Arama

Mavi ekran hatası neden olur, nasıl çözümlenir? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 4 Aralık 2015 Gösterim: 102.850 Cevap: 100
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ocak 2010       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
asus marka laptopum var herhengı bır ıslem yaparken anıden mavı ekran gelıyo ve reset atıyo delı olcam nedendır bu ne yapmam lazım saygılar
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Şubat 2010       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm. ben hp g 61 kullanıyorum. daha alalı 1 ay oldu ama yurtdısından alındı. bılgısayarı actıktan sonra kısa bır kullanım dan sonra mavı ekran gelıyor sık sık ve donmalar oluyor ekran donmaları bazende kendı kendıne kapanıp acılıyor . ram degıstı sıstem atıldı program yuklendı ama hala sorun devam edıyor. ne yapmam lazım
Sponsorlu Bağlantılar
BloodySaLvo - avatarı
BloodySaLvo
Ziyaretçi
5 Şubat 2010       Mesaj #23
BloodySaLvo - avatarı
Ziyaretçi
İşlemci yada ramde hata vardır. Garantiye götürmek ii oLur =)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Şubat 2010       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bilgisayar açıldığı zaman bir şeye basmadan sürekli donuyor ve mavi bir ekrandabir donanım hatası diyor ne yapmalıyım.
brlycl - avatarı
brlycl
Ziyaretçi
13 Şubat 2010       Mesaj #25
brlycl - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba. Bilgisayarımın güç düğmesine bastığımda hemen açılmıyor, ekran masmavi oluyor. bu şekilde 3-5 dakika duruyor. Kasa ısınınca kapatıp açıyorum. O zaman sorunsuz açılıyor. Anlayacağınız ilk hamlede açamıyorum ve beklemem gerekiyor. Bu mavi ekranın altında da da şöyle bir teknik bilgi bulunuyor:

STOP: 0X0000007E (0XC0000005, 0X80639FD6, 0XF7961598, 0XF7961294)

Yardım ederseniz sevinirim. Teşekkür ederim.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Mart 2010       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
valla ben sağdaki ramı cıkardım herşey süpeeer çalışıyor mavi ekran çıkmıyor sizde deneyin bir rem çıkarın sonra pc başlatın açılmassa diger taraftaki remi çıkartın
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Nisan 2010       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar benim bi arkadasım var bilgisayari çökmüş bende hard disc cikartip benim pcye taktim format işleminde bir dosyayı kopyalayamadıgı için pcyi yeniden baslattim ve mavi ekran hatası aldım hem kendi hard disc de hemde arkadasinkinde nsl çözebilirim cd yi açmıor
bomp - avatarı
bomp
Ziyaretçi
19 Mayıs 2010       Mesaj #28
bomp - avatarı
Ziyaretçi
beyler bemin pc de de mavi ekran hatası var arkadaşım format atalım diyo . format bu sorunu çözmek için yeterlimi.
KaNKaWaReZ - avatarı
KaNKaWaReZ
VIP VIP Üye
20 Mayıs 2010       Mesaj #29
KaNKaWaReZ - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
bomp adlı kullanıcıdan alıntı

beyler bemin pc de de mavi ekran hatası var arkadaşım format atalım diyo . format bu sorunu çözmek için yeterlimi.

Mavi Ekran Hata Kodu Nedir ? Bilmiyorsanız Yardımcı Olamayız

Sorunun Sebebi RAM Kartı Sorunu Ve ya İşletim Sistemi Zarar Görmesi.

muci123 - avatarı
muci123
Ziyaretçi
28 Mayıs 2010       Mesaj #30
muci123 - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bunların bu çözümlerin hepsi boş başka sitelerdende çözüm aramayın çözüm ben de
arkadaşlar tek çözüm 1 pc yi kapat
2 kasanın içini aç ram i sök tekrar tak
3 sonra sakı kapatmayın kapağı çünkü kapatırsanıs p c sınır
hata da saten pc ısınma hatası pc ısınınca gelir bu hata kesin yapın pc ye hasar gelmez merak etmeyin kesin çözüm % 1000000000000000 çözüm