Arama

Düşünmekle ilgili sorunum var yardımcı olur musunuz?

Güncelleme: 7 Eylül 2010 Gösterim: 1.309 Cevap: 4
iboli1985 - avatarı
iboli1985
Ziyaretçi
17 Ocak 2010       Mesaj #1
iboli1985 - avatarı
Ziyaretçi
selamlar.ben 25 yaşında bi erkeğim.bekarım.çalışıyorum.benim çok düşünmekle ilgili sorunlarım var.sürekli bişeyler öğrenesim var.hep belgesel izlerim.bilimi çok seviyorum.araştırmayı çok seviyorum.yeni şeyler bulmayıda.herneyse bu durum aslında güzel bişey ama eski halimi arar oldum.son 4 5 yıldır.böyleyim ve bunun bir rahatsızlık olduğu kanısındayım.kendimi boşlukta hissetmeme sebep oluyor.Kimi an çok mutlu olurken çoğu zaman kendimi yalnız mutsuz hissediyorum.çok fazla sorumlu hissediyorum kendimi.işime karşı olsun aileme karşı olsun.kimi zamanda çok fazla enerjiğim ama ara ara çok fazla durgunlaşıyorum.Tüm bu saydıklarımın orta yolunu bulmak istiyorum.o zaman yalnızlık ve mutsuzluk benden uzak olur herhalde.Nasıl bi değişim yağmalıyım.?
Sponsorlu Bağlantılar
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
18 Ocak 2010       Mesaj #2
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
iboli1985 adlı kullanıcıdan alıntı

selamlar.ben 25 yaşında bi erkeğim.bekarım.çalışıyorum.benim çok düşünmekle ilgili sorunlarım var.sürekli bişeyler öğrenesim var.hep belgesel izlerim.bilimi çok seviyorum.araştırmayı çok seviyorum.yeni şeyler bulmayıda.herneyse bu durum aslında güzel bişey ama eski halimi arar oldum.son 4 5 yıldır.böyleyim ve bunun bir rahatsızlık olduğu kanısındayım.kendimi boşlukta hissetmeme sebep oluyor.Kimi an çok mutlu olurken çoğu zaman kendimi yalnız mutsuz hissediyorum.çok fazla sorumlu hissediyorum kendimi.işime karşı olsun aileme karşı olsun.kimi zamanda çok fazla enerjiğim ama ara ara çok fazla durgunlaşıyorum.Tüm bu saydıklarımın orta yolunu bulmak istiyorum.o zaman yalnızlık ve mutsuzluk benden uzak olur herhalde.Nasıl bi değişim yağmalıyım.?

Psikologdan yardım almanızı öneririm, sizi tanımadan, hayatınızı ve kişiliğinizi bilmeden kimse yardımcı olamaz. Ben size sadece şu an olduğunuzdan daha sosyal olmanızı önerebilirim. Bir süre kendinizi sorgulayacak vakti bulamayacak kadar aktif olmaya çalışın, dışa dönük bir yaşam ile enerjinizi değerlendirin. Orta yol kendiliğinden bulunacaktır.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Şubat 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Senin gibi bir oğlum var..Sorumluluk duyduğun için ve bunları yaşamına geçirebilen çok az genç için yazmak istiyorum..Araştırmak düşünmek te önemli ..Ama ...Kendinizi ..daha çok düşünün.. Biz sizleri dünyaya getirirken o kadar da çok düşünmedik,,Seven anne baba Çocuğunu belirli bir yaştan sonra özgür bırakır bir...Maddi imkanları sınırlıdır bizim gibi..Ama en iyisini yapmaya çalışır iki...İstediğiniz gibi yaşayın veya yaşamaya çalışın hayat çok kısa ...Anne babanızın maddi olarak bazı şeylere ihtiyacı varsa sağlayın ve özlediklerinde yanlarında olun.....Onlar sizi en çok seven ve uğrunuzda canını feda edecek olan insanlardır...Demekki aıle senın ıçın çok fedakarlık etmiş ailene bunları anlat anlatamıyorsan ...,
graimlerrr - avatarı
graimlerrr
Ziyaretçi
7 Eylül 2010       Mesaj #4
graimlerrr - avatarı
Ziyaretçi
Benimde benzer bi sorunumvar düşüncelilerime hakim cıkamıyorum yani istemediim bişey mesala onu düşünüyom düşünmemek icin kendimi tutamıyom bu durumu nası düzeltirim ?
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
7 Eylül 2010       Mesaj #5
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
graimlerrr adlı kullanıcıdan alıntı

Benimde benzer bi sorunumvar düşüncelilerime hakim cıkamıyorum yani istemediim bişey mesala onu düşünüyom düşünmemek icin kendimi tutamıyom bu durumu nası düzeltirim ?

Alıntı
Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı

Psikologdan yardım almanızı öneririm, sizi tanımadan, hayatınızı ve kişiliğinizi bilmeden kimse yardımcı olamaz. Ben size sadece şu an olduğunuzdan daha sosyal olmanızı önerebilirim. Bir süre kendinizi sorgulayacak vakti bulamayacak kadar aktif olmaya çalışın, dışa dönük bir yaşam ile enerjinizi değerlendirin. Orta yol kendiliğinden bulunacaktır.

.