Arama

Bilgisayarımda sistem geri yüklediğimde karşıma çıkan sorunu nasıl giderebilirim?

Güncelleme: 13 Ağustos 2010 Gösterim: 8.891 Cevap: 20
mc_bolkar - avatarı
mc_bolkar
Ziyaretçi
14 Mart 2009       Mesaj #1
mc_bolkar - avatarı
Ziyaretçi
Dün pc'yi sistem geri yükledim panda antivirüs'ü daha önce kaldırmıstım, sistem geri yükleyince panda geri geldi ve şu sorunu verdi;
'vcl50
.bpl bulunamadıgındanbu uygulama başlatılamadı. Uygulamanın yeniden yüklemesi sorun getirebilir'

pandayı kaldırmaya çalıstım kaldıramadım. sorunu çözemedim yardımcı olursanız sevinirim. Msn Embarrassed

tHeBruTaLiTyOfHeLL - avatarı
tHeBruTaLiTyOfHeLL
Ziyaretçi
14 Mart 2009       Mesaj #2
Ziyaretçi
Pandayı Kaldırmak İçin Güvenli Modu Açıp Geçici Olarak Anti-Virüs'ü Devre Dışı Yapın.
Daha Sonra Kaldırmayı Deneyin Program Aktifse Kaldırmaya Kalkmayın.
Sponsorlu Bağlantılar

Sistem Geri Yükleme Yaptığında Geri Gelmesi Normaldir.
Her Hangi Bir Program Kurduğunda Program İzler Kalır.

mc_bolkar - avatarı
mc_bolkar
Ziyaretçi
14 Mart 2009       Mesaj #3
mc_bolkar - avatarı
Ziyaretçi
bilgisayar konusunda daha yeniyim de güvenli modta nasıl acılır ve nasıl devre dışı bırakırım onu bilmiyorum.
tHeBruTaLiTyOfHeLL
Ziyaretçi
14 Mart 2009       Mesaj #4
Ziyaretçi
Bilgisayarı Yeniden Başlat Sürekli F8 Yapın Karşısında Çıkan Yazıyı Safe Mode / Güvenli Modu Seçin.
mc_bolkar - avatarı
mc_bolkar
Ziyaretçi
14 Mart 2009       Mesaj #5
mc_bolkar - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
ben pc konusunda daha yeni oldugum için güvenli modda acıp anni virüsü devre dışı bırakmayı bilmiyorum konuyu biraz acabilirmisin...
tHeBruTaLiTyOfHeLL
Ziyaretçi
14 Mart 2009       Mesaj #6
Ziyaretçi
Saat'in Yanında Anti-Virüs Simgesi Varmı ? Eğer Varsa Devre Dışı/Disabled/Not Allow/Vb Hangisi Yazıyorsa Tıklayın.

Saat'in Yanında Yoksa, Başlat/Tüm Programlar/ Pandayı Bulun Çalıştırın Ayarlara Gözatın Devredışı Bırak Seçeneği Bulup Tıklayın. Ve Tekrar Başlat / Tüm Programlar/Panda Klasör'ün Altında Unistaller Seçeneği Tıklayın Ve Kaldırmaya Başlayacaktır.
mc_bolkar - avatarı
mc_bolkar
Ziyaretçi
14 Mart 2009       Mesaj #7
mc_bolkar - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşım f8 e bas tıgımda 3 tane sey secebiliyorum:

1st FLOPPT DRİVE
HDD: PM-ST3320620AS
IDe: HL-DT-St DVDRAM DSA H44N

geliyor yani güvenli modu bulamadım...
tHeBruTaLiTyOfHeLL
Ziyaretçi
14 Mart 2009       Mesaj #8
Ziyaretçi
Kardeş HDD'yi Seçip Tekrar Sürekli F8'ye Basıp Deneyin, Windows Açılana Kadar
kamac - avatarı
kamac
Ziyaretçi
23 Haziran 2009       Mesaj #9
kamac - avatarı
Ziyaretçi
sistem geri yükleme de, tarihi seçiyorum ileri diyorum.. ve sonrsında çıkan sayfada ileri tıkladığımda devam etmiyor, yapabileceğim bişey varmı?
geri yükkleme için 19 mayıs tarihini seçili, başka tarihlerde denedim.. ancak bişey değişmiyor uyarı falan yok.. sadce ileri buttonuna tıkladığımda hiç birşey olmuyor.. anti virüsü etkisiz hale getirdim belki engel oluyodur diye onunla alakası varmıdır bilmem..
ozti - avatarı
ozti
Ziyaretçi
23 Haziran 2009       Mesaj #10
ozti - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
kamac adlı kullanıcıdan alıntı

sistem geri yükleme de, tarihi seçiyorum ileri diyorum.. ve sonrsında çıkan sayfada ileri tıkladığımda devam etmiyor, yapabileceğim bişey varmı?
geri yükkleme için 19 mayıs tarihini seçili, başka tarihlerde denedim.. ancak bişey değişmiyor uyarı falan yok.. sadce ileri buttonuna tıkladığımda hiç birşey olmuyor.. anti virüsü etkisiz hale getirdim belki engel oluyodur diye onunla alakası varmıdır bilmem..

Muhtemelen antivirüs ile alakası yok.Siz bilgisayarınızı açarken önce bir dos ayarlarına girip yani bilgisayar açılırken sürekli del tuşuna basın çıkan mavi ekran load optimize default'a tıklayıp yes diyin.Daha sonra save'leyip çıkın bilgisayar yeniden açılacak bilgisayarlarda değişiklik gösterebiliyor tekrar açılırken F8 Yada F4 olabilir deneyerek şu ekrana geliceksiniz Siyah bir ekran en üstte güvenli mod , altında hata ayıklama modu , bilgisayarı en son çalışan iyi ayarlarla başlat , normal mod da başlat tarzı yazılar çıkacak bir ekrana gireceksin.Orada güvenli mod'u seçerek bilgisayar güvenli mod denilen normal oturuma benzeyen bir sayfa şeklinde açılacak buradan sağ'da araç çubuğunda antivirüsün çalışıyorsa logosu gelicek oradan seçip exit diyebilirsin eğer alt'ta çalışmaya devam ediyorsa ctrl+alt+delete yapıp görev yöneticisini açıp işlemler listesinde antivirüsün adını bulup işlemi sonlandır diyebilirsin.Fakat anlamadığım antivirüsün kaldırmak için neden güvenli mod'da açıyosun normal mod'da açıp kaldırabilirsin.Başlat / Denetim Masası / Program ekle kaldır'dan kaldırabilirsin.Yada başlat'dan programlar dan programın ismine gelip uninstall seçeneği var ise oradan kaldırman daha iyi olur.