Arama

Askerde kalma koşulları nedir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 12 Ocak 2017 Gösterim: 90.718 Cevap: 53
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
14 Kasım 2010       Mesaj #11
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

öncelikle sorularımızı cevaplandırdığız için teşekkür ederiz ben lise meunuyum askerliğimi tecil ettirip bir sene geç gittim şu a askerdeyim tahminimce ben 22 yaşındayken astsubaylık sınavlrı olcak katılma şansım varmı bilgilendirirseniz sevinirim

'Üniversiteden sonra TSK'nın açtığı sözleşmeli subay sınavına başvurmanız gerekmektedir. Bu arada 4 yıllık üniversite mezunu olunca da astsubay olunmaz. Astsubay olmak için ''Astsubay Hazırlama M.Y'' okuluna başvurmak gereklidir ya da sözleşmeli astsubay olmak için yine açılan sınava başvurmanız lazım. Eğer asker olmak istiyorsan liseden sonra - ki şu durumda zaten lise mezunu konumundasınız.- Harp Okullarına ya da Astsubay Meslek Yüksek Okuluna başvurunuz. Bu durumda şansınız üniversiteden sonra subay olma şansından daha yüksektir.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Kasım 2010       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
lise mezunuyum 21 yaşındayım askerde kalmak istiyorum ama ne gerekli olan nedir?sınav varmı?sınavsız kalma ihtimalim varmı cvp bekliyorum.bilgili kimse hotmail'me msj atabilirmi????(casillas_06@hotmail.com)teşekkür ederim
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Mart 2011       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
iyi günler ben inşaat mühendisliği mezunuyum ve yedek subaylık için başvurdum. askerde kalmak için nasıl bir yol izlemem gerekiyor. cevabı mail atarsanız daha çok makbule geçer. umutd1986@hotmail.com
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
6 Mart 2011       Mesaj #14
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

iyi günler ben inşaat mühendisliği mezunuyum ve yedek subaylık için başvurdum. askerde kalmak için nasıl bir yol izlemem gerekiyor. cevabı mail atarsanız daha çok makbule geçer. umutd1986@hotmail.com

Alıntı
The Unique adlı kullanıcıdan alıntı

Askerde kalma diye bir şey yok bu uygulama eskilerde kullanılmış askerde kalmak için TSK nın ÖSYM ce yaptığı sınavlarda başarılı olmanız gerekir.

.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Nisan 2011       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 4 yıllık beden eğitimi spor yükseokulu mezunuyum sporcular askerde daha kolay kalıyor diye duydum bu doğrumu değil se ben nasıl bir yol izlemeliyim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Haziran 2011       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
askeriyede kalabilmek için girilen sınavlar ne zaman yapılacak ve sarları neler cvp verirseniz sevinirm
Gece Prensesi - avatarı
Gece Prensesi
Ziyaretçi
4 Haziran 2011       Mesaj #17
Gece Prensesi - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

////üniversite mezunu ya kısa dönem olaraak 6 ay yapar yada 12 ay yedeksubay olarak yapar normal asker 15 ay yapar askerde kalıcı olmak için belli dönemlerde sınavlar acılır onlara girmen kazanman ve mulakattan geçmen lazım geçtikten sonra eğitime alınırsın askerler 3 yılda bir rütbe alır lise mezunu olursan ya uzman cavuş yada astteğmen olablirsin üniversite mezunu olursan subaylıktan başlayabilirsin eğer liseyi askeri okulda okumamışsan bildiğim kadarıyla haş haddinden dolayı en fazla yarbaylığa kadar cıkıyorsun lise mezunu olup astsubay olursan başcavuş olunca emekli olursun uzman cavuş olursan da heralde 7 kademeli uzman cavuşluğa kadar çıkarsın ////

///20 yılda emekli olursun 10 yıl da mecburi çalışırsın istifa hakkın yok. Olsa bile çok büyük tazminat ödüyorsun tsk ya. Ama sen askerlikten gireceksin sanırım sözleşmeli oluyor onlar 3-5 yılda bir yenileniyor sözleşmeler istersençalışırsın istemezsençalışmazsın.
yaşın kaç ve nereden girmek istiyorsun askere askeri liseye mi gideceksin astsubay yüksekokuluna muı yoksa askerlikten geçerek mi?
Ve şunu söyleyeyim askerlikten geçmeler astsubay ve subay olamaz ilk başta. Ama uzman çavuşken sınavları olur kazanırsın astsubay yada subaylığa kadar yolu var ama pek rütbe alamazsın o zamanda ve kazanmak zordur sınavları çok az kişi alırlar ve subaylar harbiyede okumayanlara iyi bakmaz ve genelde binbaşıyken emekli olursun çünkü binbaşılığı anca 42 yaşında falan oluyorsun ama normal bir harbiyeli bunu 32 yaşında olabilyor yani baya dezantajlı olursun ve sözleşmeli girersen eğer genelde doğuda çalışırsın bu yüzden çoğu sözleşmeli bırakır işi. Böyle zor bir meslek katlanabilirsen gir. maaşında 2000 lira üstü olacaktır astsubay k. başçavuş batıda 2600 alıyor. ///

İnceleyiniz..Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Temmuz 2011       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 1993 dogumluyum orta 2 den terkip benım askerde kalma olasılıgım varmı yada sözlesmeli erde ? bilgilendirirseniz sevinirim simdiden teşekkür ederim....?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Temmuz 2011       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben ortaokul mezunuyum askerde kalmak istiyorum gidince allah nasip ederse ben olabilirmiyim yada nasil kalabilirim
bu sorumu yanitlarsaniz cok ama cok sevinirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Ağustos 2011       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben hasıl üst teğmen olabilirim ()