Arama

Kraliyet armaları hakkında bilgi verir misiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 19 Aralık 2010 Gösterim: 5.120 Cevap: 4
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Ekim 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bana bu osmanlı imparatorluğu arması gibi ingiliz kraliyet arması,fransa kraliyet arması vb. kraliyetlerin armalarının bu şekilde açıklanması gerekiyor.Ben buldum fakat ingilizce,türkçe olarak yaparsanız sevinirim
EN İYİ CEVABI Daisy-BT verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar bana bu osmanlı imparatorluğu arması gibi ingiliz kraliyet arması,fransa kraliyet arması vb. kraliyetlerin armalarının bu şekilde açıklanması gerekiyor.Ben buldum fakat ingilizce,türkçe olarak yaparsanız sevinirim

Birleşik Krallık'ın resmî arması İngiliz, İskoç, Gal ve İrlada armalarından oluşmuştur. Armayı tasarlayan II.Elizabeth'tir. Britanya tarihinde her soylunun kendine ait bir arması vardır. Hepsi bir birine benzerdir. Arma en üstünde taç vardır. Taç monarşiyi simgeler. Ortadaki kalkanda ise Büyük Britanya, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı oluşturan etnik grupların kendine özgü armları vardır. Aslında armayı ilk kuran Tudor hanedanlığıdır.
Sponsorlu Bağlantılar

İngiltere, Galler ve Kuzey İrlanda Tarafından Kullanılan Arma
Alıntıdaki Ek 24810

İskoçya Tarafından Kullanılan Arma

Alıntıdaki Ek 24811

Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
28 Ekim 2010       Mesaj #2
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Birleşik Krallık'ın resmî arması İngiliz, İskoç, Gal ve İrlada armalarından oluşmuştur. Armayı tasarlayan II.Elizabeth'tir. Britanya tarihinde her soylunun kendine ait bir arması vardır. Hepsi bir birine benzerdir. Arma en üstünde taç vardır. Taç monarşiyi simgeler. Ortadaki kalkanda ise Büyük Britanya, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı oluşturan etnik grupların kendine özgü armları vardır. Aslında armayı ilk kuran Tudor hanedanlığıdır.
Sponsorlu Bağlantılar

İngiltere, Galler ve Kuzey İrlanda Tarafından Kullanılan Arma
Ad:  620px-Royal_Coat_of_Arms_of_the_United_Kingdom.svg.png
Gösterim: 1360
Boyut:  390.8 KB

İskoçya Tarafından Kullanılan Arma

Ad:  620px-Royal_Coat_of_Arms_of_the_United_Kingdom_(Scotland).svg.png
Gösterim: 1319
Boyut:  438.4 KB

Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
28 Ekim 2010       Mesaj #3
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Ad:  175px-Armoiries_république_française.svg.png
Gösterim: 844
Boyut:  35.3 KB
Fransa Arması - Kabul tarihi: 1953

Fransa arması, 1953 yılından bu yana Fransa'nın ulusal amblemi olarak kullanılmaktadır. Yasal olarak herhangi bir resmî statüsü olmayan amblem Fransız pasaportlarında ve bazı uluslararası alanarda kullanılır. İlk olarak 1912 yılında Fransa Dışişleri Bakanlığı tarafından diplomatik görevlerde kullanılmak üzere heykeltıraş Jules-Clément Chaplain'e yaptırılmıştır.
1953 yılında Birleşmiş Milletler Fransa'dan, diğer ülkelerin armalarının yanında sergilemek için bir arma vermesini istedi. Bunun üzerine Fransız Bakanlar Kurulu toplandı ve heraldik sanatçısı Robert Louis'den, Chaplain'in tasarımını kullanarak Fransa'ya bir arma tasarlamasını istedi. Armanın oluşturulması süreci devlet eliyle yürütülmüş olsa da arma cumhuriyetin resmî simgesi olarak tanınmamıştır.
Bunun yanı sıra, Eylül 1999'da Fransız hükûmeti, kendisini simgeleyen bir amblem seçmek için işe koyuldu. Sonuç olarak Fransız bayrağının renk ve biçimini taşıyan ve beyaz bölümü Mariennefigürü olarak tasarlanmış, altında devletin sloganı olan Liberté, égalité, fraternité (Türkçe: Özgürlük, eşitlik, kardeşlik) ve République française (Fransa Cumhuriyeti) yazılı bayrak kabul edildi.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Ekim 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar saolun fakat benim istediğim bu değil.Örneğin ingiliz kraliyet armasında aslan var at var.Bunlar ne anlama geliyor.Neyi simgeliyor.Osmanlı armasındaki terazinin adaleti simgelediği gibi.Arama yaparken "britroyals arm" derseniz ingilizce olarak çıkıyor.İşte oradakilerin türkçesi lazım.Lütfen yardım edin arkadaşlar.Şimdide teşekkürler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Aralık 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Selam;
Günümüz armalarının çoğu kadim zamanlardaki siyonizm sembollerini taşırlar.ingiliz kraliyet armasını bir çok devlette resmi kurumlarda ve hatta kiliselerde bile görebilirsiniz.En ilngiç olan kısmı ise biririyle alaksız görünen devletler olmasıdır.Sadece arma değil,Moskovadan Pentagona iyice araştırıldığında aynı işaretler görülebilmektedir.Çok iyi anlamak istiyorsan " Gelenler Belgeseli " tavsiyemdir.Özellikle ingiliz armasından,anlamından ve İngiliz Armacılık Okulu'ndan da bahsetmektedir.