Arama

İzmir Atatürk Lisesi mi, yoksa Bornova Anadolu Lisesi mi daha iyi okuldur? - Sayfa 4

Güncelleme: 3 Eylül 2014 Gösterim: 65.291 Cevap: 165
İAL vs. BAL - avatarı
İAL vs. BAL
Ziyaretçi
5 Ağustos 2011       Mesaj #31
İAL vs. BAL - avatarı
Ziyaretçi
Biz ikiz kardeşiz. Ben bal'da okudum, ikizim ataturk'te. Dolayısıyla objektif bir kıyaslama imkanımız oldu. Özellikle sayısal ve dil alanlarında daha ciddi bi eğitim var atatürk'te. Sınavları falan daha zor. Yeri de daha güzel alsancağın kordonun dibinde. Keşke Bal İng. yerine İalnin almancasına gitseydim diye çok pişmanım ama yapcak bi şey yok. Puanı yeten, zora göğüs germeyi ve yaşamayı seviyosa orayı yazsın. Daha kalite olduğu zaten göze de çarpıyo. Herkese başarılar
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ağustos 2011       Mesaj #32
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Hangisi daha iyidir bilemeyeceğim ama ben -geçen sene- puanı yüksek olduğundan dolayı Atatürk Lisesi'ni tercih ettim.Bu sene yine B.A.L'dan daha yüksek puanla aldı. Ayrıca bu sene SBS Türkiye Birincisi de Atatürk Lisesi'ne gelecek.
İzmir Atatürk Lisesi Bornova Anadolu lisesi
Sponsorlu Bağlantılar
Taban Puan= 476,838 472,396
Tavan Puan= 499,242 490,826
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ağustos 2011       Mesaj #33
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Hangisi daha iyidir bilemeyeceğim ama ben -geçen sene- puanı yüksek olduğundan dolayı Atatürk Lisesi'ni tercih ettim.Bu sene yine B.A.L'dan daha yüksek puanla aldı. Ayrıca bu sene SBS Türkiye Birincisi de Atatürk Lisesi'ne gelecek.
İzmir Atatürk Lisesi Bornova Anadolu lisesi
Taban Puan= 476,838 472,396
Tavan Puan= 499,242 490,826
Bunu yazan arkadaşa: Hayır, Türkiye 1.si Amerikan kolejinde.. Atatürkün müdürü türkiye 1.'sine 5 milyar -eski parayla- vermiş. 1. olan kız ilk başta Atatürk'ü yazmış sonra Amerikan Kolejine geçmiş.
EN BÜYÜK BAL! BENDE ORADAYIM. OYP'EM 487 OLMASINA RAĞMEN BALI TERCİH ETTİM.
BALIN LYS BAŞARILARINA BAKIN,60 KÜSÜR TANE TIP VAR, HEPSİ DE GÜZEL ÜNİVERSİTELER.
ATATÜRK'E BAKIN, DANDİK DANDİK YERLER, YOK SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ, YOK BİLMEM NE..
SON SÖZÜM : BALLI OLMAK AYRICALIKTIR.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Ağustos 2011       Mesaj #34
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ezberden mi yazıyon kardeşim? İAL tabii ki daha iyi. BAL ı git İzmir Kız Lisesiyle kıyasla Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Eylül 2011       Mesaj #35
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu da soru mu yani?
Atatürk Lisesi, Bal'ı gerçek dışı karalama kampanyaları düzenleyerek taban puanlarda Bal'ı geçmeyi başarmıştır. Ama bu en fazla 2 yıl daha sürecektir.
Bal'ın üniversite başarıları Türkiye çapında ünlenmiş başarılardır. Türkiye'nin hiç bir Anadolu Lisesi %25'lik bir tıpa öğrenci kazandırma oranına sahip değildir. TABİ BAL DIŞINDA.. (Bu tıpların çoğu Ege Üniversitesi, sitesinden bakabilirsiniz.)
Üniversite başarısı arayan arkadaşlara BAL'ı öneririm.
Atatürk Lisesi'nin üniversite başarıları 60.yıldan, Karşıyaka Anadolu'dan bile kötüdür. Bu sene 310 mezun vermiş, 80 tanesi yerleşememiş. (Sitesinden bakabilirsiniz. + Akrabamız Atatürk Lisesinde öğretmen o bile önermiyor Atatürk'ü o kdar yani.)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Eylül 2011       Mesaj #36
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
tabiki de bal. lys başarılarına göre bu senede şov yaptılar. ayrıca taban puanlar fln çok bişey ifade etmezler. sonuç olarak iki üç puan bişey. tabandan atatürke giren balın tabanından girenden çok da zeki değil. 60.yıl fln öyle mahalle okullarıda karışmasın başlığı okuyun. bunların ikiside iyi okul ama biz atatürk gibi sonradan görme değiliz. ayrıca balın tabanından öyle giren çok az insan var. çoğunluk 480 civarında. akıllı olan balı yazar. ölümüne bal. bizim sülale bal mezunu. bir tane işsiz bulamazsınız hepsi tıp okudu hemde öyle dandik dandik tıpda değil. hacettepe ege fln. ial gibi sütcü imam fakültesine veteriner göndermiyoruz biz. sonuna kadar bal
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Eylül 2011       Mesaj #37
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
1- BAL son 10 senedir ODTÜ ve İTÜ'ye en çok öğrenci gönderen lisedir. Bu öğrencilerin hepsi de iyi bölümlere gitmektedir.
2- BAL'ın bu sene tıpa öğrenci gönderme oranı %22'dir. Atatürk Lisesinde bu sayı %6'larda kalmıştır.
3- BAL'da mühendisliklere öğrenci gönderme oranı %48'dir.(Hepsi iyi mühendisliklerdir: Bilgisayar, Endüstri, Elektrik Elektronik, İnşaat...)
Atatürk'te bu sayı %35'tir. Üstelik çoğu harita mühendisliği gibi düşük puanlı mühendisliklerdir.
İnternette bu iki okulun son 10 senedeki başarılarına baktığınızda BAL'ın Atatürk'e fark attığını görürsünüz.
Bu verilere de okulun internet sitesinden kendim ulaştım.
Kıyaslayın ve farkı görün artık.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Eylül 2011       Mesaj #38
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
farkı gördünüz arkadaşlar. şimdi gidin de halinize yanın biraz. ial balı ancak rüyasında geçer. bu ial baldan daha iyidir diyenlerin çoğu bir zamanlar bal hayranıydılar. kazanamayıp ial ye geçtikleri için balı karalıyorlar. karalama kampanyaları fln bunlar sadece görünüşe önem verenleri yıldırır. gerçek bal ruhunu taşıyanlar asla bunlara inanmazlar. önümüzdeki 2 üniversite sınavında ial bala yaklaşabilir. ama emin olunki alttan yetişen nesil ialnin canını okuyacaktır ve ial balı hiçbir zaman geçemeyecektir.ölümüne bal, en büyük bal.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Eylül 2011       Mesaj #39
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
BAL mı Atatürk Lisesi mi tartışması bitmiştir artık. Tartışmak abes olur.
BAL her zaman 1 numaradır. Üniversite sonuçlarına, öğretmen kadrosuna, sosyal ve kültürel faaliyetlerine bakarak bunu anlayabilecek kapasite herkes de vardır her halde...Ama anlamayanlar için açıklıyorum:

ÜNİVERSİTE SONUÇLARI
Ben internetten 2000 yılından günümüze kadar olan üniversite sonuçlarına ulaşabildim. Bu uzun süre zarfında BAL, İzmir'deki bütün okullara fark atmış. Hatta 5 senedir üniversite başarısı olarak Türkiye'de anadolu liseleri arasında ilk 3'e giriyor BAL. Üstteki arkadaşın yazdığı gibi çok tıp ve mühendislik var. Hepsi de iyi,seçkin üniversiteler. Bu sonuçlara BAL'ın kendi sitesinden ve BALEV'den ulaşabilirsiniz.

ÖĞRETMEN KADROSU
BAL'daki öğretmenlerin çoğu ODTÜ'den dereceyle mezun olmuş mesleğinde en az 15-16 yılı doldurmuş başarılı öğretmenler. Alanlarının en iyileri.. Öğrencilerle dost gibi, onların her sorunlarını dinleyen öğretmenler. Almanca öğretmenleri Alman, Fransızca öğretmenleri Fransız

SOSYAL VE KÜLTÜREL FAALİYETLER
BAL burada da 1 numara tabiki.Açık fikirli, dinamik ve yaratıcı, çağdaş yaşamı benimsemiş bir yapı var okulda. Her sene BAL mezunlarının da desteğiyle geziler düzenleniyor. Sporda Türkiye çapında dereceleri var.Yani;

BAL 1 NUMARA HER ZAMAN HER YERDE!!!
seaberk - avatarı
seaberk
Ziyaretçi
12 Eylül 2011       Mesaj #40
seaberk - avatarı
Ziyaretçi
izmirin iki önemli lisesi:
bal öteden beri alt-üst sınıflarının dayanışmasıyla diğer liselerden ayrılmıştır paylaşım ve dayanışma ruhu mezuniyet sonrası da devam eder bu özellikleriyle övünür ve bal ruhu dedikleri bu niteliklerini korumaya çalışırlar okul çok geniş bir arazide yeşilin ve doğanın içindedir okul genellikle meslek sahibi, serbest de çalışabilen mesleklere mensup ailelerle başarılı işçi çocuklarının tercihiydi son dönemlere kadar yabancı dili öğreten ender devlet okullarından biriydi mezunları odtü hazırlık sınavlarını rahatça atlardı.
atatürk kentin kültür ve eğlence merkezinde bulunmasıyla baldan ayrılır bu durum okul dışı her türlü öğretim kültür ve eğlence etkinliklerine hızlı ulaşım sağlar kapalı mekan dışındaki açık alanları kısıtlıdır kent asker-sivil bürokratlarının çocuklarını okutmak için öncelikli tercihidir öğretmenleri kendi öğrencilerine ücretli özel ders verme yaklaşımlarını abartmışlardır.
2009 ve 2010 üniversiteye yerleştirme oranı,okulun türkiye sıralaması, öğrencilerin üniversite sınavındaki ortalama netleri açısından bal üstünlüğünü sürdürmektedir.