Arama

Toplama bilgisayar alacağım, önerileriniz nelerdir?

Güncelleme: 29 Haziran 2016 Gösterim: 6.231 Cevap: 12
zatzot - avatarı
zatzot
Ziyaretçi
1 Şubat 2009       Mesaj #1
zatzot - avatarı
Ziyaretçi
Önerileriniz bekliyorum:

Sponsorlu Bağlantılar

kasa 148 tl
VATAN COMPUTER - Türkiye'nin Bilgisayar Hiperstore'u

anakart 300 tl

işlemciyi E8500 400 tl

ekran kartı 223 tl

ram 84 tl

hdd 97 tl

dvd rw 50 tl

ses sistemi 72 tl

klavye mouse 48 tl

monitör 301 tl

Bunun gibi olacak.Ama bu pahalı biraz.1400 civarı yapacağım da.

1-Geforce9400 nvidia ekran kartı daha ucuz.Bunu önerir misiniz?Güncel oyunları çalıştırma konusunda ati gibi olur mu yani crysis filan?

2- 500 psu olması mı gerekir yeni oyunlar için kasanın?Bu kasanın 450 gibi.Düşük psu alıp sonradan eklesek olur mu?Çünkü pahalı da yükke psular.Olmuyorsa ne kadar psuluk alınmalı en az?

3-İstanbulda oturuyorum.Kadıköy,Avcılar filan merkez deniyor.Buralada nereyi önerirsiniz alışveriş için?İnternette nereyi önerirsiniz?Kredi kartını internette vermeyi güvenli bulamıyorum.Siz ne dersiniz?Şu site

inventus donanım listesi

uygun mudur fiyat ve güvenilirlik açısından?

4-Monitörün çözünürlüğü ne olmalı?Çünkü bu monitör 300.Samsungtan başka da almak istemiyorum.Siz ne dersiniz?

5-İşlemci konusunda ne dersiniz?Uzun süreli kullanmak istiyorum da.Diğerlerinden kısıp 4 çekirdek mi yoksa ucuz olan çift çekirdek yani e700 800 mi dersiniz?

Teşekkürler.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Şubat 2009       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
İşlemcin iyi
Anakartın işlemcin ve ramler için çok yüksek bir fiyata sahip
Sponsorlu Bağlantılar
Haddisk Neden 500 Gb 32MB değilde 320 GB 16Mb (Cache 32 daha iyidir)
Ekran kartı Nvidia chip setlilerini öneririm Ati çoğu oyunda hala sorun çıkartır.
Ekran kartın için 430 değilde 480 yeterli olacaktır 50-100 ytl birşey.

Sorularına gelince;
1-) Geforce 9600 alabilirsin.

2-) Kasayı alırken markası iyi olanlardan alman gerekir(PSU lu alırsan) Nedeni markasız ürün alırsan 750 W psu diye takarlar ama 750W göremessin. Bu nedenle alırken uzmanına bir danış.
Orta düzey ekran kartlarını genellik le 450 W ve üstü İleri düzey ekran kartlarınıda 580 W üstü çalıştırıyor.

3-) Site için tavsiyede bulunamam fakat. Vatan bilgisayar gold bilgisayar gibi Teknoloji alışveriş merkezlerinden kolaylıkla temin edebilirsin. Aldığın ürünler hakkında daha fazla bilgin olur.

4-) Lcd monitörün iyi.
zatzot - avatarı
zatzot
Ziyaretçi
1 Şubat 2009       Mesaj #3
zatzot - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
AngelFRANTIX adlı kullanıcıdan alıntı

İşlemcin iyi
Anakartın işlemcin ve ramler için çok yüksek bir fiyata sahip
Haddisk Neden 500 Gb 32MB değilde 320 GB 16Mb (Cache 32 daha iyidir)
Ekran kartı Nvidia chip setlilerini öneririm Ati çoğu oyunda hala sorun çıkartır.
Ekran kartın için 430 değilde 480 yeterli olacaktır 50-100 ytl birşey.

Sorularına gelince;
1-) Geforce 9600 alabilirsin.

2-) Kasayı alırken markası iyi olanlardan alman gerekir(PSU lu alırsan) Nedeni markasız ürün alırsan 750 W psu diye takarlar ama 750W göremessin. Bu nedenle alırken uzmanına bir danış.
Orta düzey ekran kartlarını genellik le 450 W ve üstü İleri düzey ekran kartlarınıda 580 W üstü çalıştırıyor.

3-) Site için tavsiyede bulunamam fakat. Vatan bilgisayar gold bilgisayar gibi Teknoloji alışveriş merkezlerinden kolaylıkla temin edebilirsin. Aldığın ürünler hakkında daha fazla bilgin olur.

4-) Lcd monitörün iyi.

Anakart pahalı mı diyorsun yani?Anakart ve işlemciyi yüksek tutmak istedim.Aslında 300 liralık crossfirelı ve hem ddr3 hem ddr2li almıştım ilk başta da.Çok oahalı oldu.Bunu aldım.

Harddiski dediğin gibi önerir misin peki ?

Nivida geforce 9600 dediğin gibi çipli midir?

Lcd monitör iyi de.Çok çeşidi var.Benimkisi 300 lira civarı,pahalı geliyor.100 liraya da var samsungun.Bu konuda ne dersin?
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
1 Şubat 2009       Mesaj #4
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Toplama bilgisayar alıcaksan gold dan al bence hem daha uygun hem daha kaliteli oluyor vatannın malları çabuk bozuluyor
Gölgen misali yanındayım!Msn Thunder
zatzot - avatarı
zatzot
Ziyaretçi
1 Şubat 2009       Mesaj #5
zatzot - avatarı
Ziyaretçi
Evet Vatan pahalı zaten.Goldu bilmiyorum da,bakarım.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Şubat 2009       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
zatzot adlı kullanıcıdan alıntı

Anakart pahalı mı diyorsun yani?Anakart ve işlemciyi yüksek tutmak istedim.Aslında 300 liralık crossfirelı ve hem ddr3 hem ddr2li almıştım ilk başta da.Çok oahalı oldu.Bunu aldım.

Harddiski dediğin gibi önerir misin peki ?

Nivida geforce 9600 dediğin gibi çipli midir?

Lcd monitör iyi de.Çok çeşidi var.Benimkisi 300 lira civarı,pahalı geliyor.100 liraya da var samsungun.Bu konuda ne dersin?

Harddis Western Digital 500Gb 32Mb senin önerdiğin fayata mevcut daha ucuz olanlarıda var.

Nvidia çipmlimi derken neyi kastetdin?

Lcd iyi almaz zorundasın. yukarıdaki güzel. Bir çok arkadaşımda var o modelden.
zatzot - avatarı
zatzot
Ziyaretçi
1 Şubat 2009       Mesaj #7
zatzot - avatarı
Ziyaretçi
Nvidialar çipli olur demişti de birisi.Sordum öyle mi diye.

Kasanın linkini verebilir misin fiyat olarak?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ağustos 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkdaşlar Ben Oyun Oynamak İçin Pc Alıcam Sizce Technopc mi Almalıyım.Yoksa Tanındık Bir Marka Pc mi Almalıyım Ama Tabi Dediğim Gibi İstediğim Oyunları Sorunsuz Şekilde Çalıştıracak.Bir Marka arıyorum.Örneğin Fm 2012 yi Ve Daha Sonraki Yıllarda Oyunları Kaldıracak bir pc arıyorum.
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
19 Ağustos 2011       Mesaj #9
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Arkdaşlar Ben Oyun Oynamak İçin Pc Alıcam Sizce Technopc mi Almalıyım.Yoksa Tanındık Bir Marka Pc mi Almalıyım Ama Tabi Dediğim Gibi İstediğim Oyunları Sorunsuz Şekilde Çalıştıracak.Bir Marka arıyorum.Örneğin Fm 2012 yi Ve Daha Sonraki Yıllarda Oyunları Kaldıracak bir pc arıyorum.

Marka PC önermem %50 kazık + mutlaka bir parçası yetersiz kalıyor. Toplama PC ile istediğin parçaları kendi zevkine göre seçerek istediğin sistemi kurabilirsin.

Yardım istersen bütçeni yaz ona göre tavsiyelerde bulunayım.
Gölgen misali yanındayım!Msn Thunder
ahmetglrrk - avatarı
ahmetglrrk
Ziyaretçi
26 Haziran 2016       Mesaj #10
ahmetglrrk - avatarı
Ziyaretçi
Bende philips in 19 inçlik lcd bi tane monitörü var tam olarak hatırlamıyorum alalı baya bi oldu iyi bi bilgisayar kasası toplasam bu monitör o oyunları yansıtır mı yoksa yeni bi monitör mü almalıyım