Arama

Bilgisayarımda performans sorunu var sebebini açıklar mısınız?

Güncelleme: 4 Temmuz 2015 Gösterim: 1.660 Cevap: 7
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Mayıs 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Şöyle açıklayayım.
Bundan 1 ay a yakın bir süre öncesinde bilgisayarımda yüklü olan bütün oyunları ( Warcraft Frozen Throne Online Defend of the Ancients - Max Payne vs..) hiç kasma sorunu yaşamadan oynayabiliyordum. Onun dışında internet sitelerinde dolaşırken bir kasma sorunu yaşamıyordum. Film indirirken ve izlerkende aynı şekilde. Fakat kız arkadaşımın pc kasasını düşürmesinden sonra bu yazdığım şeyler ve bir çoğu programlar vs vs kasmaya başladı. Tahammül edilemeyecek şekilde..
Sponsorlu Bağlantılar
Kasa düştüğünde görüntü gitmişti. Ramlerin tekinde sorun yaratmış sanırsam ram in tekini çıkardığımda pc tekrardan çalışmaya başladı o ram in yerine 1gb lık ram daha taktım. Ekran kartı yla ilgili bir şüphem var ama delirmek üzereyim hiçbir cevap bulamadım neden böyle yaptığına dair. Belki siz bulabilirsiniz bilgisayar ve internet sistemim:
Intel Celeron Cpu 2.40 Ghz 1.50gb ram Geforce Fx5500 256 mb Renk Kalitesi En yüksek 32bit
İnternet Hızım TTNET ADSL 8mBit

Umarım tatminkar bir cevabınız olur. Şimdiden teşekkürler iyi akşamlar..
Emre keskin - avatarı
Emre keskin
Ziyaretçi
10 Mayıs 2010       Mesaj #2
Emre keskin - avatarı
Ziyaretçi
Kardeşim ekran kartın sorunlanmış senin veyatta pc'de virüs var yeniden format at o zaman pc'de hiç bir performans sorunun olmaz senin
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Mayıs 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kardeşim pc ye 3 kere virüs taraması yaptım combofix ile bazı autorun dosyalarını da sildim. Yani pc de virüs olma ihtimali yok. Ama ekran kartı işte ekran kartından şüpheleniyorum bende.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Mayıs 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
senin kasayerre düşünce %60 harddiske yadaanarta zarar gelmiş olabilir.
bunu test etmek için büyük dosyalarla kopyalama yap.
kopyalama yavaş olursa sorun hdd dedir.
ayrıca işlemcide zarar görmüş olabilir. veya yerinden otmamıştır.
oyunlarda kasıyor diyorsun.önce bütün programları kapat.kasıyor dedigin bir oyun aç.oyun açıkken ctrl+alt+delete tuşlarıyla görev yöneticisini aç.
altta cpu kullanımı yazar. %80lerin üzeründeyse sorun işlemcindedir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Mayıs 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
senin kasayerre düşünce %60 harddiske yadaanarta zarar gelmiş olabilir.
bunu test etmek için büyük dosyalarla kopyalama yap.
kopyalama yavaş olursa sorun hdd dedir.
ayrıca işlemcide zarar görmüş olabilir. veya yerinden otmamıştır.
oyunlarda kasıyor diyorsun.önce bütün programları kapat.kasıyor dedigin bir oyun aç.oyun açıkken ctrl+alt+delete tuşlarıyla görev yöneticisini aç.
altta cpu kullanımı yazar. %80lerin üzeründeyse sorun işlemcindedir.
ayrıca antivirüs olarak avira antiviri kur. mükemmel bir antivirüs.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Mayıs 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşım öncelikle teşekkürler dediğini uyguladım evet CPU %100 e cıktı. 4.5gb lık bluray dvd dosyalarını kopyalarken(C den D klasörüne atarken) geçen süre zarfı çok uzun. Ki zaten dediğim gibi bir filmi indirirken bile film inmeye başladığı saniye pc de kasma oluyor yani mantığım almıyor bunu gerçekten inen bir filmin bile bir pc yi ki 8mbit int hızlı 1.5 gb ram li bir pc yi kastırma olasılığını aklım almıyor.

Şimdi siz bana sorunun Anakart yada HDD de olduğunu mu söylersiniz tüm bunlar göz önüne alındığında?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Eylül 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
intel core i3 işlemcili 4 gb ram 4 çekirdekli 2 gb ekran kartlı laptopumda dota Kasıyor Msn Confused
faruk_aslan66 - avatarı
faruk_aslan66
Ziyaretçi
4 Temmuz 2015       Mesaj #8
faruk_aslan66 - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar uzun zamandır oyun oynamıyordum bilgisayarda. eskiden kasmayan oyunlar şimdi kasmaya başladı. ben de biraz araştırdım. işlemcinin sıcaklığı gözüme çarptı. bilgisayarın driverları tamam hepsi kurulu. eskiden oynadıgım oyunu artık 10 fps ile zor açıyor. Yardım edin lütfen. Bu da fotoğrafı.
yM7Ab0