Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var Güncelleme: 17 Mart 2009  Gösterim: 6.409  Cevap: 3

Oğlumun bağışıklık sistemini güçlendirmek için ne yapabilirim?

akdenfer@hotmai
17 Mart 2009 12:29       Mesaj #1
akdenfer@hotmai - avatarı
Ziyaretçi
tbc lenfadenit olan oglumiçin sizi rahatsız ediyorum.oglumun bagışıklık sistemi zayıf ne yapabilirim tşkrler
EN İYİ CEVABI Keten Prenses verdi
t bs nasil guclendirilir icon path Bağışıklık Sistemi Nasıl Güçlendirilir? Sağlıklı bir bağışıklık sistemi kendimizi iyi hissetmemizi, iyi görünmemizi ve enerjimizi daha iyi kullanmamızı sağlar. Bizi enfeksiyonlardan, kanserlerden ve çevresel zararlardan korur. Ayrıca yanık ya da ameliyat sonrası iyileşmede de sağlıklı bir bağışıklık sistemi gerekir.

Hayatımızda immun sistemizi zayıflatan faktörlerden kaçınmaya çalışmak örneğin bizi strese sokan faktörlerden olabildiğince uzakta kalmak, hayata ve olaylara pozitif bir bakış açısıyla yaklaşmak, alkol ve sigara tüketiminden uzak kalmak, dengeli ve düzenli beslenmek, spor yapmak bağışıklık sistemimize verebileceğimiz destekler arasındadır. Ama zaman zaman bu destekler de yetersiz kalır ve dışardan bağışıklık sistemimizi güçlendirici yardımlar (takviyeler) da almak durumunda kalabiliriz.
Sponsorlu Bağlantılar

  • Sağlıklı Beslenme
  • Spor
  • Doğal Immunostimulanlar
  • Vitamin ve Mineraller
  • Bitkisel Ürünler
  • Omega-3 Yağ Asitleri
kaynak


17 Mart 2009 12:39       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Üye
Öncelikle geçmiş olsun. genel anlamda bağışıklık sistemini nasıl güçlendirebileceğinizle ilgi bilgileri sizinle paylaşacağım.. lütfen sormak istediğiniz başka bişey olursa bu konu altında sormaktan çekinmeyin..
sağlıklı günler dilerim
Keten Prenses tarafından gönderilmiş olan #3 numaralı mesaj 'en iyi cevap' seçilmiş ve ilk mesaja eklenmiştir.
17 Mart 2009 12:41       Mesaj #4
Keten Prenses - avatarı
Üye
Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Doğal Çözümler
Hastalıkları önleme konusunda bağışıklık sistemi vücudun en önemli sistemidir.Zayıf bir bağışıklık sistemi hasta olma ihtimalini artırır.
Zayıf bir bağışıklık sistemi kronik enfeksiyonlara,sık sık grip ve soğuk algınlığı hastalıklarına,yaraların zor iyileşmesine neden olabilir.

65 yıl önce bilim adamları,yeni bulunan sentetik ilaçlarla bilhasssa antibiyotikler sayesinde,bakterilerin neden olduğu hastalıkların tarih olacağını iddia etmişlerdi.Bu açıklama o zamanlar sıklıkla kullanılan şifalı bitkilerin neredeyse yarısının kullanımının tarih olmasını sağladı.Bitkilerin yerini mucize sentetik ilaçlar aldı.
Verilen söz gerçekleşmedi,antibiyotikler bakterileri daha da güçlü yapmaktan başka bir işe yaramadı.Çünki bakteriler antibiyotiklere karşı direnç geliştirebiliyorlardı.Antibiyotikler vücudumuzu değil bakterileri güçlendirdi.Antibiyotikler hem bakterilere karşı başarısızlıkları hem de,böbrek,karaciğer,sinir sistemi ve bağışıklık sistemi üzerinde neden oldukları hasarlar nedeniyle tarih olmak üzere.
Modern konvansiyonel tıp hastalıklarla,sentetik ilaçlar,radyasyon ve diğer kimyasal terapi yöntemleriyle savaştı.Fakat gerçek sağlık düzgün çalışan bir bağışıklık sistemiyle elde edilebilir.Bağışıklık sistemini doğal tedavi yöntemleriyle güçlendirip hastalıkları en baştan engellemek bu konvansiyonel yöntemlerden daha kolaydır.
Hastalıklara neden olan mikro organizmalarla savaşmak ve iyileşme sürecini yönetmek bağışıklık sisteminin işidir.
Bağışıklık sisteminin zayıflaması bizi her türlü hastalığa açık hale getirir.
Zayıf bağışıklık sisteminin,halsizlik,sık tekrar eden hastalıklar,iltihaplanma,alerjik reaksiyonlar,yaraların yavaş iyileşmesi,kronik ishal gibi belirtileri vardır.

Normal bir yetişkin senede en fazla 2 kere soğuk algınlığı yaşar.Bundan daha fazla hastalık yaşayanların bağışıklık sisteminde sorun var demektir.Göz altındaki renk koyulukları da bağışıklık sistemi bozukluğunun işareti olabilir.
Bağışıklık sisteminin ne olduğunu açıklamam işin zor kısmı.Bağışıklık sistemi tek başına bir organ değil fakat organların bir birleriyel aralarında bir iletişim sistemi.Vücudun kendi sistemlerine ait olan şeylerle olmayan şeyleri birbirinden ayırma ve yabancı maddeleri yok etmek üzere görevli bazı yapılar.
Bağışıklık sistemi diğer vücut sistemlerine benzemez.Keşif ve koruma görevleri,akyuvarlar,kemik iliği,lenf damarları,organlar,çeşitli dokularda bulunan özel hücreler,kanda bulunan ve serum faktörü denen özel maddeler arasında paylaşılmıştır.
Bağışıklık sistemini korumak ve güçlendirmek için çeşitli bitkiler,vitaminler,takviyeler kullanılabilir.
Bağışıklık sistemi için doğal çözümler:
1-Astragalus bağışıklık sistemini güçlendirir ve anti kanser hücreler üretilmesini sağlar.Güçlü bir antioksidandır ve karaciğeri toksinlerden korur.Bu özelliği karaciğer problemleri ve zayıf bağışıklık sistemi nedeniyle göz altlarında koyu halkalar oluşan insanlar için bitkiyi ideal bir çözüm yapar.
Uyarı:Ateşiniz varsa bu bitkiyi kullanmayın.
2-Mum ağacı boğaz yaraları,öksürük,soğuk algınlığı ve grip için kullanılabilir,anti biyotik özelliklere sahiptir.
3-Sarmısak 30 tür bakteriye,virüse,parazit ve mantara karşı etkilidir.İltihap kurutucu ve büzücü etkiye sahiptir.
4-Ekinezya bağışıklık sistemini ve lenf sistemini kuvetlendirir.
5-Altınmühür(Goldenseal) bitkisi bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.Vücudu toksinlerde tamizler.Anti bakteriyel özelliklere sahiptir.

6-Rusya'da Chirchnik isimli bir kasabada grip salgını olmuş.Bazı yetişkin ve çocuklar hastalıktan etkilenmemişler.Bilim adamları sebebini araştırmışlar.Şizandra atlı bir bitkinin meyvelerini kullandıkları bulunmuş.
7-Bağışıklık Sistemi Kuvvetlendirici bitki karışımı:
1 yemek kaşığı ekinezya kökü
yarım yemek kaşığı papatya yaprağı
yarım yemek kaşığı şizandra meyvesi
yarım yemek kaşığı nane çayı
2 bardak kaynar suyla demlenir.
8- Bağışıklık Tentürü
yarım yemek kaşığı ekinezya kökü tentürü
yarım yemek kaşığı pau darco kabuğu tentürü
yarım yemek kaşığı sibirya ginsengi tentürü
yarım yemek kaşığı meyan kökü tentürü
yarım yemek kaşığı astragalus kökü tentürü
yarım yemek kaşığı bupleurum kökü tentürü

karıştırılır.Zayıf bağışıklık sistemi için 5 gün,günde 3 yemek kaşığı alınır.Hastayken doz iki katına çıkarılabilir.
9-Diyetinizde çilorella,sarmısak ve arpaya yer verin.Bu besinler bağışıklık sistemine faydalı germanyum elementi içerirler.Dev kırmızı yosun bağışıklık sistemi için gerekli iodin,kalsiyum,demir,karoten,protein,riboflavin ve C vitamini içerir.

10-C vitamini bağışıklık sistemi için gerekli en önemli maddedir.Adreanal hormonların ve lenfositlerin üretimi için gereklidir.
11-Brokoli içerdiği sülforofan maddesi sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir.
12-Arjinin,glutamin,glutation,asetilsistein,taurin,lisin,serin güçlü bağışıklık sistemi için gerekli aminoasitlerdir.
13-B vitaminleri bağışıklık sistemini güçlendirir.
14-Ginseng ve zencefil bitkileri bağışıklık sistemini güçlendirir.

kaynak


Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç