Arama

Anne-babanın evladına beddua etmesinin hükmü nedir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 22 Aralık 2015 Gösterim: 55.628 Cevap: 19
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ağustos 2012       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
walla doğru sölüyon kardeşim bu devir eskiler gibi değil...
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Ağustos 2012       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
WALLA BU DÜNYA YALAN DÜNYA ANANIZIN SÖZÜNÜ DİNLEYİN CEHENNEMDE ÇATIR ÇATIR YANARSINIZZMsn Sad
Sponsorlu Bağlantılar
galata05 - avatarı
galata05
Ziyaretçi
31 Ekim 2012       Mesaj #13
galata05 - avatarı
Ziyaretçi
ben epilepsi hastası olduğum için rahmetlik babam korkudan yollarda sokaklarda nöbet geçiririm diye 15 sene evde hapis tuttu ve sonunda psikolojim bozuldu babam öldükden sonra özgürlüğüme kavuştum ve annemin kardeşimin sorumlusu yükü benim üzerimde ben hiç bir iş hesap kitab bilmiyorum annem ve kardeşim hiç bir şey bilmediği için gelip bana söylüyorlar annemin psikoloji depresyon panik atak sorunu var bir şey bilmediğim için, bir eşyayı unuttuğum için bir işi bilmediğim için devamlı bana kızarlar ve aciz duruma düşüyorum ve ister istemez sinirleniyorum sinir leyince annem bana beddua eduyor kardeşim bana eziyet ediyor anneme bir kelimenin anlamı nedir dediğim zaman boş laf diyor kızıyor halbuki ifade ve konuşma bozuklu bende unutkanlığım var bir türlü anlamıyorlar bu durumda bedduası kabul olurmu hem anemden hem babamdan hem kardeşimden eziyet çekiyorum sanki beni kullanıyorlar hissine kapılıyorum şu anda 30 yaşındayım hiç bir zaman ne annemden ne babamdan aile eğitimi görmedim çok çektim çok dayak yedim kin ve nefret üzerimde annemin bedduası kabul olurmu
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Kasım 2012       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhba babamla oldukça sorunluyuz hiç ama hiç geçnemıyoruz haksız yere sureklı tartşmalar şiddet oluyor.bıgun babmla tartıştık ben arkasından manyakmıdır ne dedım buun uzrıne annem beddua ettı .. bende çok bunalıorum çok yuklenıyorlar .allah aşkına soyleyın ben krşılrnda agzımı bıle açmazken bikez bı laf soyldım beddua yedım ve suan içim rahat değil benmıyım hatalı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Şubat 2013       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

merhabalar eger anne evladina hakkini haram etmisse kucuk bir tartisma yuzunden evlad gunaha girer mi?annenin hakkini haram etmesi nedir?

annen hakkını haram ederse sen cennete giremezsin fakat haksız yere haram etmişse onun haramını ALLAHkabul etmez
annemi üzmicem - avatarı
annemi üzmicem
Ziyaretçi
21 Ağustos 2013       Mesaj #16
annemi üzmicem - avatarı
Ziyaretçi
birkez annemi çok üzmüştüm hatamı anladım ama üzdüğüm sırada anneme birdaha sana anne demiyeceğim demiştim annem de bana inşallah senin çocuklarında sana böyle çektirirler dedi ben ona susmasını ve birdaha bana kızım dememesini söyldim hala küskünüz annem benle konuşmuyor acaba ne yapabilirim?
Mzeynep kaya - avatarı
Mzeynep kaya
Ziyaretçi
12 Mart 2014       Mesaj #17
Mzeynep kaya - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

annemin istediği kişiyle evlenmek istemediğim için geberesice dedi istediği kişi zengin ama ben im malda gözüm yok ve oğlan tarafıda beni istemiyor bu bedduna gecermi günahı nedir napmam gerekir tşk

annenin bedduası tutmaz anne süt emzırdıgı için..karadenızde kadınlar hep geberesice der..ama ıyı ama kotu olarak soylerler..hayatını evlenıcegın kısı ıle sen sureceksın ıyılıkde kotulukde bence ıkısınıde redet gıtsın sonra cok uzulursun..annenın istedıgı kısı olmadıgı ıcın senınde ıstedıgın kısının ailesı senın uzecegı ıcın bosver sen hayatını nerde yasamak nerdemutlu olucaksan oyle devam et kımsenın sozune bakma
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ocak 2015       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Yanls ogutler veripte insanin kafasini karistirmayin. Ne olacagini yalniz ve ancak allah bilir. Ne yani annesinin istedigi biriyle evlenirse cokmu mutlu olacak? Bunun garantisi varmi? Annesinin istedigiyle evlenip mutsuz olan yokmu? Siz allaha dua edip hayirlisini isteyin. O elbet yardim edecektir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Ocak 2015       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

MERHABA
BEN NİŞANLI BIR BAYANIM.ANNEM VE BABAM NISANLIMLA GORUSUYORUM DIYE BANA SUREKLI BEDDUA EDIYOR.ALLAH SANA SENIN GIBI BIR EVLAT VERSIN KAN KUSTURSUN İKİ YAKAN BIR ARAYA GELMESIN GEBER VE BUNUN GIBI BIRCOK BEDDUA VE BEN BUNLARDAN KORKUYORUM NE YAPMALIYIM EVLENDIGIMDE MUTSUZ OLURSAM BU BEDDUALAR TUTARSA?

Bence tutmaz çünkü haksız yere yapılan bir bedduadır
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Aralık 2015       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Annem ve babam haksız yere beddua ederler herkes için kötü düşünürler onlara göre herkes 5 tane evladı var hiç bir zaman hepsiyle iyi olmadı hep evlat ayırt etmiştir erkekleri çok severler kızları hep geri tutarlar biz buna rqğmen hep sessiz kaldık hüç bir zaman saygısızlık etmedik ben ve ablam 18.20 yıllık evliyiz ve eşlerimize hep küfür ettiler benim ölmüş kayınvallideme kayınpederime küfür ettiler ve eşim sustu cvp bile vermedi ben dün ailemle tartıştım yine babam telefonu kapatırken bana beddua ederek kapadı bende dedim siz evladın kıymetini bilmiyorsunuz allahım size evlat acısı versin ki belki biz neyapıyoruz dersiniz dedim bıgün mubarek gün eğer ki suçum günahım var ise allahım affetsin ama tek duam allahım aileme iman allah korkusu versin
Son düzenleyen Jumong; 22 Aralık 2015 13:51