Arama

Şifrelediğim dosyaların şifresini unuttum, ne yapmalıyım?

Güncelleme: 13 Mart 2016 Gösterim: 15.716 Cevap: 6
tedua - avatarı
tedua
Ziyaretçi
14 Temmuz 2009       Mesaj #1
tedua - avatarı
Ziyaretçi
dosya şifreledm ama simdi şifreyi unnutmm ne yapmalıyım nasıl açcam dosyayı......
Sponsorlu Bağlantılar
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
14 Temmuz 2009       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
tedua adlı kullanıcıdan alıntı

dosya şifreledm ama simdi şifreyi unnutmm ne yapmalıyım nasıl açcam dosyayı......

Dosyalar yeşil renkte ise işin zor.Belki şu programla kurtulabilirsin
Advanced EFS Data Recovery
Sponsorlu Bağlantılar

Yazılım, gelişmiş NTFS (EFS) dosya sisteminde veri şifrelerinin geri alınması ve şifrelerinin bulunmasını sağlamaktadır. Ayrıca yazılım, Windows 2000, XP ve Server 2003 işletim sisteminde bulunan NTFS (EFS) dosya sisteminde şifrelenen dosyaların, verilerin şifrelerini de geri almakta ve kurtarmaktadır. Etkili ve hızlı bir şekilde tüm Windows versiyonlarının altında korunan dosyaların şifrelerini çözmektedir. Yazılım Windows işletim sistemlerinden XP (SP1 ve SP2) ile 2000 (SP1, SP2, SP3 ve SP4) servis paketlerini desteklemektedir.

Şifreler... Hiçbir kişi yoktur ki, günlük hayatında kullanmasın. Gizliliği sağlamak, güvenlik vs. Peki bu şifrelerin yanlışlıkla silinmesi, unutulması veya bulunamaması... İşte o zaman hepimiz için sıkıntı başlamış demektir. Hele bu şifreler önemli verilere aitse... Şimdi gelin küçük boyutuna rağmen çok büyük işler başaran bu yazılımın kullanıcılara ne gibi olanaklar sağladığını hep beraber görelim.

Yazılım; 2 ana başlık, 7 kısa yol tuşu ve 3 sekmeden oluşmaktadır. Ana başlıklar sırasıyla; Tara ve Seçeneklerden oluşmaktadır. Kısa Yol Tuşları; Anahtarlar İçin Tarama (Scan for Keys), Şifreli Dosyalar için Tara (Scan for Encrypted Files), Dosyaların Şifresini Çöz (Decrypte Files), Seçenekler, Kayıt, Ana Sayfa ve Sihirbaz seçeneklerinden oluşmaktadır. Sekmeler ise; EFS Tipindeki Dosyalar (EFS Related Files), Şifreli Dosyalar ve Üç Dosya (File Tree) seçeneklerinden oluşmaktadır.

Ana Başlıklar:
* Tara Seçeneği; Anahtarlar İçin Tarama ve Şifreli Dosyalar için Tarama seçeneklerinden oluşmaktadır. Bu seçenekler aynı zamanda kısa yol seçeneği olarak ta verilmiştir. Anahtarlar İçin Tarama seçeneğine tıklandığında yazılım, bilgisayarın veri deposunu tarayarak kayıtlı ve silinmiş ne kadar anahtar varsa bulmaktadır. * Şifreli Dosyalar İçin Tarama seçeneğine tıklandığında ise yazılım, bilgisayarın veri deposunu tarayarak kayıtlı ve silinmiş ne kadar şifreli dosya varsa bulmaktadır.
* Seçenekler; Tıklandığında kullanıcı karşısına bir kutu açılmakta ve kullanıcıya bulunan kayıp şifreyi yazılımın dosya yoluna kaydetmeye imkan verip-vermeyeceği sorulmaktadır. Bu seçeneği kullanıcı onayladığı takdirde yazılım kayıp şifreyi dosya yoluna kaydetme işlemini yerine getirmektedir.

Kısa Yol Tuşları:
* Dosyaların Şifresini Çöz; Kullanıcının bulunan dosyaların şifresini çözmek için bu tuşa tıklaması yeterli olacaktır. Yazılım şifreli dosyaların şifresini çok kısa zamanda çözme kabiliyetine sahiptir.
* kayıt; Kullanıcının yazılımı kayıt ettirmesi için kullanılmaktadır. Yazılımın kendiliğinden güncelleme yeteneği bulunmaktadır.
* Ana Sayfa ve Sihirbaz; Kullanıcıyı yazılımın ana sayfasına yönlendirmektedir. Sihirbaz sekmesi ise kullanıcıya yazılımı kullanmakta yol göstermektedir. Burada kısa yol tuşları ana bölümde de anlatıldığı için anlatılan bölümlere tekrar değinilmemiştir.

Sekmeler:
* EFS Tipindeki Dosyalar; Kullanıcı bu sekmeyi seçtiğinde yazılım bilgisayarda mevcut EFS türünde bulunan şifreli dosya ve verileri göstermektedir.
* Şifreli Dosyalar; Kullanıcı bu sekmeyi seçtiğinde yazılım bilgisayarda mevcut şifreli dosya ve verileri göstermektedir.
* Üç Dosya; Kullanıcının bilgisayarında olan veri depolama ünitelerini ve alt birimlerini göstermekte, kullanıcı isterse buradan kayıp ve şifreli dosya anahtarlarının yerini kendisi seçebilmektedir.

NOT: Yazılımın en altında bulunan yeşil renkli bölüm; şifresi çözülen verilerin, Mavi renkli bölüm; şifreli olan verilerin ve Kırmızı renkli bölüm ise, şifresi çözülemeyen verilerin rengini göstermektedir.

EDİTÖR NOTU:
Yazılım; hangi dosya türünde olursa olsun sadece şifre çözmekle kalmıyor, aynı zamanda bilgisayara daha önce yüklenmiş ve silinmiş yazılımların anahtarlarını da buluyor. Aynı zamanda tüm Windows işletim sistemlerini desteklemektedir. (Kendi sitesinden; Bu özelliklerde başka bir yazılım ise bulunmamaktadır.)

Alıntıdır....
İndirmek için tıklayınız.
PuPs - avatarı
PuPs
Ziyaretçi
2 Eylül 2009       Mesaj #3
PuPs - avatarı
Ziyaretçi
Aynı şey benimde şuan başımdaki bir dert ki ben format atmadan önce bu şekilde bir şifrelemeye girmemiştim windows kendisi şifreledi sanırım.Bu konuyu çözmek için sürekli araştırıyorum fakat bir çözümü yok malesef.Sadece şunu söyleyebilirim formattan sonra açılmayan ve erişim engellendi uyarısı çıkarması ve dosyların bozulmasını istemiyorsak formattan önce kesinlikle dosyalarınızı zipleyin.Bilseydim dışarda dosya bırakmazdım hiç.Çünkü zipin içindede bulunan yeşil dosyaları bozulmadan çıkarabiliyorsunuz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Eylül 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

bilgisayar şifremi unuttum ne yapmalıyım

Lütfen yardım edin arkadaşlar...Şifreyi kırma degil Şifreyi bulma....Sadece bulmak istiyorum ..
Tşkreler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Mart 2012       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya şifrelediğm dosyanın şifresini unuttm npcamm
irf025 - avatarı
irf025
Ziyaretçi
25 Mart 2014       Mesaj #6
irf025 - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşım aynı sorun bendede vardı guest hesabından gir bilgiye bende görünmeyen sistem klasörleri gözükyordu belki sende gözükmeyebilir klasör seçeneklerinden ayarlama var gizli dosyaları göster diye aç içindekileri kopyala bende oldu yardımcı olduysam çok mutlu oldum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Mart 2016       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Lütfen yardım edin arkadaşlar...Şifreyi kırma degil Şifreyi bulma....Sadece bulmak istiyorum ..
Tşkreler

Eğer bi microsoft hesabınla ilşkisi varsa şifrenin çok kolay ama yoksa format atmak zorundasın

Benzer Konular

10 Ocak 2014 / Ziyaretç Soru-Cevap
7 Ekim 2017 / mlxlabsprensesi Cevaplanmış
22 Ocak 2016 / ACİLL Cevaplanmış
15 Mart 2012 / simsci88 Taslak Konular