Arama

Kekemeliğin tedavisi nedir? - Sayfa 8

En İyi Cevap Var Güncelleme: 3 Nisan 2015 Gösterim: 47.195 Cevap: 78
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Mayıs 2012       Mesaj #71
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
14 yaşindayım ve kekeliyorum ve bazn su istemede bile kekeliyorum ne yapacağimı anlatın lütfen
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Temmuz 2012       Mesaj #72
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
mrb.. umarım bloga giriyosundur.. kekemelikten tamamen kurtuldun mu?? bende tedavi olmak istiyorum yazdığın numaraya telefon açmadan önce durumunu öğrenmek istedim.. bilgi verirsen sevinirm..
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Ekim 2012       Mesaj #73
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bnde beklıyorum duayı lütfen .. enes_ay_1998@hotmail.com
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ocak 2013       Mesaj #74
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba benim kardesimdede kekemelik var yasında.bana yardımcı olurmusunuz.bu konuda ne yapabilirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Mart 2013       Mesaj #75
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 14 yasindayim okuldaki bazi akilsizlar benle dalga geciyor.Bu da beni cok ama cok uzuyor.Ama bazilari var ki... Kekemeligimi gormezden gelip beni dinliyorlar bu da beni cok tahrik ediyor.Acikcasi derste herseyi biliyorum fakat kekeleyecegim diye soyluyemiyorum.Bu kekemeligi sikinti haline getirmeyin unutun hic kekelemeyecekmis gibi.Ve goruceksiniz faydasi var ben her gecen gun iyiye gidiyorum fakat bazenleri o dalga gecenler yok mu Ahhh Ahh...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Mayıs 2013       Mesaj #76
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba yazdıklarını rastlantı eseri bi kaç dakika önce okudum. Kardeşim yaşındasın adını bilmiyorum ama yazdıklarından, anlattığın şeyden neler hissettiğini nasıl yaşadığını sanırım adını bilenlerden daha iyi anlıyorum.
Evet neden cevap yazdığımı tahmin etmekte zorlanmamışsındır herhalde. Yazdıklarına bakıyorum da karşımda yıllar önceki halimi görüyorum evet aynı senin gibi biri olduğunu düşün ama şimdi biraz daha büyümüş yaşı 30 a gelmiş özel bir şirkette mühendis olarak çalışıyor. Senin yaşlarında senin gibi düşünen biri lise hayatı kabusu olmuş okula gitmek istemeyen sebep okul değil insanlar- arkadaşları- kantinci- durakta ineceğini söylemek zorunda olduğu minibüs şöföru ya da herhangi biri sonuçta hepsi aynı değil mi? Güzel bir liseyi kazanmıştım İstanbulda fen lisesinin biraz altını düşün o dönemler özel şeylerdi bunlar zeki çocuktum bilgiyi seviyordum. Neyse lisede herşeyden elimi ayağımı kestim öss ye de hazırlanmadan öyle girdim çıktım üniversite hayatımda pek parlak geçmedi açıkçası. Ama şuan biliyormususn kardeşim şuan herşeyi toparlamaya çalışıyorum hayat kekemelikten ibaret değil hele insanlar insanların ne dertleri var önemli olan iyi kalabilmek bu hayatta. Çok pişmanım kendime engel oluşlarıma biliyor musun tarih sınavlarım 90 dan aşağı gelmezdi sözlülerim ise sıfır olurdu ortalamam hep 4 gelirdi benim. İnancın var mı bilmiyorum ama söylemek istediğim bişey var. Hz. Musa da kekemeydi ama Allah onu iyileştirmedi ona yardımcı olarak Harunu verdi. Allah Musayı iyileştiremez miydi? Gerçek sevgi seni olduğun gibi sevenlerden gelecek bunu unutma ve hiç kimseye imrenme kimse çok iyi değil. Okuluna devam et saçmalama çünkü öğrenmek meraklanmak ilgilenmek güzeldir bunların hepsini kendin için yapıcan kekeleyerek de olsa. Ve kız arkadaş olayına gelince kız arkadaşının olmayışı kekeme olmandan değil bunu bi kenara yazalım önce olucaksa da inan seni bu halinle kabul eden biri olacaktır. Kendine iyi bak söyleyeceğim fazla birşey yok herşeyi iyice düşün tekrar tekrar...
Misafirsema - avatarı
Misafirsema
Ziyaretçi
25 Şubat 2014       Mesaj #77
Misafirsema - avatarı
Ziyaretçi
ya

.

Po41.8yaşımdanberikekemeyimtedavisi.varmı.varsanekadar.sürerboludayım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Aralık 2014       Mesaj #78
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya ben 13 yaşındayım ve bende (c,b,a,o,g,ç,k,m,n,o,,ö,p,s,t,y) harflerinde takılıyorum okulda okuma ya meraklı olduğum halde HİÇBİR ZAMAN parmak kaldırmadım n olur yardım edin ltfnn
Misafiras - avatarı
Misafiras
Ziyaretçi
3 Nisan 2015       Mesaj #79
Misafiras - avatarı
Ziyaretçi
Ben asli bende vardi onemsemiyordum hayat sarttinda hersey oluyor derdi veren allah sifasii verir uzylmeyin