Arama

Paranormal Activity filminin gerçek olup olmadığı hakkında kesin bilgi verir misiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 18 Şubat 2015 Gösterim: 75.091 Cevap: 128
Teamoore - avatarı
Teamoore
Ziyaretçi
9 Şubat 2010       Mesaj #1
Teamoore - avatarı
Ziyaretçi
Gerçekten alıntı mı, gerçekten esinlenme mi, gerçekçi mi? Yoksa işin gerçeği yalan mı?
EN İYİ CEVABI Misafir'im verdi
Ben inanıyorum ki bu yaşananlar dünya üzerinde zaten mevcut. Ha Paranormal serisi gerçek değildir o ayrı. Azıcık araştırmayla bulabilirsiniz galiba arkadaşlar. Bunu burada anlatmak istesem günlerimi alır.. Hepinize kolay gelsin..

Sponsorlu Bağlantılar
İçim rahat etmedi açıklayayım dedim, buyurun arkadaşlar:

Paranormal Activity gibi filmlere konu olan varlıklar cinler olabilir; fakat onlar bunu biliyor mu bilemem. Ve filmdeki yaşananların gerçekliğinden de emin değilim. Fakat bu gibi durumlarda cinler akla gelebilir. Çünkü onlar bir varlığın cismine bürünebiliyorlar. ağaç, hayvan vs. ve insanlara insanlara musallat olabiliyorlar. ( Sorularla İslamiyet | Cinler insanları çarpabilir mi? )

Cinler, gözle görülmeyecek kadar ince, latif, hızlı varlıklardır. İnsanlar gibi Allaha kulluk ve ibadet için yaratılmışlardır. Yüce Rabbimiz: "Ben cinleri ve insanları ancak bana kulluk etsinler diye yarattım." [Zariyat, 56.] hükmüyle, cinlerin hem varlıklarını hem de vazifelerini bize bildirmiştir. Cinler insanlardan önce yaratılmışlardır. Allahu Teala onları yalın, zehirli bir ateşten yaratmıştır. [Hicir, 27; Rahman, 15.]

Cinler buradan araştırabilirsiniz.

Muavvizeteyen (Nas ve Felak sureleri)
Cinlerin şerrinden kurtulmak için de, Hz. Peygamber (s.a.v)’in, Felak ve Nas Surelerini okuduğu, ashabına ve bizzat Hz. Aişe validemize de okumayı tavsiye ettiği bildirilmektedir.
Hz. Âişe (r.a)’den rivayet edilen bir hadis şöyledir: “Hz. Peygamber (s.a.v) yatağına girdiği zaman, ellerine üfleyip Muavvizeteyn'i ve Kul hüvallahu ahad'i okur, ellerini yüzüne ve vücuduna sürer ve bunu üç kere tekrar ederdi. Hastalandığı zaman aynı şeyi kendisine yapmamı bana emrederdi.”(Buhari, Fezâilü'l-Kur'ân, 14)

Konu dışı olarak bir de şunu söylemek isterim ki:

Şarlatanlık yapanlarda mevcut değil mi? Evet tabiki bu konuda şunu söylemek istiyorum: Fal, gelecekten haber verenler vs. bu kişiler genelde cinler ile işbirliği yapmakta ve ona gelen kişi hakkında bilgisi olan cin ona o kişi hakkında bilgi verip o fal bakan kişi de onları dile getirmektedir. Gelecekten haber veremezler. Bu sebeple kısaca diyebiliriz ki, cinler gaybı bilmez. Ancak gayb hükmünde olmayan, bizim kaybettiğimiz veya var olduğu halde bilmediğimiz şahadet alemine, yani şu bizim yaşadığımız görünen aleme ait şeyleri bilebilirler ve yitik eşyaları bulabilirler. Bunda hızlarının, boyutlarının ve ömürlerinin uzun olmasının etkisi büyüktür

Kur’an ve Sünnet’in onaylamadığı şekilde gaybdan haber alma çabası içine girmek, insanı asıl gayesinden alıkoyan ve giderek yaratılış maksadından uzak vadilere sürükleyen tehlikeli bir meşgaledir.
Bizim için gerekli ve lüzumlu olan gaybî bilgiler zaten Kur’an ve Sünnet tarafından verilmiştir. Bunun ötesine uzanarak haddimizi ve yetkimizi aşmak, kulluk bilincimize bir katkı sağlamayacağı gibi, tam tersine şeytanî vesveselerin esiri olarak kendimizde birtakım istidatlar, kuvvetler ve yetenekler vehmetmemize yol açar. Bunun sağlayacağı paye ise -Allah’a sığınırız- şeytanın avaneliğinden başka bir şey değildir.
Ne Sahabe ne de Selef uleması böyle şeylerle meşgul olmuştur. O kutlu nesillerin örnekliği ise, eğer yeterince örnek alabilirsek, bizim için her türlü tehlikeden emin olmanın, her türlü payenin ötesinde “kulluk” makamına erişebilmenin biricik adresidir ( Ebubekir Sifil)

Konuyu biraz dağıttım; fakat bu konular hakkında bilgi sahibi olmanızı istedim. Sonuç olarak böyle şeylerden Allah' a sığınmalıyız. Ve gaybdan haber almak gibi şeylerle asıl yoluuzdan olmamamız ve kendimizi kaybetmememiz dileğiyle Allah' a emanet olun.
Teamoore - avatarı
Teamoore
Ziyaretçi
11 Şubat 2010       Mesaj #2
Teamoore - avatarı
Ziyaretçi
Filmin gerçek bir olaydan esinlendiği söyleniyor. Sonra gerçek olmadığı anlaşılıyormuş oyuncuların demeçleri yüzünden. Bilgi verir misiniz lütfen
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Şubat 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
gerçek bir film adamın evndeki kameraların görüntülerinin aynısını film yapılmış
RuffRyders - avatarı
RuffRyders
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2010       Mesaj #4
RuffRyders - avatarı
Kayıtlı Üye
Tabiki gerçek değil madem gerçek o zaman gerçek görüntüleri görelim daha ilgi çekici olmaz mıydı. Amerikalıların klasik korku filmi sloganı "Filmde anlatılanlar yaşanmıştır vs." gibi ilgi çekme ve gerçekçi kılma şeklidir.
Teamoore - avatarı
Teamoore
Ziyaretçi
11 Şubat 2010       Mesaj #5
Teamoore - avatarı
Ziyaretçi
Sağol RuffRyders haklısın. Gerçek görüntüler yok belli ki. Bu slogan genellikle korku filmlerinde hep var. Ancak bunu yapmak izleyiciye yalan söylemek olmuyor mu? Amerikanlar böyle yalan söyler miydi ciddi konuda?
RuffRyders - avatarı
RuffRyders
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2010       Mesaj #6
RuffRyders - avatarı
Kayıtlı Üye
İzleyenlerin bunu böyle düşünüp izlemesinden şikayet ediceğini sanmıyorum korku unsurunu arttırıcı bir etken oluyor çünkü... Bilmem
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Temmuz 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
eğer dini konudan baksak katolik kilisesi ayaklanırdı ve vaikandan soruşturma açılırdı... Gercek değil
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ağustos 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bnm aldıım bilgilere göre amerikann bi bölgesinde işinde iyi olan komiserler tarafından saklanıyormuş zatn 2006 da olmuşp diolar bu oly hem kamra grntüsü olsa onu halkla pylaşrlamı ya biraz mntklı oln onu sklıolrmış araştrmk içindr hrlde D.
Misafir'im - avatarı
Misafir'im
Ziyaretçi
19 Ağustos 2010       Mesaj #9
Misafir'im - avatarı
Ziyaretçi
Ben inanıyorum ki bu yaşananlar dünya üzerinde zaten mevcut. Ha Paranormal serisi gerçek değildir o ayrı. Azıcık araştırmayla bulabilirsiniz galiba arkadaşlar. Bunu burada anlatmak istesem günlerimi alır.. Hepinize kolay gelsin..
Teamoore - avatarı
Teamoore
Ziyaretçi
20 Ağustos 2010       Mesaj #10
Teamoore - avatarı
Ziyaretçi
Bildiğim kadarıyla GERÇEK değil. Filmin rating'i ve kazancı için gerçek denilmiştir normaldir.

Fakat özellikle Amerika'da, arkadaşın da dediği gibi bu olaylar nedense çok oluyormuş. Zaten belgesel kanallarında bile gösteriliyor. Lakin birşey görmüyorsunuz yine ekranda. Psikiyatrlar da kişilerin bunları kendileri yarattığını söylüyorlar kafalarında. Kimileri heyecan arıyor kimilerinin ruhsal hastalıkları var doktorlara göre. Film bu belgesellerin bir uzun şekli gibi olmuş. Zaten belgesellerde de gerçek görüntülerde böyle korku falan yok.