Arama

Sanal ortamda aşık olup sevgili olunur mu?

Güncelleme: 14 Mart 2016 Gösterim: 4.070 Cevap: 4
_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2013       Mesaj #1
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
Sanaldan sevgili olur mu?
Sponsorlu Bağlantılar
_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2013       Mesaj #2
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
Ya elbette ki sadece monitörde birini görerek, mikrofonda sesini duyarak kimse kimseye aşık olmaz. Çünlü aşk biraz da dokunmaktır fakat belki karşıdaki kişiyle yalnızlığını veya sorunlarını paylaştığı için aşk sanabilir hissettiği duyguyu. Fakat bir saatten sonra bu da yetmeyecektir kişiye, gerçekten bir seyler hissediyorsa yanında olmasını isteyecektir karşısındakinin. Sanal aşk olmaz bence, sanal tanışma olur, daha sonra karşılıklı görüşerek aşka dönüşebilir belki.

Sponsorlu Bağlantılar
Okuduğum en matıklı yaklaşım.

Çok yıllar önceydi, tanıdığım birisi vardı.

Bulvar gazetesini takip eden arkadaşımız, biriyle yazışıyor, ve aralarında mektuplaşma neticesinde bir yakınlık doğuyor.
Ve buluşma, tanışma derken iş ciddiye biniyor bu esnada,
Arkadaşım koşarak dayısının yanına gidiyor," Dayı ben böyle biriyle tanıştım evlenmeye karar verdik" diyor.
Dayı şu soruyu soruyor? "Oğlum sen evleniyormusun, eğleniyormusun? "
Yok dayı diyor "biz çok sevdik birbirimizi aşık olduk" diyor,
Dayı: Pek sıcak bakmasada, peki haydi bakalım diyor hayırlısı olsun.
Neyse, bizimkiler nikah vs. aşaması geçiyor ve tam 30 gün sonra ayrılmaya karar veriyorlar. Bu yaşanmış gerçek bir olaydır.

Şimdi pc'de karşı taraf pek hoş cümleler kelimeler kullanabilir, sizin her türlü sorunlarınızı paylaşabilir, gerçek yaşamda kendini ifade edemeyen kişi burada adeta bir profesör kesilebilir, bunlarada en çok etki eden nedenlerdir bence.
Şu bir gerçekki buradaki kişilerde, sokakta, işyerinde, çarşıda, manavda, bakkaldaki mahalledeki hepimiziz.
Aşk olurmu derken yukarıdaki arkadaşımın dediği gibi, yaşamadan aşık olamazsınız, kişiyi tanıyamazsınız. Olunur, olunur ama adı üzerinde işte "sanal aşk" olur oda ne derece sağlıklı olur bilinmez...

alıntıdır.

biruni - avatarı
biruni
VIP Önce Sağlık
6 Şubat 2013       Mesaj #3
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
sanalda birbirlerini sevdiler. buluşmaya karar verdiler.
erkek havaalanında beklerden "bomba" bir genç bayan yaklaştı ama, sigara için çakmak sordu gitti.
az sonra yaşlı bir bayan geldi. merhaba, o benim vs. vs.

bi yere çay içmeye geldiler.
bayan dedi ki; genç değilim, o kadar da güzel değilim
erkek dedi ki; ben senin yazışmalarımızla "yüreğini" sevdim.
bayan dedi ki; az önce senden çakmak isteyen vardı ya, sen onunla sanalda konuşmuştun. koş o'na..
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
Düşüncene katılmam şart değil, düşünceni anlatman için savaşırım...
_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2013       Mesaj #4
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
Nedir bu sanal aşk?
Karşındakini sadece istediğin gibi görüp düşünmektir. Kesinlikle olumsuzluğa yer vermemektir.
Belki bu aşkı yaşayanların tepkisi "Hiç olur mu öyle şey? Birbirimizi tanıyoruz, face den ekleşiyoruz." olacktır. Haklısınız ancak ne kadar?
Hangi insanı görmeden konuşmadan tanıyabilirsiniz? 10 yıldan fazla evli olup, yanlış bi yanını daha önce görmeyen ve bunu görünce ayrılan kaç aile var? Evet milyonlarca..

Peki bu sanal aşk gerçekliğin çok mu dışında?
Hayır asla duyguların yalanı olmaz. Ancak nereye kadar gider? Ya karşındaki seninle hiç bir zaman buluşmazsa?
Kafanda milyonlarca soru dolaşmaz mı? "Beni sevmiyormuydu, sadece benimle oyunmu oynadı, ne saklıyor olabilir?"
Bu durumda ya sadece sizi zaman geçiricisi yapmıştır ya da sakladığı şeyler vardır. Çevremde ki bazı arkadaşlar tanıştılar,buluştular.Yapmayın dedim hayal kırıklığına uğrarsanız ne yapacaksınız?
En fazla biter dediler, haklılardı. Geri geldiklerinde yazışının konuşması gibi olmadığını ve ya hayalinde ki fiziğe sahip olmadığını söyleyenler oldu.
Bunlar benim tanık olduğum farklı bir o kadarda şaşırdığım deneyimler.
Hiç mi olumlu bir hikaye yok derseniz, bir yerlerde okuduğum ya da arkadaşların anattıkları var. Evet tanışan ve mutlu olanlar, evlenenler, çoluk çocuğa karışanlar var.

Peki genelde kimdir bu sanal aşıklar?
Kendisini asosyal ilan edip evden dışarı adım atmayan ve tek bir karşı cinsle tanışmayan arkadaşlar ya da aradığı aşkı dışarda bulamayan insanlar, sanalda aşkı arıyor. Bunun yerine spor ve temiz hava kaybetmiş olduğunuz özgüveni geri getirir.
Ben ise aşkı gerçekte bulup mutlu olan ve sonra klasik olarak sonlanan bi insanım.Pişmanmıyım asla mutlu olduğum anlar bana yeter, her işte bi hayır vardır dedim geçtim ^^.Eğer ki korkunuz gerçek hayatta reddedilmek ya da terkedilmekse boş verin hayata sadece gülün.

Sizleride dostlarım olarak görüyorum ve bir tavsiyeme kulak asmanızı rica ediyorum.
Gerçek aşkı arayın. Sanal dünya sanalda kalsın arkadaşlar.

Bunlar benim fikirlerimdi. Ya sizin fikirleriniz nelerdir? Olumlu mu bakıyorsunuz olumsuz mu ?

Okuyan ve yorumlarını bırakan herkese teşekkürler.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Sesli Chat - avatarı
Sesli Chat
Ziyaretçi
14 Mart 2016       Mesaj #5
Sesli Chat - avatarı
Ziyaretçi
Sanalda yasananlar bence sadece etkilenmedir, Zamanla aliskanlik haline döndügünde bunlar asik olduklarini sanarlar.. Ama insan real hayatta bir birlerini görmeden, ona dokunmada, gözlerinin icine bakmadan asik olamaz.
Son düzenleyen _Yağmur_; 15 Mart 2016 08:31 Sebep: site dışı link yasaktır.