Arama

Bebeklerde burun tıkanıklığı sorunu nasıl giderilir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 3 Ekim 2013 Gösterim: 65.975 Cevap: 36
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Eylül 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bebeklerde burun tıkanıklığı nasıl giderilir
EN İYİ CEVABI Daisy-BT verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

benim bebeyim 11 aylık ama çok burnu tıkanıtor 1de iki üç günde kaka yapıyor vekilo almıyor ama beni emiyor gelişimi fala hareketleri çok güzel ve çok hareketli geceler çok uyanıyor ne yapabilirim yada ne öneriyorsunuz

Alıntı

2aylık bebegimde burun tıkanıklıgı var.burundan gelen hırıltı var.ne yapılabilir?TEŞEKKÜRLER

Alıntı

bnm burnum çok tıkanıyo ne olur yardim edin

Bebeklerde, çocuklarda ya da yetişkinlerde burun tıkanıklığının çeşitli nedenleri olabilir. Geniz eti, enfeksiyonlar, allerji, ortam havasının kuruluğu gibi nedenlerle tıkanıklık oluşabilir.
Sponsorlu Bağlantılar

Burnumuz soluduğumuz havayı ısıtıyor, nemlendiriyor ve süzüyor, mikropları tutuyor ve öldürüyor, koku almamızı sağlıyor, sesimizin karakterini ve rengini oluşturur. Ancak burunda oluşan tıkanıklık bu işlevlerin yerine getirilmesine engel olabilir.

Bebek odasının ve hatta evin bütün yaşanan mekanlarının havasının nemli tutulması tıkanıklığı azaltabilir.

Durumunuza özel sebepleri bulmak ve tedavisini öğrenmek için mutlaka bir Kulak Burun Boğaz uzmanına başvurun. Bebeklerde de yetişkinlerde de ezbere burun spreyleri kullanmayın. Burun spreylerinin yanlış kullanımının koku alma duyusunun kaybına bile neden olabileceğini unutmayın.

Pollyanna - avatarı
Pollyanna
Ziyaretçi
17 Eylül 2009       Mesaj #2
Pollyanna - avatarı
Ziyaretçi
Bebekler için özel burun spreyleri var onları kullanabilirsiniz birde bebeğinizin odasını nemli tutarsanız burnu daha az tıkanır..
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Eylül 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

bebeklerde burun tıkanıklığı nasıl giderilir

birde bebeğimiz 40 günlük sanırım soğuk alğınlığına bağlı olarak burun tıkanıklığı var dik tutunca uyuyor yatırınca rahatsız oluyor bu konuda ne yapmamız gerekir burun spreyi kullanabilirmiyiz, kullanabiliyorsak hangisini tavsiye edersiniz. teşekkürler.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Eylül 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
burun spreyi kullanabilirmiyiz, kullanabiliyorsak hangisini tavsiye edersiniz. teşekkürler.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ekim 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bebegimin 3aylık burnu cok tıkanıyo doktorumuz bize serum verdi onu burnuna sıkıyoruz bide tuzlu su yapıp sıkmamızı önerdi kullanıyorum cok memnun iyi oluyo sizce nasıl bu yöntem zararı olurmu
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ekim 2009       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bebegim 3 aylık doktorumuz bize burun tıkanıklıgı için serum ve tuzlu su önerdi burnuna sıkınca hemen hapsırıyo rahatlıyo hırıtısıda gidiyo sizce bu yöntem nasıl zararı varmı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Kasım 2009       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bebeğimin burnu sürekli tıkalı birde kulağını çok tutuyor doktora götürdük kulağında herhangi bi sorun olmadığını söyledi bebeğim 11 aylık neden olabilir kulağını 6.aydan sonra tutmaya başladı dişten olabilirmi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Aralık 2009       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benimde bebeğmin burnu çok tıkanıyo.sprey önerdi doktor adı sefiyol du sanırım .şimdilik memnunum serumu sıktıktan sonrada burun pompasıyla çekiyorum bayağı rahatlatıyo ..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Ocak 2010       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim bebeyim 11 aylık ama çok burnu tıkanıtor 1de iki üç günde kaka yapıyor vekilo almıyor ama beni emiyor gelişimi fala hareketleri çok güzel ve çok hareketli geceler çok uyanıyor ne yapabilirim yada ne öneriyorsunuz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Şubat 2010       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
2aylık bebegimde burun tıkanıklıgı var.burundan gelen hırıltı var.ne yapılabilir?TEŞEKKÜRLER