben de az da olsa farkındayım, fakat kendimi inandıramıyorum. Böyle yaparak bebeğime de zarar veriyorum LÜTFEN YARDIM EDİN, ÇOOK PERİŞANIM, BU GECE DE UYUYAMAYACAĞIMDAN ÇOOK KORKUYORUM Msn Sad(((
Sponsorlu Bağlantılar
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2009       Mesaj #13
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Anladığım kadarıyla jinekoloğunuz sizi yeteri derecede bilgilendirmiş zaten.. başkada yapılabilecek bir şey yok şimdilik. gebelikte psikiyatri ilaçlarıda kullanamayacağınız için psikiyatra da gitmeniz önerilmez. belki psikoloğa gitmelisiniz. çünkü şu anda yapılabilecek başka bir şey yok tek tapabileceğiniz izlem ve takip. doktorunuz da bunu gayet iyi yapmış.. maalesef intrauterin hayatta bebekler hakkında sadece bu kadar bilgi sahibi olunabilinir.
önerim ise psikoloğa gitmek yada kendinize hastaymış gibi muamele etmektense.. güçlü olup, bebeğinizin size ihtiyacı olduğunu anlamanızdır..
Alıntı

''adam bana benim şu anda hidrosefalus olma ihtimalim ne ise, bebeğimin de olma ihtimalinin o kadar olduğunu söyledi. Beni üzmemek için mi böyle söylediniz sorusuna ise, asla böyle birşey yapmayacağını, bunun etik olmadığını, eğer büyüme olsaydı da mutlaka kontrol için beni tekrar istyeceğini, herşeyin yolunda olduğunu, yaşadığım şeyin hamilelik depresyonu olduğunu tekrarladı.''

böyle bişi asla olmaz kimse siz üzülmeyin diye size olan birşeyi gizleyerek anlatmaz..Şu duurmda sorun bebeğiniz değil sizin kuruntularınız gibi görünüyor..
unutmayınki sizin üzülmeniz hekimlerin umurunda elbette doğal olarak olmayacaktır. herkes işini yapar. toparlanın çünkü bebeğinizin size ihtiyacı varMsn Happy
sağlıklı günler dilerim..
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Eylül 2009       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

kaç aylık gebeyim

nisan 13 son adet gördüğüm tarih ben kaç aylık hamileyim 2 doktora gittim bitanesi 6 aylık bitanesi 5.5 aylık dedi benim hesabıma görede 5.5 aylık çıkıyo bana yardımcı olursanız sevinirm
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
2 Eylül 2009       Mesaj #15
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

nisan 13 son adet gördüğüm tarih ben kaç aylık hamileyim 2 doktora gittim bitanesi 6 aylık bitanesi 5.5 aylık dedi benim hesabıma görede 5.5 aylık çıkıyo bana yardımcı olursanız sevinirm

Bazen bu gibi durumlarla karşılaşılıyor.Son adet tarihinizden emin iseniz sizin dediğiniz büyük ihtimalle doğrudur.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Eylül 2009       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

kaç haftalık hamileyim

en son 24 mayısta adet oldum kaç aylık hamileyim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Eylül 2009       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

kaç haftalik gebeyim

8 mmgebeyim kac haftalik oldugunu ogrenmek istiyorum lutfen yardimci olrmusunuz tesekurler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Eylül 2009       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
selm 8mm 5 gebeyim doktora giyyim biri 9 hafta kimi 6 haftalik kimise 3 aylik diyor sasirdim kaldim emin olmam lazim lutfen yardimci olurmusunuz tesekurler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Eylül 2009       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
selm 8mm 5 gebeyim doktora giyyim biri 9 hafta kimi 6 haftalik kimise 3 aylik diyor sasirdim kaldim emin olmam lazim lutfen yardimci olurmusunuz tesekurler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Eylül 2009       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
8mm 5 gebeyim kac haftalik gebeyim lutfen yardimci olun cinki 3 doktora gorundum biri 6 haftalik diyo kimi 9 hftlik kimide 3 aylik diyo kime inanacam bilmiyorum cevap verin lutfen