Arama

Masaüstü donmasını nasıl engelleyebilirim?

Güncelleme: 4 Temmuz 2010 Gösterim: 5.137 Cevap: 8
ema77 - avatarı
ema77
Ziyaretçi
22 Ağustos 2009       Mesaj #1
ema77 - avatarı
Ziyaretçi
Pc de masa üstü arkaplan donunca nasıl düzeltebilirim illahi oturmmu kapatayım düzelmesin için " ctrL + alt + delt " yapıp görev yöneticisinden birşeyi sonlarınca düzelio ama hangisi bilmiom veya daha altarnetif bi yol varsa yardım edin. Msn Sad
Sponsorlu Bağlantılar
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
22 Ağustos 2009       Mesaj #2
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Masaüstü arka planı olarak sabit bir resim yerine başka bir şey mi kullanıyorsunuz? Bir ekran görüntüsü eklerseniz öneride bulunmamız daha kolay olur.
Sponsorlu Bağlantılar
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
ema77 - avatarı
ema77
Ziyaretçi
22 Ağustos 2009       Mesaj #3
ema77 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
NeutralizeR adlı kullanıcıdan alıntı

Masaüstü arka planı olarak sabit bir resim yerine başka bir şey mi kullanıyorsunuz? Bir ekran görüntüsü eklerseniz öneride bulunmamız daha kolay olur.

NeutralizeR masa üstü arkası dondugu için hiç birşey yapamıyordum resimide cekemedim ben sana şöyle acıklayım. Hani arka plan donarda önde programları sürükleyince arkada izleri kalır masa üstünde hiç birşey yapamassın. onu kısayoldan cözebilecek bi yol arıyom. Yani masa üstünde hiçbir işlev yapılmıyo ve acık olan öndeki programların hep masaüstünde izi kalıo sağa sola sürükleyince.
ema77 - avatarı
ema77
Ziyaretçi
22 Ağustos 2009       Mesaj #4
ema77 - avatarı
Ziyaretçi
Masaüstü donmasını nasıl engelleyebilirim?
ahmed - avatarı
ahmed
Ziyaretçi
22 Ağustos 2009       Mesaj #5
ahmed - avatarı
Ziyaretçi
ekran kartı sürücünüz yüklü olmayabilir?
ema77 - avatarı
ema77
Ziyaretçi
22 Ağustos 2009       Mesaj #6
ema77 - avatarı
Ziyaretçi
yüklü kardeşim normal de oluyo bu herşey var yerinde durup dururken oluyo bazen böyle. ctrl alt del yapıp ordan bişeyi sonlandırınca düzelio ama bilmiom. :/

Alıntı
ahmed adlı kullanıcıdan alıntı

ekran kartı sürücünüz yüklü olmayabilir?

yüklü kardeşim normal de oluyo bu herşey var yerinde durup dururken oluyo bazen böyle. ctrl alt del yapıp ordan bişeyi sonlandırınca düzelio ama bilmiom. :/
Son düzenleyen ema77; 22 Ağustos 2009 20:53 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
22 Ağustos 2009       Mesaj #7
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Alıntı
ema77 adlı kullanıcıdan alıntı

Pc de masa üstü arkaplan donunca nasıl düzeltebilirim illahi oturmmu kapatayım düzelmesin için " ctrL + alt + delt " yapıp görev yöneticisinden birşeyi sonlarınca düzelio ama hangisi bilmiom veya daha altarnetif bi yol varsa yardım edin. Msn Sad

RAM yetersizliği veya CPU nun yeterince soğumaması arkaplanda çalışan gereksiz programlar donmaya sebep olabilir.Veya
sistemdeki virüslerden kaynaklanır

Görev yöneticisinden sonlandırdığınız programı aşağıdaki adımları uygulayarak bulun ve devre dışı bırakarak başlangıçta çalışmasını engelleyin.
Başlat/Çalıştır/msconfig/Başlangıç burada başlangıçta çalışan gereksiz programların tikini kaldırıp uygula diyerek bilgisayarınız yeniden başlatın.

Bilgisayarınızda her hangi bir anti virüs programı kurulu değilse kaliteli ve güncel bir antivirus kurarak trojan tehlikesini büyük ölçüde atlatmış olursunuz.
Gölgen misali yanındayım!Msn Thunder
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
22 Ağustos 2009       Mesaj #8
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
ema77 adlı kullanıcıdan alıntı

Hangi işlemi sonlandırdığınızda sorun çözülüyor?
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Temmuz 2010       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ctrl+alt+delete veya mause'u alt mavi çubuğa tıklayarak görev yöneticisini seçiniz.
açılan pencereden
işlemler menüsüne girin kaç tane explorer.exe varsa sıra sıra seçerek işlemi sonlandır tuşuna basın
daha sonra masaüstü görünmeyecektir. adam gibi normal haline tekrar getirmek için..
aynı pencereden
uygulamalar bölümüne girin. en altta bulunan yeni görev tuşununa basın.
açılan ufak pencereye explorer.exe yazın. explorer eskisi gibi

ama bu internt dondugu zaman yapılıyor bununla karıstırıyor olma sakın x)