Arama

Bilgisayara Ram nasıl takılır?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 9 Temmuz 2013 Gösterim: 40.984 Cevap: 22
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
2 Şubat 2009       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Bilgisayara Ram nasıl takılır kısa ve öz bir şekilde resimler ile anlatır mısınız
EN İYİ CEVABI uchiha itachi verdi
9995Cimages5Cproducts5C1635C163 m

Sponsorlu Bağlantılar
resimdeki anakartt örnektir ve yatay bir posizyonda duran mavi ve siyah renkli yanınıda beyaz< kilitler olanlar ram slotlarıdır. almıs oldugunuz ram i anakartınızın ustunde (rengi değişebilir) ram slotunun üstüne getirin ve aynı anda ram'in tamamını üstüne basınç uygylayarak slota sokun. yanınıdaki beyaz kilitler otomatik olarak ram'inizi kıpırdamıyacak biçimde sabitler.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
uchiha itachi - avatarı
uchiha itachi
Ziyaretçi
2 Şubat 2009       Mesaj #2
uchiha itachi - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
9995Cimages5Cproducts5C1635C163 m

Sponsorlu Bağlantılar
resimdeki anakartt örnektir ve yatay bir posizyonda duran mavi ve siyah renkli yanınıda beyaz< kilitler olanlar ram slotlarıdır. almıs oldugunuz ram i anakartınızın ustunde (rengi değişebilir) ram slotunun üstüne getirin ve aynı anda ram'in tamamını üstüne basınç uygylayarak slota sokun. yanınıdaki beyaz kilitler otomatik olarak ram'inizi kıpırdamıyacak biçimde sabitler.
Mecafe - avatarı
Mecafe
Ziyaretçi
2 Şubat 2009       Mesaj #3
Mecafe - avatarı
Ziyaretçi
yeni aldığınız ram ları soldan başlayarak takın.en yenisini en sola takınız.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Ocak 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya arkadaşlar bide ram takınca driver istermi ? yardım ederseniz sevinirim.
nötrino
Yasaklı
26 Ocak 2010       Mesaj #5
Yasaklı
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ya arkadaşlar bide ram takınca driver istermi ? yardım ederseniz sevinirim.

Ram bellek türüdür ve verileri saklamak için elektrik enerjisine ihtiyaç duyar.Enerji kesildiği an veri akışı da durur. İşlemci hızını arttırmak için ram kullanılır ve yükseltilebilir( 128,256,512 mb ram... vsvs gibi)Bellek türlerinden biride rom olarak geçer romlar, tam tersi veriyi saklamak için elektrik enerjisine ihtiyaç duymazlar. Bunlara okunabilir bellek deniyordur.Driverlar (sürücüler);ise bilgisayara yeni eklenen donanım elemanını işletim sistemine tanıtabilmeyi sağlayan yazılımlardır.Driverlar kurulacak olan işletim sisteminin kurulum dosyasında bulunurlar eğer eklecenek olan yeni bir donanıma ait bir parçanın driveri yoksa sistem onu tanıyamaz mesela ekran kartını işletim sisteminin tanıması için sisteme uyumlu driverı gerekir vsvs gibi...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Haziran 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
nötrino bnce söylediğiniz yanlış(en azından bir kısmı) ram taktıktan sonra hiç bir driver yükleme zorunLuLuğu yoktuR.Bilgisayar ram takıLdıktan sonra rami sorunsuz bir şekilde tanır tanıması gerekir.
nötrino
Yasaklı
21 Haziran 2010       Mesaj #7
Yasaklı
Alıntı

nötrino bnce söylediğiniz yanlış(en azından bir kısmı) ram taktıktan sonra hiç bir driver yükleme zorunLuLuğu yoktuR.Bilgisayar ram takıLdıktan sonra rami sorunsuz bir şekilde tanır tanıması gerekir.

Yukarıda ram için driver yüklenecek demiyorumdur Dikkatli okuyun yanlış bir bilgi söz konusu değildir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ekim 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Elimde 3 adet 2 gb ram'im var fabrika çıkış sıralamasına göre takıldığında daha iyi frekans tutturduğuna dair birşey hatırlıyorum. Gerçekten böyle birşey varmı? Varsa soldan sağa mı yoksa sağdan sola göre mi takmam gerektiğini öğrenmek istemiştim. Bilgisi olan arkadaşlar varsa ve sorumu cevaplarsanız şimdiden çok teşekkür ederim.
nötrino
Yasaklı
9 Ekim 2010       Mesaj #9
Yasaklı
Alıntı

Elimde 3 adet 2 gb ram'im var fabrika çıkış sıralamasına göre takıldığında daha iyi frekans tutturduğuna dair birşey hatırlıyorum. Gerçekten böyle birşey varmı? Varsa soldan sağa mı yoksa sağdan sola göre mi takmam gerektiğini öğrenmek istemiştim. Bilgisi olan arkadaşlar varsa ve sorumu cevaplarsanız şimdiden çok teşekkür ederim.

Önemli olan Ram'in bilgisayara düzgün takılmasıdır.Ram bilgisayara düzgün takıldıktan sonra sorun oluşmaz Ram takılırken, anakartınızdaki klipsleri yanlara doğru açmanız ve Ram'in üzerindeki çentiği kart üzerindeki yere uygun bir şekilde yerleştirmeniz yeterlidir Genelde Ram'in pin yapısına göre; DDR Ram'lerde ortada bir tane girinti, SDRAM’ler de ise 2 girinti oluyordur. Bu girintilerin anakartınızdaki çıkıntıya denk gelmesi gerekir Ram'leri taktıktan sonra BIOS'a girerek sisteminizin Ram'leri görüp görmediğini kontrol edebilirsiniz.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Ocak 2011       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ram bilgisayarın neresinde olur