Arama

Korkularımı yenmemi sağlayacak bir bitki var mı?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 18 Aralık 2012 Gösterim: 40.306 Cevap: 12
efe HAN - avatarı
efe HAN
Ziyaretçi
28 Mart 2009       Mesaj #1
efe HAN - avatarı
Ziyaretçi
iyi günler. benim derdim bazen kavgada olsun bazen durup dururken hiç sebepsiz korkmamdır. yani ben korkak bir insanım. bunları söylerkende üzülüyorum açıkcası. bir kavga anında elim ayağım titriyo ve kalp atışlarım hızlanıyo. bildiğiniz korkaklık yani bu. bana küfür edenlere bile karşı koyamıyorum. çok can sıkıcı bişey olduğunu düşünüyorum bunun. dert etmeye başladım artık. bana bu korkularımı yenebilecek önerebileceğiniz bir bitki türü varmı. biliyorum güleceksiniz buna ama napim. doktora söyleyemiyorum bunu. en kısa zamanda cevabınızı bekliyorum. saygılarımla.
EN İYİ CEVABI Keten Prenses verdi
Bir uzmanın görmesi en iyisi elbette ancak bitki önermeyi sakıncalı görmedim..

Sponsorlu Bağlantılar
Çemen: (Wärmflasche / Fenugrec / Fenugreek / Buy otu) Nisan-haziran aylarinda, sarimsi-beyaz renkli çiçekler açan 20-40 cm yüksekliginde, bir senelik, otsu bir bitki. Buy otu, hulbe otu olarak da bilinmektedir. Gövdeleri dik, silindir biçiminde, içi bos ve oldukça dallidir. yapraklari sapli ve 3 yaprakçiklidir. Çiçekler teker teker veya 2 tânesi bir arada olmak üzere bir yapragin koltugundan çikar. Meyveleri düz veya az çok kivrilmis olup, fasulye meyvesine benzer. Içinde esmer-sari veya kirmizimsi 6-20 tohum tasir.
Türkiye’de yetistigi yerler: Trakya, Marmara, Orta, Güney ve Güneydogu Anadolu.

Kullanildigi yerler: Kullanilan kisimlari tohumlaridir. Olgun meyveler toplanir, güneste kurutulduktan sonra, sopa ile dövülerek tohumlar meyvelerden disari çikarilir. Tohumlarinda müsilaj, uçucu yag ve sâbit yag, alkaloit, kolin, rutin gibi maddeler vardir. Eski devirlerde Asya memleketlerinde sehvet arttirici ve harplerde cesâret verici olarak çok kullanilirdi. Bugün tasidigi müsilajdan dolayi, yumusatici ve balgam söktürücü olarak kullanilmaktadir. Kuvvet verici ve istah açici olarak, rasitizm, diabet, tüberküloz ve kansizliklarda da kullanilmaktadir. Unu, pastirmanin üzerini örten ve "çemen" ismi verilen karisimi (Bu karisim sarimsak, kirmizi biber ve çemen tohumu unundan ibârettir.) hazirlamak için kullanilir.
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
28 Mart 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Bir uzmanın görmesi en iyisi elbette ancak bitki önermeyi sakıncalı görmedim..

Sponsorlu Bağlantılar
Çemen: (Wärmflasche / Fenugrec / Fenugreek / Buy otu) Nisan-haziran aylarinda, sarimsi-beyaz renkli çiçekler açan 20-40 cm yüksekliginde, bir senelik, otsu bir bitki. Buy otu, hulbe otu olarak da bilinmektedir. Gövdeleri dik, silindir biçiminde, içi bos ve oldukça dallidir. yapraklari sapli ve 3 yaprakçiklidir. Çiçekler teker teker veya 2 tânesi bir arada olmak üzere bir yapragin koltugundan çikar. Meyveleri düz veya az çok kivrilmis olup, fasulye meyvesine benzer. Içinde esmer-sari veya kirmizimsi 6-20 tohum tasir.
Türkiye’de yetistigi yerler: Trakya, Marmara, Orta, Güney ve Güneydogu Anadolu.

Kullanildigi yerler: Kullanilan kisimlari tohumlaridir. Olgun meyveler toplanir, güneste kurutulduktan sonra, sopa ile dövülerek tohumlar meyvelerden disari çikarilir. Tohumlarinda müsilaj, uçucu yag ve sâbit yag, alkaloit, kolin, rutin gibi maddeler vardir. Eski devirlerde Asya memleketlerinde sehvet arttirici ve harplerde cesâret verici olarak çok kullanilirdi. Bugün tasidigi müsilajdan dolayi, yumusatici ve balgam söktürücü olarak kullanilmaktadir. Kuvvet verici ve istah açici olarak, rasitizm, diabet, tüberküloz ve kansizliklarda da kullanilmaktadir. Unu, pastirmanin üzerini örten ve "çemen" ismi verilen karisimi (Bu karisim sarimsak, kirmizi biber ve çemen tohumu unundan ibârettir.) hazirlamak için kullanilir.
Son düzenleyen NeutralizeR; 22 Temmuz 2016 18:40
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Mayıs 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
düğünlerde oyun biliyorum ama cesaretlenip oynuyamıyorum bunun bi bitkisi veya çözümü varmı
Son düzenleyen Daisy-BT; 7 Şubat 2011 19:19
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Şubat 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
artık çemenide yedikten sonra kimse yanına yaklaşmaz sende dayak yememiş olursun
beyaz gül irem - avatarı
beyaz gül irem
Ziyaretçi
6 Haziran 2011       Mesaj #5
beyaz gül irem - avatarı
Ziyaretçi
herkese merhaba benim bir sorunum var korkulu şeylerden etkileniyorum bunun için ne yapmalıyım.önerilerinizi bekliyorum...
Son düzenleyen NeutralizeR; 22 Temmuz 2016 18:40
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Haziran 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
çemen tohumunu öylece yiyebilirsin veya suda 10 dakika kaynatıp içebilirsin : doğru kavgada cesaraet veriyor ama belirli bir kişiden korkuyorsan onu kafanda büyükmüşsün demektir. çemeni kullandıktan sonra o kişiyle kavga edecekken elin ayağın titremez ama ne bilim çekinirsin. karşı koyamazsın. çemeni en iyi hiç tanımadığın kişilerle kavga etmen için öneririm ama çemen sadece cesaret veriyor bu ise senin sakin biri olmanı sağıyor bu sayede sinirlenemiyorsun sinirlenemediğin içinde sadece karşıdakinin vurmasını bekliyorsun
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Temmuz 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
çemen tohunu aldım ama kullanışını bilmiyorum en etkili nasıl olur acaba .........?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Temmuz 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yarım yemek kaşığı çemen tohumunu 1 bardak suyla 10 dakika kaynatıp içebilrisin veya bir tutam tohumu hap gibi yutabilirsin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Ağustos 2011       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bunu kullanann varmı etkı yapmısmı gercekten ??
suikastçi - avatarı
suikastçi
Ziyaretçi
2 Ocak 2012       Mesaj #10
suikastçi - avatarı
Ziyaretçi
Msn Grin Msn Grin yiyecek içecekle olmaz.Bence bir dövüş sporuna başla mesala kickboks bir dövüş sporuna baslarsan kendine güvenin artar hemde kendi kendine bunumu dövemicem dersin Msn Grin