Arama

Askerde kalma koşulları nedir? - Sayfa 4

En İyi Cevap Var Güncelleme: 12 Ocak 2017 Gösterim: 90.777 Cevap: 53
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Nisan 2012       Mesaj #31
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm arkadaslar.ben 24 yasındayım türkçe öğretmenliği bölümünü bitirdim.2012 agustos ayında askere gitmeyi düşünüyorum.askerliğini yapmış olan tecrübeli arkadaslara soruyorum,sizce askerde kalma şansım nedir? ya da benim askere gitmeden önce veya gittikten sonra yapmam gereken bir şey var mı? çok kişiyle konuştum fakat kimsenin dediği bir başkasının dediğini tutmuyor.lütfen konu hakkında bilgisi olanlar bizleri bilgilendirsin.şimdiden teşekkür ederim
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Nisan 2012       Mesaj #32
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben isa bayraktar atatürk1881de doğdu 1938de gözlerini kapattı
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Nisan 2012       Mesaj #33
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar ben suan da lıse mezunuyum ve kafam cok karısık askere gıtsem tutunabılırmıyımmm kııı yok sa MYO namı ugrassam lutfen cevaolarınıszı beklıyorummm
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Mayıs 2012       Mesaj #34
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben üniversite terkim askerede çabuş adayı olarak gidiyorum orda kalmak istiyorum hangi rütbeye kadar çıkıbilirim bide maaşı nekadar ögreenebilirmiyim.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Mayıs 2012       Mesaj #35
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
iki yılık üni versite mezunu yum aca ba su bay asuba olma şansım varmı nasıl olabilirim??
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Haziran 2012       Mesaj #36
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm arkadslar yardımlarınızı beklıyorummm ben 19 yasındayım lıse yı okumadımm cok buyuk bı hata yaptımm cıraklık okuluna gıttım meslegımı falan elıme aldım dıplomam da varr lıse yerıne gecıyor mu bılmıyorum ama ben askerde kalmak ıstıyorumm kala blır mıyımm acık lıseyede gıdıyorum uzman falan ola bılır mıyımmm lutfen yardımcı olunnnn
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Ağustos 2012       Mesaj #37
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben evliyim askerde uzman cavus sınavina girebilirmiyim lütfen bi cevap
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Kasım 2012       Mesaj #38
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
düz lise mezunu astsubay olabilirmi ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Şubat 2013       Mesaj #39
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
askerde kalmak şöyle bişey sen rütbeli kalamıyon sadece uzman er olarak kalırsın onunda sınavı fln yok sadece askerdeyken veya askerliğini son 3 sene içinde yapmışsan uzman er olarak kalmak isterseniiz %80 %85 kalırsınız.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Mart 2013       Mesaj #40
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
askere gideceksin,zaman zaman uzman erbaşlık duyurusu birliğe bildirilir.o zaman istekli oldugunu söyler ve başvuru formunu bölük komutanın doldurur.sınav zamanı(türkiyenin bildigim kadarıyla 12 ilinde yapılmakta)sınava girer kazanırsan spor ve sözlü mulakata tabi tutulursun.bunlarıda kazanırsan branşına uygun sınıfta askerligine devam edersin terhisine yakında sınıf okuluna egitim görüp uzman olursun deniliyorda peki diyelim ben antalyada askerlik yapıyorum şehir yada ilçe fark ediyormu