Arama

Winrar CRC hatası nedir, nasıl çözümlenir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 15 Ağustos 2012 Gösterim: 5.007 Cevap: 7
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Ağustos 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
İnternetten indirdiğim sıkıştırılmış dosyaları winrar la açtığım zaman önce tanımlanamayan arşiv sorunu çıkartınca da crc hatası dosya bozuk yazıyor. her indirdiğim dosyada aynı şey var bu durumu nasıl düzeltebilirim?
EN İYİ CEVABI mhmmdcngz verdi
Bu özellikle boyutu büyük sıkıştırılmış dosyalarda karşılaşılan bir durum. Dosyanın indirildiği kaynaktan gelen kötü ya da zayıf ve eksik verilerden kaynaklanabiliyor. WinRAR sürümünüzü güncelleyin. Virus taramasından sonra, sıkıştırılmış dosyalarınızı açarken, anti virüs programını da kapatın. Ben bazı oyunları dahi kurmaya çalışırken, sanki oyun bozukmuş yada eksik dosyalar varmiş gibi hatalar verdiriyor kullandığım anti virüs programı. Ama aynı oyunu D: diskindeki anti virüs programı olmayan kısma rahatça ve hatasız kurabiliyorum. Bu yüzden sisteminizdeki kurulu programları da gözden geçirin. Ama dediğim gibi CRC hatası bozuk ya da eksik dosya anlamına gelir. Hata veren dosyaları daha güvenli sitelerden yeniden indirip deneyin.
Sponsorlu Bağlantılar
OnlyFourYou - avatarı
OnlyFourYou
Ziyaretçi
7 Mayıs 2011       Mesaj #2
OnlyFourYou - avatarı
Ziyaretçi
herhangi bir dosyanın üzerinde fareyi sağ tıkladığım zaman winrar kurulmaya başlıyor 'kurmaya calıstığınız özellik kullanılmayan ağ uzerindedir kaynağı belirtin' diyor winrarı yeniden kbaştan kurdum yine yapıyor 'winrar.msi' dosyasını arıyor winrar da lazım bu hata dan nasıl kurtulabilirim
teşekkürler..
Sponsorlu Bağlantılar
halbencik - avatarı
halbencik
Ziyaretçi
15 Ağustos 2012       Mesaj #3
halbencik - avatarı
Ziyaretçi
Ya ben sürekli Winrar dosyalarını indirdiğimde hata alıyorum. CRC hatası. Tanımlanmayan Arşiv Sonu. En sık aldıklarımdan.

Şu an bir dosya indirmek istiyorum. Tam 27 kez indirmişim. Hâlâ aynı hatayı alıyorum. Bu hatayı nasıl çözebilirim. Lütfen Winrar'ın kendi Onar tuşuna basarak onar demeyin hiçbir zaman çalışmamıştır ve çalışmayacaktır.
mhmmdcngz - avatarı
mhmmdcngz
Ziyaretçi
15 Ağustos 2012       Mesaj #4
mhmmdcngz - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Bu özellikle boyutu büyük sıkıştırılmış dosyalarda karşılaşılan bir durum. Dosyanın indirildiği kaynaktan gelen kötü ya da zayıf ve eksik verilerden kaynaklanabiliyor. WinRAR sürümünüzü güncelleyin. Virus taramasından sonra, sıkıştırılmış dosyalarınızı açarken, anti virüs programını da kapatın. Ben bazı oyunları dahi kurmaya çalışırken, sanki oyun bozukmuş yada eksik dosyalar varmiş gibi hatalar verdiriyor kullandığım anti virüs programı. Ama aynı oyunu D: diskindeki anti virüs programı olmayan kısma rahatça ve hatasız kurabiliyorum. Bu yüzden sisteminizdeki kurulu programları da gözden geçirin. Ama dediğim gibi CRC hatası bozuk ya da eksik dosya anlamına gelir. Hata veren dosyaları daha güvenli sitelerden yeniden indirip deneyin.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
halbencik - avatarı
halbencik
Ziyaretçi
15 Ağustos 2012       Mesaj #5
halbencik - avatarı
Ziyaretçi
Sadece tek bir sitede yüklü. Oradan indirdim. Ama olmadı. Winrar'ı nasıl güncelleyeceğim. Şuan 32. kez indirmiş bulunmaktayım dediğim dosyayı. :'(. Hala sorun çözülmedi :'( :'(
mhmmdcngz - avatarı
mhmmdcngz
Ziyaretçi
15 Ağustos 2012       Mesaj #6
mhmmdcngz - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
halbencik adlı kullanıcıdan alıntı

Sadece tek bir sitede yüklü. Oradan indirdim. Ama olmadı. Winrar'ı nasıl güncelleyeceğim. Şuan 32. kez indirmiş bulunmaktayım dediğim dosyayı. :'(. Hala sorun çözülmedi :'( :'(

Kaynak: Winrar CRC hatası nedir, nasıl çözümlenir?
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
halbencik - avatarı
halbencik
Ziyaretçi
15 Ağustos 2012       Mesaj #7
halbencik - avatarı
Ziyaretçi
Hiç yardımcı olmuyorsun dostum. Açıklama değil seçenek istiyorum. Nasıl çözeceğimi. Winrar'ı güncellemeyi denerim. Başka...
halbencik - avatarı
halbencik
Ziyaretçi
15 Ağustos 2012       Mesaj #8
halbencik - avatarı
Ziyaretçi
Ya o değilde çözüm lazım bana!
Winrar'ı nasıl güncelleyebilirim?