Arama

Başım çok ağrıyor ne yapmalıyım? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 16 Mayıs 2016 Gösterim: 59.662 Cevap: 53
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ocak 2011       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
her şeyi unuutup (yarım saat bile olsa) deniz kenarında yürüyüş yapmak veya yeşil bir alanda yürümek iyi gelir.düşünesi bile rahatlatıyorr..Msn Happy)
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Nisan 2011       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
başım çatlıcak gibi yhaa okula fln gidemiom yaşımda 11 ne olur yardım
Sponsorlu Bağlantılar
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
18 Nisan 2011       Mesaj #23
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

başım çatlıcak gibi yhaa okula fln gidemiom yaşımda 11 ne olur yardım

Eğer başınız ağrımaya başladıysa, ayaklarınızı, yarısına kadar sıcak suyla dolu bir kabın içine sokun. Bir kaç dakika suyun içinde ayaklarınızı dinlendirmenizde fayda var. Eğer ağrınız sinir gerginliğinden kaynaklanıyorsa, saçınızı geriye doğru tarayın. Fırça saçları çekiştirirken, saç diplerindeki damarlar da kan dolaşımını hızlandırır. Doktorlar, migren hakkında hâlâ çok az şey biliyor. Bilinen, migrenin nasıl başladığı ve bu dayanılmaz ağrıların nasıl oluştuğu. Bazı hastalar, ağrı başlamadan önce, görme bozukluğu çekiyor. Bu, hastanın gözünün önünde şimşek çakmasına benzer ışıklar ve siyah noktacıkların uçuşması şeklinde ortaya çıkıyor. Bu arada, mide bulantısı da olabiliyor. Bu belirtilerin geçmesiyle birlikte, şiddetli bir baş ağrısı başlıyor.

Bu dayanılmaz ağrı, başın bir yanında hissediliyor. Ağrı, gözlerin birinin çevresinde, başın bir yanında veya arkasında, zonklama şeklinde meydana geliyor. Hasta, ışığa ve seslere karşı hassaslaşıyor. Başın ani hareketi, adeta çekiçle vurulmuşcasına acıyı artırıyor. Bu nedenle, karanlık bir odada kıpırdamadan yatmak, hastayı az da olsa rahatlatıyor. Tabii, bu arada ağrı kesici ilaç almak da kaçınılmaz oluyor. Her hafta veya ayda birkaç kez tekrarlayabilen ağrı, birkaç saat ya da üç-dört gün sürebiliyor. Kriz, her zaman ve her yerde tekrarlayabiliyor.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Mayıs 2011       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Limonu bir çay bardağının çeyreğine gelicek şekilde sık.Sonra içine bir çay kaşığı nane at alnına sür 5-10 dk ye geçiriyo hemen.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Temmuz 2011       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
boynumda ağrıyor başımda
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Ağustos 2011       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
4 gündü ateşim var ve başım ağrıyo ne yapmalıyım
Efulim - avatarı
Efulim
VIP VIP Üye
25 Ağustos 2011       Mesaj #27
Efulim - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

4 gündü ateşim var ve başım ağrıyo ne yapmalıyım

Eğer başınız ağrımaya başladıysa, ayaklarınızı, yarısına kadar sıcak suyla dolu bir kabın içine sokun. Bir kaç dakika suyun içinde ayaklarınızı dinlendirmenizde fayda var. Eğer ağrınız sinir gerginliğinden kaynaklanıyorsa, saçınızı geriye doğru tarayın. Fırça saçları çekiştirirken, saç diplerindeki damarlar da kan dolaşımını hızlandırır. Doktorlar, migren hakkında hâlâ çok az şey biliyor. Bilinen, migrenin nasıl başladığı ve bu dayanılmaz ağrıların nasıl oluştuğu. Bazı hastalar, ağrı başlamadan önce, görme bozukluğu çekiyor. Bu, hastanın gözünün önünde şimşek çakmasına benzer ışıklar ve siyah noktacıkların uçuşması şeklinde ortaya çıkıyor. Bu arada, mide bulantısı da olabiliyor. Bu belirtilerin geçmesiyle birlikte, şiddetli bir baş ağrısı başlıyor.

Bu dayanılmaz ağrı, başın bir yanında hissediliyor. Ağrı, gözlerin birinin çevresinde, başın bir yanında veya arkasında, zonklama şeklinde meydana geliyor. Hasta, ışığa ve seslere karşı hassaslaşıyor. Başın ani hareketi, adeta çekiçle vurulmuşcasına acıyı artırıyor. Bu nedenle, karanlık bir odada kıpırdamadan yatmak, hastayı az da olsa rahatlatıyor. Tabii, bu arada ağrı kesici ilaç almak da kaçınılmaz oluyor. Her hafta veya ayda birkaç kez tekrarlayabilen ağrı, birkaç saat ya da üç-dört gün sürebiliyor. Kriz, her zaman ve her yerde tekrarlayabiliyor.
Sen sadece aynasin...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Aralık 2011       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benimde başım çok ağrıyor çember bağladım biraz geçti migren varsa sessiz sakin işık ve televiyon olmıycak o zaman geçer birden ağrımaya baladısa çember bağlayın iyi şanslar Msn Sad((başım ağrıyor ağlıcam şimdiMsn Sad((
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ocak 2012       Mesaj #29
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
eğer başın ağrıyorsa ağrı kesici iç, yemek ye,
mutlugilb - avatarı
mutlugilb
Ziyaretçi
6 Şubat 2012       Mesaj #30
mutlugilb - avatarı
Ziyaretçi
Merhabalar . Konu başlığında belirttiğim gibi başım 2 aydır 1 saat bile geçmeden şiddetle ağrıyor . Ben ayrıca 5 yıldır ms hastasıyım ama önceki yıllarda kesinlikle baş ağrım olmadı doktorlara gittim hiç birşey bulamıyorlar ve bildiğiniz üzere birşey bulamayan doktor kendi alanı dışındaki şeylere yorar bu baş ağrısını yani ne yapacağımı inanın bilmiyorum çok rahatsız konumdayım başım durmadan ağrıyor ilaçlarda geçirmiyor bu baş ağrısını . Bilgilerinizi duymak istiyorum ne olur yardım edin.