Arama

Matematik dersinde başarılı olmak için ne yapmalıyım?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 3 Ekim 2016 Gösterim: 14.457 Cevap: 31
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Eylül 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben matematik dersinde başarılı olmak istiyorum Msn Happy nasıl olucak bu peki Msn Grin ??
EN İYİ CEVABI Daisy-BT verdi
Okuduğunuz okulu ve sınıfınızı bilmiyorum ama Metematik dersinde başarılı olmak için derslerinizi takip etmek, verilen ödevleri yapmak, kitaptaki konulara hakim olmak dışında bol bol soru-problem çözmek gereklidir.
Matematik, özel ve derinlemesine bakış açısı gerektirir. Her ne kadar görüntüde formüllerle yönetiliyor gibi görünsede de Matematik soyut bakabilmeyi, mantık kurabilmeyi, sonuç yaratıp çözümlemeyi gerektirir. Matematik yeteği olduğu ve bunun da kalıtsal olduğu bilinmektedir.
Sponsorlu Bağlantılar
Ancak görünürde yeteneğiniz yok gibi görünüyorsa, ailenizde matematik dehaları yoksa bile siz matematikte başarılı olabilirsiniz. Bilim adamları, öykü anlatabilen, roman özeti yapabilen, yani olayları kavrayıp dile getirebilen çocukların matematikte başarılı olabileceğini söylemektedirler. Matematik dehalarının önemli bir kısmı, fizik-kimyada olmasa da dil bilimlerinde, edebiyatta, siyasette başarılıdırlar.
Size önerim, formülleri ezberlemeyin ama ne tür formüller olduğunu mutlaka bilin. Okulda anlatılanları, ödevleri mutlaka anlayarak tekrarlayın. Kitaplardan yardım alın ve bu tür konular bana zor geliyor diye pes etmeyin. Unutmayın, matematikte başarılı olanlar hayatta da başarılı olurlar. Ödevleri sadece bitirmiş olmak için yapmayın. Çözülmüş problemlerin mantığını anlamaya çalışın. Konuların içine girdikçe her zaman takip edilebilecek mantıksal yollar olduğunu göreceksiniz. Anlamadıklarınızı da mutlaka sorun. Çözülmüş soruları anlamak da başarının parçasıdır.
Başarılar dilerim.

Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
18 Eylül 2009       Mesaj #2
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Okuduğunuz okulu ve sınıfınızı bilmiyorum ama Metematik dersinde başarılı olmak için derslerinizi takip etmek, verilen ödevleri yapmak, kitaptaki konulara hakim olmak dışında bol bol soru-problem çözmek gereklidir.
Matematik, özel ve derinlemesine bakış açısı gerektirir. Her ne kadar görüntüde formüllerle yönetiliyor gibi görünsede de Matematik soyut bakabilmeyi, mantık kurabilmeyi, sonuç yaratıp çözümlemeyi gerektirir. Matematik yeteği olduğu ve bunun da kalıtsal olduğu bilinmektedir.
Sponsorlu Bağlantılar
Ancak görünürde yeteneğiniz yok gibi görünüyorsa, ailenizde matematik dehaları yoksa bile siz matematikte başarılı olabilirsiniz. Bilim adamları, öykü anlatabilen, roman özeti yapabilen, yani olayları kavrayıp dile getirebilen çocukların matematikte başarılı olabileceğini söylemektedirler. Matematik dehalarının önemli bir kısmı, fizik-kimyada olmasa da dil bilimlerinde, edebiyatta, siyasette başarılıdırlar.
Size önerim, formülleri ezberlemeyin ama ne tür formüller olduğunu mutlaka bilin. Okulda anlatılanları, ödevleri mutlaka anlayarak tekrarlayın. Kitaplardan yardım alın ve bu tür konular bana zor geliyor diye pes etmeyin. Unutmayın, matematikte başarılı olanlar hayatta da başarılı olurlar. Ödevleri sadece bitirmiş olmak için yapmayın. Çözülmüş problemlerin mantığını anlamaya çalışın. Konuların içine girdikçe her zaman takip edilebilecek mantıksal yollar olduğunu göreceksiniz. Anlamadıklarınızı da mutlaka sorun. Çözülmüş soruları anlamak da başarının parçasıdır.
Başarılar dilerim.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Şubat 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bence en önemli olan tekrar tekrar tekrardır. ben 7.sınıfa gidiyorum ayrıca bütün hocalarımız da durmadan üstünde dura dura tekrar yapın diyor eve gidince önceki konularla beraber
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Şubat 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya ben bu matematigi nasıl anlayabilirim be ban a lütfen yardımcı olunuz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Kasım 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya okula geç başladım matematikten hiç birşey anlamıyorum 9. sınıftayım ne yapmam gerekiyorMsn Sad((
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Aralık 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 7.sınıfa gidiyorum ama matematiği yapamıyorum eve gidince derslerimi yapıyorum ama olmuyor lütfen bana yardım edin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Ocak 2012       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
matematiği anlamıyorum yardımmmmmmmmmmm
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ocak 2012       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
matematikte başarılı olmak için sadece bunlar mı gerek ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Ocak 2012       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Yazarak tekrar et ben öyle yapıyordum sbs de full yaptım.7.sınıfta
taklım - avatarı
taklım
Ziyaretçi
11 Ocak 2012       Mesaj #10
taklım - avatarı
Ziyaretçi
ya bunun ilacı HER GÜN TEKRAR etmektir ve SORU ÇÖZMEK.