Arama

Mavi ekran hatası neden olur, nasıl çözümlenir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 4 Aralık 2015 Gösterim: 102.789 Cevap: 100
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
3 Şubat 2009       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
BİLGİSAYAR SÜREK Lİ MAVİ EKRAN HATASI VERİYOR. BU HATA HER BİLGİSAYARI AÇTIĞIMDA KARSIMA GELİYOR BUNUN İÇİN NE YAPMAM LAZIM...
EN İYİ CEVABI kocasa145 verdi
Arkadaşlar bu sorunla ilgili sahip olduğum bilgileri sizlerle paylaşacağım ilk olarak format atığınız halde ha mavi ekran hatası alıyorsanız bilgisayarınızın kasasını açın ve ana kartın ustundeki pervaneyi yani soğutucuyu temizleyin vebu sırada anakartın ustunde pile benzer şeyler var anakarta leğimlenmiş haldelerdir bunlara dikkatlice bakın eğer eger normalinden şişik iseler anakartınız bozulmuş demektir bunun için bilgisayarınızı enyakınbir bilgisayar hastanesine götürün yardımcı olabildiysem ne mutlu bna allah düşmanımın başına vermsin çok zor bir durum :) :) :)
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Şubat 2009       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Format at ve donanım sürücülerinin uyumlu olanlarını kur.
Örneğin; XP ye gidip sadece vista uyumlu proğram kurma
Sponsorlu Bağlantılar

Mavi ekran hatalarının %90'ı donanım sürücüleri yüzündendir. Geri kalanı donanımınız.
TEKSİLAHJ0RDAN - avatarı
TEKSİLAHJ0RDAN
Ziyaretçi
3 Şubat 2009       Mesaj #3
TEKSİLAHJ0RDAN - avatarı
Ziyaretçi
Ram Hatası olabilir.
ilk_er01 - avatarı
ilk_er01
Ziyaretçi
18 Mart 2009       Mesaj #4
ilk_er01 - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben casper nirvana laptop aldım vista yüklüydü xp ye cevirdim most wanted oyununu oynuyorum sonra bilgisaarı yeniden başlatınca bilgisayar tam açılıyor sonra tekrar kapanıyor mavi ekran gelip yeniden başlıyor acaba neden acil cvp bekliyorum bu sorunu nasıl çözerim şimdiden allah razı olsun çok sağolun NOT: işlemcide ram da sorun yok vistada iken sorun açmıyor
tHeBruTaLiTyOfHeLL - avatarı
tHeBruTaLiTyOfHeLL
Ziyaretçi
18 Mart 2009       Mesaj #5
tHeBruTaLiTyOfHeLL - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
ilk_er01 adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar ben casper nirvana laptop aldım vista yüklüydü xp ye cevirdim most wanted oyununu oynuyorum sonra bilgisaarı yeniden başlatınca bilgisayar tam açılıyor sonra tekrar kapanıyor mavi ekran gelip yeniden başlıyor acaba neden acil cvp bekliyorum bu sorunu nasıl çözerim şimdiden allah razı olsun çok sağolun NOT: işlemcide ram da sorun yok vistada iken sorun açmıyor

VİSTA'dan XP'ye Geçtikten Sonra Mavi Ekran Hatası mı Aldın ? ( Most Wanted Oyunu Yüklemeden Önce )

En Son Ne Zaman VİSTA'dan XP'ye Geçiş Yaptınız ? Daha Önceden Yaptıysanız Sorun Yoksa Başka Bir Sorun Vardır.

Most Wanted Kurduktan Sonra Başka Bir Programlar Yüklediniz mi ?

Mavi Ekran Hatası Çok mu Veriyor ? Eğer Arka Arkaya Hata Veriyorsa XP İşletim Sisteminde Sorun Vardır Yada Donanım Driver'ları Eksik Olabilir.

Donanım Sürücüleri Eksiksiz Kurup PC'yi Yeniden Başlatın Ve Sonucu Buraya Belirtin.

(NOT: Donanım Sürücüleri Güncellemeden Önce, En Son Ne Zaman Mavi Ekran Hatası Karşıladıysanız Sistemi Geri Yükleme Yapın 1 Kez.)
casper_oparator - avatarı
casper_oparator
Ziyaretçi
11 Mayıs 2009       Mesaj #6
casper_oparator - avatarı
Ziyaretçi
Arkadasım ne ram le alakalı bir konu nede driverle ilgili.......

ŞİMDİ EGER CASPER NOTEBOOK KULLANIYORSAN İYİ DİNLE....

CPA / CPR / CPB / CPQ SERİLERİNDE....VİSTADAN XP YE GERSENİZ ONCE ANAKARTTINIZIN BIOS UNU GUNCELLEYİN.......ÇUNKU ALDIGINIZ BİLGİSAYAR VİSTA DRİVERLİ VE FAXCONN ANAKARTLARIN HATASI İSE SPRİNGLE YAZILMIS VE EN KUCUK SİMİLE OYUN VE GRAFİKLERİ KULLANAMAZ...32 MB LIK GRAFİK BELLEĞİNİ BİLE KULLANAMAZ.....YANİ SPOT...BU BİR HATA....

DEDİĞİM GİBİ BİLGİSAYARIN SOTUNU BIOS GUNCELLEMESİ VE BU HATA 2 AY ONCE GİDERİLDİ.......TUM CASPER KULLANICILARI ANAKARTLARINI GUNCELLESİN...OZAMAN DAHA SAGLIKLI BİR KULLANIM OLDUGUNU GORECEKSİNİZ....

KOLAY GELSİN
BybLoN - avatarı
BybLoN
Ziyaretçi
8 Haziran 2009       Mesaj #7
BybLoN - avatarı
Ziyaretçi
ya benim bilgisayar normal olarak çalıştırmaya kalktığımda mavi ekran geliyor ve mavi ekranda ssunlar yazıyor ;
'' Bir sorun algılandı ve bilgisayarınızın zarar görmesi önlemek için Windows kapatıldı.
DRİVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Bu, Durdur hatası ekranını ilk kez görüyorsanız,
Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu ekran yeniden karşınıza çıkarsa, aşağıdaki adımları izleyin:
Yeni tam donanım veya yazılımların doğru yüklenmesini sağlayın. Bu yeni bir kurulumsa, gereksinim duyabileceğiniz Windows güncelleştirmelerini donanım veya yazılım üreticinizden isteyin.
Sorun devam ederse, yeni yüklenen tüm donanım veya yazılımları devre dışı bırakın veya kaldırın. Önbelleğe alma veya gölgeleme gibi BIOS bellek seçeneklerini devre dışı bırakın. Bileşenleri kaldırarak veya devre dışı bırakmak için Güvenli Mod kullanmanız gerekirse; Bilgisayarınızı yeniden başlatın, F8 tuşuna basarak önce gelişmiş başlatma seçeneklerini sonra güvenli modu seçin.

Teknik Bilgiler:
***STOP: 0x000000D1 (0x80503798, 0x000000FF, 0x00000001, 0xBAF7D881)''
bu sorunu gidere bilmem için ne yapmam lazım ?
BybLoN - avatarı
BybLoN
Ziyaretçi
8 Haziran 2009       Mesaj #8
BybLoN - avatarı
Ziyaretçi
Ya siz onun hatasına ne bakıyorsunuz burada sorunu olan benim.Benim bilgisayarım masaüstü en son flash diskten DVD film izliyordum ki flası okumadı ve sonra tekrar okudu ben oradaki geln pencereyi kapdaım gittim bilgisayarımdan acmaya flasın üzerine çift tıkladığpım anda PC res attı vede sadece Güvenl,i Moddan acabiliyorum vede suanda Ağ destekli güvenli modda PC Msn Sad
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
8 Haziran 2009       Mesaj #9
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Sistemimizde aniden karşılaştığımız ve zamanla daha büyük sorunlar meydana getiren ve hepimizin karşılaştığımız mavi ekran hataları olsun,donma gibi sistem hataları ve karşılaştığımız diğer hataları %95 gibi büyük oranlarda azaltır ve yok eder.Program araç çubuğunda kendi kendine çalışır ve herhangi bir sorunda ve öncesinde kendi kendine devreye girer aynı zamanda istersek biz çalışıtırp normal zamanda scan yapabiliriz ve sistemizde daha büyük sorunlardan kurtulabiliriz.....

crashmsx9tr

Rar Şifresi :msxlabs

rar AnTi Crash MsX.rar
^^Afus^^ - avatarı
^^Afus^^
Ziyaretçi
30 Haziran 2009       Mesaj #10
^^Afus^^ - avatarı
Ziyaretçi
iyi Gunler Bilgisayarımın Ekran Kartı VE Diger DOnanınları Fifa Nın Surumleri Kaldırıyor Ama ACınca MAvı Bİ Ekran GEliyor Ve Hata VErior Yardım Plsss... İyi Gnler