Arama

Adrenalin patlaması nedir? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 29 Ekim 2014 Gösterim: 67.440 Cevap: 42
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Temmuz 2011       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kıza kamyonoun çarptığını önceden gördüysen sana inanıyorum bendede aynısı oluyor.ben 13 yaşındayım ve bazı düşündüklerim gerçekten oluyor
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ağustos 2011       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bendede ona benzer birşey var yetenekmi özellikmi bilmiyorum ama birilerine anlatırsam birşey olurmu veya o yetenek gidermi Msn Grin
Hani derler ya allahın yolunda melekleri görürsen kimseye anlatmayacaksın diye şimdi o aklıma geldi hocaya anlatıyordum mevzuya tam girecektim dur konuşma fln dedi bu senin meselen vs.vs. tersledimi anlatma mı dedi anlamadım konuyu değiştirdi ?
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Ağustos 2011       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Eved çok nadir görünen bir rastlandı katılıyorum bende daha cok geceleri cok meydana geliyor kalbim cok hızlı atıyor kanım cekılıyor sankı kanım cok hızlı atıyor sankı kanıma bısıy karışmış gibi cok hızlı bır sekılde bunu anlatmak bıraz acayip geliyor sanki bir vuruşta bir duvarı bile yıkacakmışım gibi bir his gerçekleşiyor içimde .
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Eylül 2011       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

meraba arkadaşlar kusura bakmayın evde delirecek qibi oldum ve tanımadıklarımla paylaşmak istedim bu durumu , bi kaç öncesine kadar hiç böyle birşey gelmemişti başıma ama daha dün işten dönerken küçük bi kız cocuğu elindeki yuvarlak paketi yere düşürdü yuvarlanarak aşağı inen paketin ardından koştu ileriden de mavi bir kamyonet geldiğini gördüm, kız ile aramızda 100 - 150 metre uzaklık vardı ama nasıl olduysa bir anda normal olarak görmem sıklaştı ve olayları normalden daha yüksek hızda ve normalin üzerind egörmeye başladım ve küçük kızın yanına yani 100 - 150 metreyi 3 veya 4 saniyede alarak kzıı kaldırıma cıkardım cevremdeki herkes sanki bi kaçıkmışım gibi bakıyoRlar yalwarırım yardımcı olun olayları normalden birazdaha hızlı görüyorum yardım edin

sana olan şey bendede oluyor. doktora gittim bendeki hatsafada oluyo evde kusacak gibi oluodum. doktor epilepsi türü demişti eeg çektirdik falan. gerçektende bir tür epilepsi ama zararsız hatta yrarlı diyebilirim analitik zekamın 10 kat daha hzlı çalıştıını haraketlerimin ve pratik zekamında 10 kat daha hızlı çalıştıını hissediyorum o haldeyken. giyinirken 15dklık bi işi 2 dkda yapabilirim. ama nadiren oluo artık. bazen geçmek bilmio yatmak zorunda kalıyorum biraz 10dk snra geçio gözlerimi kapadıktan sonra. güçde bir artma yok ama zihinde ve haraketlerde ve etrafı görmede inanılmaz bi artış var. resmen zaman hızlı akıyo ben yavaşım sanki. her zaman aynı oranda olmuyo bazen 10 kat bazen 2 kat bile diil.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Kasım 2011       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben sana adrenalin patlamasını kendimden örnek vererek anlatıyım.adrenalin patlaması bende çok oluyor çünkü çok zorlanıyorum ve adrenalin patlaması bir duyguyu aşırı derece hissetmek ve bunun sonucu adrenalinin bütün vücuda yayılmasıdır.ben size ilk anımı söyleyim şöyle oldu bir sabah 6 köpek beni sıkıştırdı ama kaçabilecek yerim yoktu sonra bende birden bir güçlenme oldu ardından bir tekmeyle 6 köpeği etkisiz hale getirdim ama bu çok hızlı olan bir şey yani farkında bile olamıyorsunuz.şimdi ikinci anımı anlatayım bir gün vapura geç kalmıştım ve vapur kalkmıştı ama bu vapura binmek zorundaydım çünkü 3 saatte bir geliyordu ardından bir heyecan oldu hemen sokaktan döndüm hızımı kesmeden ve daha hızlanrak ilerledim ve ardından atladım yaklaşık 5,5 metre mesafeden vapura atladım ve vapurdaki herkes şaşırdı.şimdi 3. anımı anlatayım biz ailece gezmeyi çok severiz bu sefer kanyonlara gitmiştik ve ben hava atmak için hızla ilerliyordum ailem bi yere dinlenmek için oturdu ama ben oturmayıp gezmeye devam ettim ardından bir çukurgördüm biraz eğilip bakayım derken çukura düştüm sonra bir kayaya sıkıştım tabi ki o kadar korktumki bir şey yapamadım 20 dk sonnra burda kalırsam olabilecekleri düşündüm ardından vicudumda bir güç oluştu ve sıkıştığım kayaya bir yumruk attım ve kaya kırıldı ardından o heyecanla çukurdan tırmanıp ailemin yanına gittim.yine bir gezideydik bu sefer himalayalara gitmiştik çok soğuktu dağlara tırmanıyorduk ve bu tabiki çok zor benim dağın yarısına gelince tırmanma kancam kopup düştü ama öyle bir yerdeydimki ailem bile yardım edemiyordu aşağıya baktım çok yüksek ve kendime dedimki fırat ya burda donarak acı çekrek ölceksin yada atlayıp direk ölceksin yada kurtulcaksın dedim sonra heryerim kaskatı kesildi ve atladım ardından 3 ila 4 dk sonra düştüm bu düşüş oldukça hızlıydı ve ayrıca kayakçıların bindiği platforma düştüm orda bir kız benle ilgilenmiş ve 5 dk sonra ayıldım kız benle ilgileniyordu ve çok güzeldi bende hemen lafı patlattım ı came to die and you are angel dedim yani ben öldümmü sende bir melekmisin dedim kızda gülerek of course no you are not a die yani tabiki hayır henüz ölmedin dedi ve biraz sohbet ettik birbirimize aşık olduk şimdi bütün bayramlarda görüşüyoruz kendisi los angeles ta oturuyor bense istanbul ve büyüyünce evlenmeyi düşünüyoruz.yane bu adrenalin patlaması bana hayatımda çok yardımcı oldu ve oluyorda o yüzden adrenalin patlamasını seviyorum
Lastkinq - avatarı
Lastkinq
Ziyaretçi
10 Kasım 2011       Mesaj #26
Lastkinq - avatarı
Ziyaretçi
Aşırı heyecan sonuncunda oluşur.Aşırı güç ve aşırı hırs verir. Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Kasım 2011       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Lafın gelişi oldu o yüzden bu kadar abarttın herhalde 3 4 sn de 100 150 metre koşamazsın bunu adrenalinde gerçekleştiremez!Bunu sana ir video ile gösterseler hakkatten atmışım derdin.Biraz sallama oldu senin dediğin Msn Grin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Aralık 2011       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sanki bendede oldu ama tam öyle değil başım hafif dönüyo ellerimde bacaklarımda hissizlik oluyo sanki 3 metre zıplayacakmışım gibi geliyo fakat sadece his... icraat ise daha atik ve hizliymışım gibi oluyo fakat bana ööyle heliyo neden bilmiyorum
Just fly - avatarı
Just fly
VIP Beşer
16 Aralık 2011       Mesaj #29
Just fly - avatarı
VIP Beşer
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Adrenalin Patlaması nasıl olur ?, Adrenalin Patlamasının Nedenleri ?, Adrenalin Patlamasında kaynaklanan problemler ?,Adrenalin Patlaması sonuçları ?
Vücudun fazla heyecana bağlı olarak aşırı derecede adrenalin salgılamasından kaynaklanır.Salgılanan adrenalin kişiye farkında olmaksızın ekstra bir güç gelmiş gibi bir his verir.Reflekslerde hızlanmaya,aşırı cesaretlenmeye neden olur.Burada extra güçten kasıtta budur.Ekstra güç kelimesi nadirende olsa kas lifleri aşırı gelişmiş olan insanlarda görülebir.
Adrenalin patlamasında vücuttaki kol ve bacak gibi uzuvlarda hissizlik meydana gelir.Örneğin; Bir koşuda zorlanıp aşırı ısınan bacaklar yorulmaya bağlı olarak dururlar.Ancak yoğun derecede salınan Adrenalin buna izin vermez (bir süre daha).Adrenalinin etkisi geçtiğinde çok zorlanan bacaklarda vb. şiddetli ağrılar baş gösterir ki,bu ağrılar zorlamaya bağlı olarak 15 gün kadar sürebilir.
Adrenalin(Epinefrin), böbreküstü bezlerinin iç kısımları tarafından öz bölgede salgılanan bir hormondur.

Doğada bu hormonun görevi, organizmayı acil harekete hazırlamaktır. Etkisini, nabzın atışı, kanın iç organlar ve deriden kaslara sevk edilmesi, karaciğerdeki glikojenin glikoza değişmesi ve böylelikle, acil bir enerji kaynağı sağlanması şeklinde gösterir. Heyecan ve korku durumunda adrenalin salgılanması artar. Kan damarlarını genişletir. Acı hissini azaltır. Göz bebeklerinin büyümesiyle göze alınan ışık artar, daha net ve hızlı görüş sağlanır. Adrenalin hormonunun yarılanma ömrü 20-60 saniyedir.
Adrenalinin salgılanması sırasında:
1. İskelet kaslarına ait arteriollerde genişleme, düz kas ve sindirim sistemine ait arteriollerde daralma meydana getirir.
2. Coroner arterler genişler,
3. Kan basıncı yükselir,
4. Kalp atış hızı artar,
5. Göz bebekleri(pupilla) büyür,
6. Kan şekeri(glisemi) yükselir.
All Alone
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Şubat 2012       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sen vampirsin sanırım ten rengin beyazmı Msn Happy ?
( alacakaranlığı izle anlarsın )