Arama

Konu ile ilgili ne kadarlık maddi ve manevi tazminat davası açabilirim?

Güncelleme: 1 Mart 2011 Gösterim: 2.930 Cevap: 6
münnami özyurt - avatarı
münnami özyurt
Ziyaretçi
6 Ağustos 2009       Mesaj #1
münnami özyurt - avatarı
Ziyaretçi
BENİM ŞAHSIM ADINA VERGİ KAYDIM VAR.BİRDE ŞİRKETİM VAR. BABAM VE BEN ORTAĞIYIZ.ODA KENDİ ADINA KAYITLI.ADI :ÖZYURT MÜHENDİSLİK SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. ESKİDEN KAYINPEDERİMİN VE EŞİMİN ORTAK OLDUĞU BENİM 1999 DA MÜDÜRLÜĞÜNDEN AYRILDIĞIM SADECE MÜHENDİSLİK HİZMETİ VERDİĞİM ÖZYURT ISI LTD ŞTİ. VAR.O DA AYRI BİR ŞİRKET. ÖZYURT ISI LTD.ŞTİ.NİN SENETLİ BORCUNDAN DOLAYI Kİ YETKİM OLMAMASINA RAĞMEN SENETLERİ BEN İMZALAMIŞTIM ÖZYURT MÜH.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.NİN ARAÇLARINA YAKALAMALI HACİZ KOYDULAR.TİCARET ODASINDA AYRI TESCİLLİ ,VERGİ KAYITLARI AYRI,ORTAKLARI AYRI OLDUĞUNDAN BÖYLE BİR İŞLEM YAPABİLİRLERMİ.YAPARLARSA BENİM TAZMİNAT HAKKIM DOĞAR MI.ŞİRKETİM YILDA YAKLAŞIK
1 000 000 000.TL BİR TRİLYON TL.CİVARINDA DEVLET İŞİ YAPMAKTADIR. ŞU ANDA ELİMİZ KOLUMUZ BAĞLANDI.NE KADARLIK TAZMİNAT DAVASI AÇABİLİRİM.
Sponsorlu Bağlantılar
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
6 Ağustos 2009       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
münnami özyurt adlı kullanıcıdan alıntı

BENİM ŞAHSIM ADINA VERGİ KAYDIM VAR.BİRDE ŞİRKETİM VAR. BABAM VE BEN ORTAĞIYIZ.ODA KENDİ ADINA KAYITLI.ADI :ÖZYURT MÜHENDİSLİK SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ. ESKİDEN KAYINPEDERİMİN VE EŞİMİN ORTAK OLDUĞU BENİM 1999 DA MÜDÜRLÜĞÜNDEN AYRILDIĞIM SADECE MÜHENDİSLİK HİZMETİ VERDİĞİM ÖZYURT ISI LTD ŞTİ. VAR.O DA AYRI BİR ŞİRKET. ÖZYURT ISI LTD.ŞTİ.NİN SENETLİ BORCUNDAN DOLAYI Kİ YETKİM OLMAMASINA RAĞMEN SENETLERİ BEN İMZALAMIŞTIM ÖZYURT MÜH.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.NİN ARAÇLARINA YAKALAMALI HACİZ KOYDULAR.TİCARET ODASINDA AYRI TESCİLLİ ,VERGİ KAYITLARI AYRI,ORTAKLARI AYRI OLDUĞUNDAN BÖYLE BİR İŞLEM YAPABİLİRLERMİ.YAPARLARSA BENİM TAZMİNAT HAKKIM DOĞAR MI.ŞİRKETİM YILDA YAKLAŞIK
1 000 000 000.TL BİR TRİLYON TL.CİVARINDA DEVLET İŞİ YAPMAKTADIR. ŞU ANDA ELİMİZ KOLUMUZ BAĞLANDI.NE KADARLIK TAZMİNAT DAVASI AÇABİLİRİM.

Konu ile ilgili olarak bir avukata danışıp ona göre hareket etmenizi tavsiye ederim.
Sponsorlu Bağlantılar
av.ahmet okur - avatarı
av.ahmet okur
Ziyaretçi
23 Ekim 2009       Mesaj #3
av.ahmet okur - avatarı
Ziyaretçi
anladığım kadarıyla bir işyerinde 3 şirket çalıştırmaktasınız.eşimin şirketine olan sorumlu müdürlüğüm 1999 da bitti diyorsunuz ve 2009 dada o şirketten başka firmaya senet imzalayıp veriyorsunuz.diğer firma o senede istinaden size ait olan şirketin aracına yakalamalı haciz koyuyor.buhaczi hakim kararı ile aldılarsa haciz koyabilirler.daha önceden sizin o şirketi çalıştırdığınız ispat edilmiştir.ona göre karar alınmıştır.1.000.000 TL lik yıllık iş yapıyorum diyorsunuz eşinizin şirketinide senet ve diğer borçları o şirkete aktarıyorsunuz.yani fatura sizin şirkete geliyor ödemeyi eşinizin şirketinden yapıyorsunuz.ödeme yapılmayınca icralık duruma gelindiğinde borcaitiraz ediyorsunuz.bırakın tazminat almayı hakkınızda nitelikli dolandırıcılıktan karşı taraf dava açabilir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Mart 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ŞİRKET İSİMLERİNE BAK İKİSİDE AYNI SAYILIR BİRİYLE İŞ YAPIP DİĞERİYLE SENET YAPIYO İŞ YAPAN ŞİRKET BORÇSUZ KALIYO İŞ YAPMAYAN ŞİRKET BORÇLANIYOR ALLAH BİLİR KADINCAĞIZIN BU İŞLERDEN HABERİ YOKTUR.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Mart 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
EVET DOSTUM BENCEDE HABERİ YOKTUR.HATTA BOŞAMIŞTIR BİLE.ŞİMDİ BU İŞLER İHALE İŞLERİNE BENZİYO İHALE İŞLERİNDE İŞİ ALDIKTAN SONRA İŞİN SÖZLEŞMESİ YAPILIR O SIRADA ŞİRKETTE BORÇ OLMAMASI LAZIM MALİYE-SGK-İCRA DAİRELERİNE BORÇ OLMAMASI LAZIM.BU ŞAHIS İŞİ YAPMIŞ FİRMALARDAN MALI ALMIŞ ÖDEMEYİ DİĞER SORUMLU OLMADIĞI ŞİRKETE YÜKLEMİŞ DAHA SONRADA ÖDEMEMİŞ VE BORÇLA ALAKAM YOKTUR DİYOR.VE BÖYLELİKLE KENDİ ŞİRKETİ İCRALIK OLMADIĞI İÇİN İHALE GİBİ İŞLERE SORUNSUZ OLARAK GİREBİLİR.PLAN ORTADA DİYECEK BİRŞEY YOK.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Mayıs 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

manevi tazminat davasi sorulari ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

iyi günler. benm kardeşimin kavga ettiği bir arkadaşı internette ona hakaret etmiş. internet sayfasının fotoğrafını çektim ve zaten yazı hala orada duruyor. ancak bu çocuklar 15 yaşında. bu durumda yinede dava açılabilir mi?
teşekkürler.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Mart 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
1988 yılında tren kazası geçirdim,ayağım diz altından kesildi.birininde 5 parmağı kesildi,ve kafa tası kemiğimin bir parçası alındı.aradan 23 yıl geçti.ben tazminat davası açabilirmiyim.olmadı avrupa insan hakları mahkemesine gidebilirmiyim.yardımcı olursanız çok sevinicem.tşk ederim. uğur doğan