Arama

İzmir Atatürk Lisesi mi, yoksa Bornova Anadolu Lisesi mi daha iyi okuldur? - Sayfa 16

Güncelleme: 3 Eylül 2014 Gösterim: 65.428 Cevap: 165
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Aralık 2012       Mesaj #151
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Atatürk lisesi 5 yıl mı? hazırlık var diye duydum da :/
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Aralık 2012       Mesaj #152
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bornova Anadolu Lisesi ayrıcalıktır çok nitelikli eğitimci kadrosu var !!!!
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Aralık 2012       Mesaj #153
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Zamanında BAL mı Atatürk lisesi mi diye çok düşünmüş çok kafa yormuş biri olarak buraya yazmak istedim.Sınava girdiğimde iki okula da rahatlıkla puanım tutuyordu.Benim zamanımda BAL daha yüksek puanlı olmasına rağmen Atatürk Lisesini yazmak istedim çünkü o Alsancakta ydı geçerken hep görürdüm ne kadar güzel bir okul burası daha iyisi olamaz düşükte olsa burayı yazıcam derdim.Etrafımdaki herkes dershaneciler öğretmenler BAL çok köklü bir okul ilk anadolu liselerinden biri ( İAL çok eskiden düz liseydi ) diye beni bir şekilde ikna etti.BAL ın eski başarısı yok denmesinin de esas sebebi budur Türkiyede 2,3 tane anadolu lisesi varken Türkiye nin dört bir yanından öğrenciler okurken tabikide BALın başarısı tartışılmazdı.Şimdi neredeyse her şehirde bir fen lisesi özellerle birlikte tonlarca anadolu ve fen lisesi var.Buna rağmen BAL çoğu fen lisesini başarısıyla geçmiştir.Okulun ilk gününe kadar kafamda soru işaretleri vardı ve Bornova Anadolu Lisesine girdiğim ilk andan itibaren hepsini unuttum.İyi ki BAL ı yazmışım puanı ne olursa olsun orada olmak ayrıcalık.BAL a gidipte o kampüste okuyup pişman olan tek bir kişi bile bulamazsınız garanti veriyorum.Mezun olduğunuzda bile bunun ayrıcalığını hissedersiniz.Sınav başarısına gelirsek BAL İAL KAL 60.yıl bunlar başarı olarak birbirine çok yakın arkadaşlar kimse okulunu savunup diğerlerini kötülemesin iş çoğunlukla öğrenci de bitiyor.Ama İTÜ ye en çok öğrenciyi biz gönderdiğimiz için her sene ödül alıyoruz o ayrıMsn Happy Bal Türkiyenin en büyük okullarından biridir kimse tek binadan oluşan okullara bakıp BAL disiplinsizmiş demesin.Her okulun fiziki koşullarına göre artıları eksileri olabilir.Ama puanınız tutuyorsa kesinlikle BAL yazın derim.Atatürk Lisesi genelde yeri yüzünden tercih ediliyor ki haftasonları zaten dershanelere gitmek için o trafiği çekiceksiniz.3-5 puan düşükmüş yüksekmiş aldırış etmeyin BAL a gidip bir bakın neden İAL ı Buca Fen i ya da 60.yıl ı değilde BAL ı tercih etmeniz gerektiğini çok iyi anlarsınızMsn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Aralık 2012       Mesaj #154
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
'Biz ikiz kardeşiz. Ben bal'da okudum, ikizim ataturk'te. Dolayısıyla objektif bir kıyaslama imkanımız oldu. Özellikle sayısal ve dil alanlarında daha ciddi bi eğitim var atatürk'te. Sınavları falan daha zor. Yeri de daha güzel alsancağın kordonun dibinde. Keşke Bal İng. yerine İalnin almancasına gitseydim diye çok pişmanım ama yapcak bi şey yok. Puanı yeten, zora göğüs germeyi ve yaşamayı seviyosa orayı yazsın. Daha kalite olduğu zaten göze de çarpıyo. Herkese başarılar' demiş biri.

Atatürk Lisesi nin reklamını yapmak için bir insan 4 sene okuduğu okulunu bu kadar ezemez.Ciddi bir mantık hatası yapmışsın kardeşim.BAL mezunu da değilsin belli zaten ikiz kardeş hikayesi ilginç olmuş ama okudum dediğine göre mezun olduğunu iddia ediyorsun fakat son bir kaç sene Atatürk ün BAL dan yüksek puanla almasını saymazsak sen sınava girdiğinde BAL ın puanı daha yüksekti.BAL ing yerine keşke İAL Almancaya gitseydim demenden belli sen mezunu değilsin reklam yapmak için gelmişsin.BAL da eğitim almış hiç bir insan 'alsancağın' demez zaten Msn Grin Böyle yöntemlerle BAL ın sürekli karalanmaya çalışması bile okulların kalitesi hakkında bilgi veriyor bence.Tercih yapıcak arkadaşlara söylüyorum burdaki sahte övgüleri okumak yerine okullara gidip bakın internet sitelerini araştırın.Puanlara değil öss başarılarına bakın mezunlarla konuşun.2011 sbs 1.sinin de gazetelere İAL a gideceğini söylediğini ardından İzmir Amerikan Koleji ne gittiğine rahatlıkla ulaşabilirsiniz okulların sitesinden.
Son olarak ben Galatasaray ve İstanbul Lisesi hariç Türkiye de ki bütün anadolu liselerine puanım yetmesine rağmen BAL ı tercih ettim.Bir BAL mezunu olarak aldığım eğitimden , okulumun üniversite hayatına hazırlamasından ve sürekli değişen eğitim sistemine rağmen başarılı öğrenciler yetiştiren okulumdan gayet memnundum.Sınava hazırlanan arkadaşların biraz dişlerini sıkıp çalışmalarını , gideceği okulu iyi araştırmalarını ve tabiki BAL da okumanın ayrıcalığını yaşamalarını diliyorum.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Temmuz 2013       Mesaj #155
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben 8. sınıfım.Ben de her iki okulu da yıl içinde öğrencileriyle gezmiş biriyim.BAL da kızların etekleri neredeyse yok.Erkekleri sigara içer okulun çıkışında.İAL de ise heryer çok iyi.Kızları namuslu.Erkekleri düzgün.Daha demin üstlerde gördüm mezun sayılarına bakın diye.ÇOK SAÇMA. BAL önüne gelen her kişiyi alıyor.Sayılarına oranla daha fazla oranla tıp çıkaran,mühendis çıkaran İALdir.Ayrıca bir arkadaşımın ablası 2012 BAL mezunu." Kardeşine asla BAl a gelme.Kendini koruyamaz artık kimse burada.Çok bozuldu" demiş. BAL ın içinden biri böyle bir şey diyebiliyorsa.Ayrıca tavan taban puanları ve yüzdelik dilimlerden belli herşey.
_Ceyda_ - avatarı
_Ceyda_
Ziyaretçi
15 Temmuz 2013       Mesaj #156
_Ceyda_ - avatarı
Ziyaretçi
Bence Atatürk Lisesi...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Temmuz 2013       Mesaj #157
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Atatürk Liseli olarak Atatürk Lisesi derim. Okulumdan memnunum.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Temmuz 2013       Mesaj #158
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben olsam bal derdim. Atatürk lisesindeyim su an ama bala geçecegim donem sonunda
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Temmuz 2013       Mesaj #159
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Ben 8. sınıfım.Ben de her iki okulu da yıl içinde öğrencileriyle gezmiş biriyim.BAL da kızların etekleri neredeyse yok.Erkekleri sigara içer okulun çıkışında.İAL de ise heryer çok iyi.Kızları namuslu.Erkekleri düzgün.Daha demin üstlerde gördüm mezun sayılarına bakın diye.ÇOK SAÇMA. BAL önüne gelen her kişiyi alıyor.Sayılarına oranla daha fazla oranla tıp çıkaran,mühendis çıkaran İALdir.Ayrıca bir arkadaşımın ablası 2012 BAL mezunu." Kardeşine asla BAl a gelme.Kendini koruyamaz artık kimse burada.Çok bozuldu" demiş. BAL ın içinden biri böyle bir şey diyebiliyorsa.Ayrıca tavan taban puanları ve yüzdelik dilimlerden belli herşey.

Arkadaşım o kadar cok yanılıyorsun ki, senin adına gerçekten çok üzülüyorum. Daha o ortamın icinde olmadan nasıl yorum yapabiliyorsun ki? Balı kotulemek icin yirtinmissin resmen.kötüleme nedenlerinde etek boyu ve sigara gibi okul seciminde asla ön planda olamayacak şeyler. Insanlarin giyimine kim oluyorsunda karisiyorsun? Sigara konusuna gelince, evet sigara iciliyor ama icen kisi sayisi 5-6 kisiyi ggecmez okulda ve dedigin gibi okulun önünde icilmiyor.gercekten acıdım sana iyiki balı tercih etmemissin. Yuzdelik dilimler her şeyi acikliyor demissin de bundan 3 yıl önceye kadar bal öndeydi yani 3 sene once girmiş olsan sınava bala mi gelecektin sırf puanı yuksek diye? Bu tur karalama kampanyalarının hala devam etmesi cok uzucu.meyve veren agac taşlanir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ağustos 2013       Mesaj #160
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben Balı yazdım arkadaşlar pişman da değilim.tek tercih yaptım zaten puanım 482ydi.her neyse bunun iyi bir karar olduğunu anladım çünkü tercihler için
Atatürke gittigimde Atatürkün puanının baldan son iki yıldır yüksek olmasına rağmen neden üniversite başarısının daha yuksek olmadığını sordum. Okul aile birliğinden bir beyde ordaydı.gerekçe olarak balın kontenjan fazlalığını gösterdi.dediki bu sene kesin balı geçeceğiz.çünkü kontenjanlar esitlendi.ama iki okulunda sitesini inceledigimde bal fark atmış durumda.68 tıp,209 muhendislik var.atatürkte ise 40 tıp, 128 muhendislik.kontenjanların eşitlenmesine rağmen böyleyse vay atatürk lisesinin haline.iyiki tercih etmemişim. Bu arada tercih döneminde Ataturk lisesine giden arkadaslara soruyorum: Size de müdür çok samimi gibi davrandı mı? Ben bu tavırlarından rahatsız oldum açıkçası.bir istegin var mi bilmem ne? Bu tarz şeyler size de oldu mu?okullarını övw öve bitiremediler.bence başkaları tarafından övulse daha iyi olurdu.bu da balı seçmem de önemli bir etkendi.