Arama

Tarih bölümü mezunları için iş olanakları nasıldır? - Sayfa 4

En İyi Cevap Var Güncelleme: 10 Mart 2015 Gösterim: 100.431 Cevap: 47
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Eylül 2012       Mesaj #31
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sayın arkadaşlar ben tarih bölümü son sınıf öğrencisiyim şunu söylemek istiyorum dışardan göründüğü gibi kesinlikle kolay değil ben şanslıyım araştırmayı çok seviyorum ve dil kapasitem çok geniş 8 yıl ingiltere ve fıransada yaşadım daha sonra bu üniversiteye girdikten sonra osmanlıca arapça farsça inilizce fıransızca gibi diller öğrenmek zorundasın mütiş bir ezber zekan olmalı ve araştırmayı acayip derecede çok sevmen gerekir yani kısacası zor bir meslek ve ayrıca iş olanağı zor değil rahatlıkla iş bulunabiliyo yeterki saydığım özelliklere sahip olun.....
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Eylül 2012       Mesaj #32
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
peki açıkoğretim okunduğu vakit kendimizi ne kadar geliştirebiliriz ezberimde pek iyi dğeildir. vede yukarıda saydığın dillerden arapça ozellikle tarihle çok iç içe ve ihtiyacı olan bir alan fakat bu ulkede kaç kişi arapça bliyor.. açıkoğretim tercih etmek mantıklımıdır tarihi orgunden çok farkı olurmu?
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Eylül 2012       Mesaj #33
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar hersey ınsanın kendısınde bıtıyor ınsan yeterkı ıstsın yapamayacagı ulasamayacagı hıc bırsey yoktur ben ınanıyorum kı devletbu soruna da bır cozum getırecektır
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ekim 2012       Mesaj #34
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Şimdi işinizi severek yaparsanız iyi yerlere gelirsiniz diyorsunuz lakin severek iş yapana para vermiyorlar maalesef Msn Tongue Benim düşüncem yurtdışında bir üniversitede tarih okumak. Özellikle İskandinav ülkelerinde. Bu ülkelerdeki hükümetler araştırmalara gerçekten büyük miktarda para ayırıyorlar. İngilizceyi Türkçe'den daha iyi bilmek çok önemli. Sadece bununla kalmayıp Almanca hatta ve hatta Rusça, Çince gibi dilleri öğrenmek lazım. Hiç olmadı Dış işleri bakanlığından Rusça bilmeniz sayesinde Moskovaya elçi olarak atanabilirsiniz. Söyleyin bakalım, Rusça bilen kaç kişi var Türkiyede??? Benim bildiğim sadece İlber Ortaylı. Onun dışında hiç bir tarihçi, siyasetçi vs. Rusçayı anadili gibi bilmiyor.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Ekim 2012       Mesaj #35
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben okudugum bölümden gayet memnunum gercekten istediginızde yapamayacagınız sey yok önemlı olan kendını gelıstırmek ....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Ekim 2012       Mesaj #36
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende tarih bölümü istiyorum ama çok karamsarsınız. henüz 11. sınıfım ama tek idealim tarih bölümü okumak. ilgimi çekmiyo diğer meslekler. milletin tarih okuyupta iş mi bulabileceğni sanıyosun inadını kırmak istiyorum. ama ing yok ve sevmiyorum. napmalıyım?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Ekim 2012       Mesaj #37
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende tarih öğretmeni olmak istiyorum ama sadece osmanlı tarihini seviyorum ne yapmam lazım???
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Kasım 2012       Mesaj #38
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arakdaşlar tarih bölümüne sakın gelmeyin gelipte ne yapacaksınız.ben okulu bitirip erzurumda çobalık yapmayı düşünüyorum.osmanlıca,farsça ve azda olsa arapça bilen çoban hayvanlarla iyi anlaşırız..... Msn Happy yağız
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Ocak 2013       Mesaj #39
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bende tarih bölümü öğrencisiyim. Okula gittiğim günden beri bölüm ile ilgili yorumlara bakıyorum ve doğru düzgün tek bir yorum bile göremedim diyebilirim. Bunca mezunun hepsimi işsiz kalıyor? Hiç mi kimse iş bulamıyor ? Yorumlardan tek anlaşılan insanların boşa okuduğu boşa çaba harcadığı. Nerede atanayamayan veya bölümü sevmeyerek okuyan varsa onlar yorum yapmış. Gerçekçi olmaya çalışırken, insanların heveslerini ve hayallerini yıktığınızın farkına varmanız dileğiyle..
_GüzelikMeleği_ - avatarı
_GüzelikMeleği_
Ziyaretçi
22 Ocak 2013       Mesaj #40
_GüzelikMeleği_ - avatarı
Ziyaretçi
Şimdi yasal olarak yeni şeyler çıktı onları incelemeni tavsiye ederim..