Arama

Mavi ekran hatası neden olur, nasıl çözümlenir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 4 Aralık 2015 Gösterim: 102.837 Cevap: 100
Elçin - avatarı
Elçin
Ziyaretçi
30 Haziran 2009       Mesaj #11
Elçin - avatarı
Ziyaretçi
Bakınız:Windows XP'de Mavi Ekran Hataları
Sponsorlu Bağlantılar
cikko37 - avatarı
cikko37
Ziyaretçi
19 Eylül 2009       Mesaj #12
cikko37 - avatarı
Ziyaretçi
mrb arkadaslar bilgisayarı actıgımda güvenli mod komut destegıyle güvenli mod olağan şekide başlasın vs sayfası karşıma geliyor hangisini seçersem seçeyim xp açılmadan mavi ekran hatası alıyorum
ekran da yazanları pc acılmadıgı için resim alamadım
Sponsorlu Bağlantılar
teknik kısmında yazan şunlar
0x000000ED(0X853CF690,0XC0000006,0X0000000,0X0000000) ramlere hdd ye ekran kartına tek tek baktım ama bir sorun bulamadım bende eger xp yi yenıden yüklersem sorunu çözebilirim diyerekten xp yüklemeye calıştım
tam formata başlayacagımız ekrana gelmek üzreyken Dosya\i386\1_intl1.nls yüklenemedi hata kodu 14 hatasını aldım başka bir xp cd siyle denedıgımde dosya pciide.sys bulunamadı ve qı12160.sys bulkunamadı hatalarını aldım ayrı ayrı
cdleri başka bir pc de denedım ikiside çalışıyor yardımcı olursanız sevinirim işin içinden çıkamadım pc hiç açılmıyor mavi ekranda kalıyor en azından sorunun asıl kaynagını bulmam bile benım için çözüm yolu olacaktır
şimdiden tşkürler
cikko37 - avatarı
cikko37
Ziyaretçi
19 Eylül 2009       Mesaj #13
cikko37 - avatarı
Ziyaretçi
mrb arkadaslar bilgisayarı actıgımda güvenli mod komut destegıyle güvenli mod olağan şekide başlasın vs sayfası karşıma geliyor hangisini seçersem seçeyim xp açılmadan mavi ekran hatası alıyorum
ekran da yazanları pc acılmadıgı için resim alamadım
teknik kısmında yazan şunlar
0x000000ED(0X853CF690,0XC0000006,0X0000000,0X0000000) ramlere hdd ye ekran kartına tek tek baktım ama bir sorun bulamadım bende eger xp yi yenıden yüklersem sorunu çözebilirim diyerekten xp yüklemeye calıştım
tam formata başlayacagımız ekrana gelmek üzreyken Dosya\i386\1_intl1.nls yüklenemedi hata kodu 14 hatasını aldım başka bir xp cd siyle denedıgımde dosya pciide.sys bulunamadı ve qı12160.sys bulkunamadı hatalarını aldım ayrı ayrı
cdleri başka bir pc de denedım ikiside çalışıyor yardımcı olursanız sevinirim işin içinden çıkamadım pc hiç açılmıyor mavi ekranda kalıyor en azından sorunun asıl kaynagını bulmam bile benım için çözüm yolu olacaktır
şimdiden tşkürler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Eylül 2009       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben batman arkham assylum oyununu kurdum.en full özelliklerde çok rahat oynuyordum.ancak oyunda belli bir yere geldiğimde mavi ekran hatası verip bilgisayar yeniden başladı.bu sürekli oldu.neden acaba arkadaşlar?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Ekim 2009       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben pcyi alalı daha 20 gün oldu windows açılmıyor mavi ekran hatası veriyor. donanım ya da güncellemeden kaynaklı olduÄŸu yazıyor ne yapmam gerek?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Ekim 2009       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben neroda sanal sürücü yapıyorum f yerleştirken tamam a basıyorum ö
mavi ekran geliyorş u hatayı veriyor

stop:c000021a(onarılmaz sistem hatası)windows logon process sistem işlemi, 0x0000005 durumu ile beklenmeyen biçimde sonlandı.(0x00000000 0x00000000)sistem kapatıldı

ve yenidenaçtığımda sanal sürücü yok olmuş nedir bu

deamon tools mu kullanmamm gerekir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Kasım 2009       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
tamam da f8 masaüstünde basıyorum birşey olmuyor.
incred - avatarı
incred
Ziyaretçi
8 Kasım 2009       Mesaj #18
incred - avatarı
Ziyaretçi

arkadaşlar kolay gelsin
3 yıldır kullandığım bilgisayarım son 2 haftadır sürekli sorun yaratıyor

ilk önce bilgisayarı açtıgımda windows logo su geldiği anda otomatik olarak reset atıyordu kendine açılmıyordu...
bi arkadaşım anlarım dedi ve pc yi ona verdim sorunu bi şekilde çözmüş ancak bilgisayarım yine durduk yerden restart atıyor. windows xp kurmaya çalıştıgımda mavi ekran hatası veriyor. 00007B.... bilgisayarın ramini değiştirdim olmadı harddiski değiştirdim olmadı tüm kabloları çıkartıp değiştirdim olmadı...2 gündür c yi açmamıştım geçen açtıgımda, ilk açılış anında garip garip karaktarler gördüm windows başlamadan önce... bios pilini çıkartıp taktım...o karakterler gitti ama sorun hala devam ediyor...ne yapmalıyım...bi başka arkadaşım da ana karın sorun oldugunu söylüyor...

amd 3500 + kullanıyorum 939 pin ati...
lütfen yardım edin...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Kasım 2009       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bilgisayarım açılırken mavi cıktı ve the system has halted memory malfiction gibi şeyler yazıyor daha sonra kapatıp tekrar açtım ve güvenli modda başlattım ve açıldı fakat bazı farklılılarla internete bağlanmıyordu örneğin daha sonra tekrar kapatıp başlattım ve normal bi şkilde açıldı. ayrıca bilgisayarım çizgiler çıkıyor renkler birbirine karışıyor ekran gidiyor.. bunun nedeni ne olbilir ve ne yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim...
casper_oparator - avatarı
casper_oparator
Ziyaretçi
12 Aralık 2009       Mesaj #20
casper_oparator - avatarı
Ziyaretçi
casper_maintr

Mavi ekran hataları ve sistem sürülürken sistem blok stop:0x0000005 durumundan çıkamıyorsa.....ekran kartı nız ve ram geçişleri arasında bir sorun çıktıgının gostergesidir.....
bilinirki bu hataların daha çok paylaşımlı(onBoard) ekran kartlarında rastlanması normaldir.

ozellikle SİS Fx 672/ 671 ekran kartlarında ve İntel f3500 de goruluyor.....

m705/m702 bıos suruculerine sahip anakartlarda sık sık rastlanıyor......
bunu SİS ^3 M 672 - 671 de duzeltildi.....eger xp kullanıyor ve mavi ekran hatasıyla sık sık karsılasıyorsanız.......Casper/hp Compaq/ exper / kullanıcıları.........Welcome to Silicon Integrated Systems Corp. a girip v3.90 surumlu ekran kartı surumunu indirin....