Arama

İzmir Atatürk Lisesi mi, yoksa Bornova Anadolu Lisesi mi daha iyi okuldur? - Sayfa 11

Güncelleme: 3 Eylül 2014 Gösterim: 65.268 Cevap: 165
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Temmuz 2012       Mesaj #101
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Özel Ege Lisesinden %100 burs kazandım.Sizce Bal ya da Atatürk Lisesinden birini mi tercih etmeliyim? veya Özel Ege Lisesine mi gideyim?Aklım çok karışık lütfen bir cevap.Yardımlarınız benim için çok önemli.Bu arada oyp puanım hepsine yetiyor.Herkese çok Teşekkürler.

Bence Atatürk Lisesi'ne gitmelisin. Özel liselerin ortam olarak iyi olacağını düşünmüyorum. Özel okul olduğu için başarısı yüksek olmayan öğrenciler de gelecektir. Atatürk Lisesi'nde öğrencinin bir okulda arayacağı her şey var.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Temmuz 2012       Mesaj #102
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Atatürk Lisesi'ne gidenin pişman olacağını düşünmüyorum. Gerek eğitimiyle, gerek ortamıyla, gerek yeriyle, gerek tarihiyle vs. Türkiye'nin en iyi anadolu liselerinden ve İzmir'in en iyi anadolu lisesidir.
(Rica ediyorum BAL'ı savunmak için "atatürk lisesi yeriyle, çevresiyle, ortamıyla, öğretmenleriyle benim için bir adım önde." yazan arkadaşın cümlesini çevirdiğiniz gibi benimkini de çevirmeyin. Bir şey yazacaksanız kendi cümleleriniz olsun.)
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Temmuz 2012       Mesaj #103
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Benimde kafamı kurcalayan bu zaten.Özel okulda düşük puanlı öğrencilerde olacağından yarışma ortamı kısıtlanacak.Atatürk lisesi gibi yüksek puanlı okullarda bu sorun yok tabi..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Temmuz 2012       Mesaj #104
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben balda 2. Siniftayim. Ozel ege cikisliyim... Ozel egeden gelicek arkadasa soyluyorum. Gecen sene bana da %100 burs verdiler. Ben dusunmeden bal"a geldim cunku ortam rahat yani. Ders anlatis sekli felan iyiydi ama en buyuk etken babamin bal mezunu olmasiydi. Bu yuzden direk geldim. Ve ozel egeden cikinca dunyanin ne kadar guzel oldugunu balda fark ettim. Biraz sorusturursan benim kim oldugumu gorursun ozel egeden 2 kisiyiz sonucta sana ozel ege mi bal ataturk mu farklarini anlatirim.. Ama ozel ege yerine oncelikli tercih bal - sonra ataturk yaz, hicbir seklde ozel liseye gitme derim. Ballilar icin bal bir numaradir.. 60. Yil felan hikaye simdi kusura bakmayin. Gel kardesim ikisinde de pisman olmazsin ama bal candir ya bal iyidir gel bala
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Temmuz 2012       Mesaj #105
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Özel ege ve bal tercihleri arasındaki fark ortam açısından mı?Başarıya götürmedeki etkisi açısından mı?Hangi sebeplerden dolayı tercihiniz oldu?Biraz daha açarmısın?Teşekkürler.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Temmuz 2012       Mesaj #106
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Basariya goturme acisindan zaten sayisalciysan bal/ataturk senin icin daha uygun tm seciceksen ozel egeye git. Baldaki ve ial deki tm egitimi daha iyi ama bosuna yipratma kendini sonuc olarak ozel egenin yapabildigi tek sey tm. Basariya goturme acisindan; balda ve ezeli rakibimiz ebedi dostumuzda da azicik calismayla guzel muhendisliklere, duzenli calismayla tip"a ve cok calismayla rahatlikla dereceye girersin diye dusunuyorum. Ozel egede basarili ogrenciler hep transferdir hic kendi ogrencisi yoktur. Ben sira arkadasimla bala geldm oyle soyleyeyim sana. Sonuc olarak bence ozel egenin egitim sektorunde bal ve ial ile yarisma olanagi yoktur, olamaz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Temmuz 2012       Mesaj #107
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Baldaki ortam daha rahat, ozel egeyi biliyorsun. Gecen sene bize sadece 40 kisi ve minimum 470 alicaz dediler ama ilk gun 90 kisi ve 440 lik ogrenciler aldilar. Bunun yuzunden ben kendilerine kirildim. Ayrica etik olmayan bazi hareketleri oldu, beni bal ve ial ye karsi soguttular. Emrecigim sen oralarda kaybolursun,isigini yitirirsin dediler... Kisisel ozelliklerimle hicde oyle seyler olmadi hatta beni kesffettiler. Neyse sonuc olarak ozel ege para icin bu isi yapiyor ve basari icin farkli yollar uyugulayabiliyor, bal ve ial zaten malum, ikisinde de mutsuz olmazsin...Babam bal mezunu, bu yuzden bal bana cekici geldi, bazi kisiler puan der; 478 di benim oyp ikisinede gidebilirdim.. Ikiside guzel okullar ama balli olmak ayricaliktir. Ayrica evet biz fanatik balliyiz ve bundan dolayi ucuyoruz, mutluyuz ve gururluyuz. Bal ilk tercihin olmali bence
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Temmuz 2012       Mesaj #108
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
"Baldaki ortam daha rahat, ozel egeyi biliyorsun. Gecen sene bize..." cümleleriyle başlayan arkadaşın dediği çoğu şeye katılıyorum. Atatürk ya da BAL ikisine de gitsen pişman olmazsın ama ben de bir İAL'li olarak kendi okulumu öneririm sana Msn Happy Özel Ege'den mezun olmadığım için onun hakkında pek yorum yapamayacağım ama herhangi bir özel lisenin ortam olarak bu iki okulu geçeceğini sanmıyorum. Eğitim açısından zaten sorgulanmaz ikisi de. Sanırım Özel Ege'de sıkıcı bir ortam vardı ama İAL de rahattır o açıdan da sorunun olmasın. Sonuç olarak ben İAL derim Msn Wink
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Temmuz 2012       Mesaj #109
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ege arkadasimin dedigi gibi Msn Grin ikiside guzel.. Aslinda bu senin kisiligine bagli birsey. Kafanin icinden bir ses " ben bala gitmeyelim, iste benim lisem bu! " demeli! Icindeki sesi dinle, bu iki lise tartisilmaz, bak abilerimiz,ablalarimiz kac senedir konusuyorlar bir sonuc alinamadi. Icindeki sesi dinle Msn Happy ama balin korusu var birde alani cok genis bir ogle tatilinde dolasamazsin, rahat ol ikisinede gitsen farkli seyler kazanirsin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Temmuz 2012       Mesaj #110
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Herkese çok teşekkür ederim.Çok yardımcı oldunuz bana.Atatürk Lisesine giden arkadaşlarıma bir sorum daha olacaktı.İAL de öğretmenlerin özel derse yönlendirdikleri(ial öğretmenlerine) özel ders almayan(alamayan) öğrencilerin ise bir türlü istedikleri notları(50-60 gibi düşük notlar)alamadıkları doğrumudur?Aynı şeyler BAL da da oluyor mu?Bal a giden arkadaşlarda yanıtlayabilirse çok sevinirim.